Author Topic: Recepcija- G&P  (Read 2155 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Recepcija- G&P
« on: 12/December/2018 »
Zeleo bih da podelim moje iskustvo sa vama, koji cete biti u situaciji da mozda radite na recepciji. Ja kada sam potpisivao ugovor ove i slicne vrste informacija nisam mogao da nadjem na ovom forumu.

Posle 3 godine apliciranja kod  njih dobio sam ugovor za sezonu 2018 kao dnevni recepcioner. Kao sto mnogi znaju koji su iskusili recni brod to je jedna od najboljih ako ne i najbolja pozicija na brodu.

U departmanu je nas troje, FOM, nocni i dnevni recepcioner. Radno vreme je 8-9 sati, sem kad je smena gostiju tada se radi po ceo dan sa maksimalnom pauzom od sat vremena, mada u dogovoru sa mojim FOM mi smo uspevali da odmorimo i po 2-3 sata. U sutini nas dvoje pokrivamo smenu od 07-22h. Ukoliko ja prvi pocinjem pokrivam 07-10h i 14-19h + side job(ciscenje bara, tj sredjivanje stolova i jastucica u Lounge Bar-u) koje oduzima jos 30min. Kada imam pauzu slobodan sam da izadjem napolje i to sam obilato koristio. Bio sam dobar sa kapetanom i mornarima pa sam uzimao i biciklu. Tokom leta kad se usidrimo, proverim na Google gde ima bazen i pravac na kupanje  :pilot:

Ukoliko krecem kasnije pokrivam 09-14h i 19-22h. Recepcija radi i utovar namirnica kao i izbacivanje djubreta. Djubre sam maksimalno fuserio ako je u mojoj smeni, jer ne mogu da ga radim u uniformi pa posle takav da nastavim smenu, kad su me kolege prozivali, ja im lepo kazem da je moj posao izmedju ostalog da se javljam na telefon (sto i jeste) i da sam tu za slucaj da poyove neko iz Head Office-a.

Duznosti i nisu preterano teske, uglavnom se priprema kruz do kruza tj grupa do grupe jer je smena na 7 dana, max 14. Dobije se manifest i podaci o grupi, i na osnovu njih se pripremaju  anniversray cards, birthday cards, gift cards, captain table inovation i slicno. Sve se to obavlja po istom sablonu u Wordu. Takodje jedna od duznosti je briga o meniju. Koordinacija sa sefom kuhinje,prepravke i stampanje istog. Koordinacija sa Cruise Director-om i stampanje i prepravka dnevnog programa aktivnosti. Takodje se vrsi naplata i duzenje tj postiranje u sistem za razne usuge(veseraj, maser, frizer, shop, paketi pica). Recepcija je zaduzena i za vodjenje shopa-a koji sadrzi nakit, satove, odecu , suvenire i slicno.

Programi u kojima se radi su Fidelio, MICROS, i jos par manje poznatih koji i nisu neki bauk.

Koliko sam uspeo da primetim, i ne moze da se napreduje dalje od FOM ili Senior FOM, drugaciji je sistem nego na kopnu, tako da Hotel Menadzeri uglavnom dolaze iz F&B sektora.

Ako nekome treba jos informacija iz prve ruke neka pita.  :wave:

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Recepcija- G&P
« Reply #1 on: 12/December/2018 »
I ono najvaznije plata je 1075-1175Eur+ Tips. Tip se dobija posle svakog kruza i iznosi max 140eur po kruzu, tako da se na mesecnom nivou dobije 560eur. Postoji i bonus od 2o eur ako se postigne odredjena kvota na anketi koju gosti popunjavaju na kraju svakog kruza.

Personalni baksis je na vama samima kako cete da ga zaradite.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Recepcija- G&P
« Reply #2 on: 03/January/2019 »
Odlican info!  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija- G&P
« Reply #3 on: 05/January/2019 »
A jel si imao prethodno iskustvo kao recepcioner?

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Recepcija- G&P
« Reply #4 on: 08/January/2019 »
Da, radio sam u Dohi(Katar), Dubaiju(UAE), Beogradu i na reci.

Offline Boris95

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia & Herzegovina
  • Company: G&P Cruise
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija- G&P
« Reply #5 on: 04/February/2019 »
Jako dobar info.
Ja imam tu čast da budem noćni recepcioner, iako nevoljno, ali pošto je prvi ugovor šta je tu je. Malo mi je za platu odstupanje jer su mi ponudili 780eura  + tips. Je li takva praksa da dnevni ima više od noćnog recepcionera ili su me malo "potcijenili" na plati? Za tips su mi rekli da je od 500 do 700 eura.