Author Topic: G&P ukrcavanje sezona 2018  (Read 53090 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #45 on: 17/April/2018 »
Ta cinjenica meni najvise frustrira da budem iskren...da sam ja znao sa ce se oni ovako igrati sa nama ja ne bih ni pomislio da prihvatim ponudu za posao...ja njih cekam od marta prosle godine..ok eto nisam ni hteo da idem u 2017 na brod imao neke obaveze ali posao sam dobio marta 2017 i evo jos cekam...pitao sam i agenciju dali je ovo sve sigurno i dali cemo se ukrcati na vreme oni su to potvrdili a sad evo sta se desava...i zakljucak je da ova firma je skros ne ozbilna...ne mozes drzati ljude tako u nedoumici celu godinu dal ce da pocne raditi ili nikad nece...ko zna mozda sad neko od nas pocne i sledece godine...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline Alex2017

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #46 on: 17/April/2018 »
Pigeon, woody i Mekilla

Verovatno je tako da ostave jedan broj sa strane kao zamene. Tu sam situaciju imala i ja prosle godine...i vec sam bila odustala da ce uopste i zvati i otputovala na odmor iz zemlje. Pa su kao po "Marfijevom zakonu" poslali poziv da se hitno ukrcam.
Isto sam kao i vi prosla intervju pocetkom godine i dobila ugovor i slicno...i nikako nisu zvali vec samo odgovarali strpite se jos malo...jos malo itd...
Tako je bilo samnom i sa jos nekima sa kojima sam preko foruma bila u kontaktu. Konkretno ja sam umesto onog marta/aprila...bila pozvana krajem juna HITNO.

Ono sto mogu da vam savetujem, da ako nemate nikakav drugi posao ne odustajete i sacekajte prosto da vas pozovu. U svakom slucaju se isplati.

Sada znam (tada nisam naravno) da sam  bila zamena za zaposlene koji su sezonu krenuli na vreme.
Ove godine idem od pocetka sezone (tacnije prekosutra). Svi mi koje smo prosle godine bili kao vi sada u  neizvesnoj situaciji da li ce i kada krenuti...ove godine je bio siguran posao i start...

Zelim vam svima da vas brzo pozovu i da vam bude uspesno. Ako se budete strpeli (znam da je teško) i isplatice se.
Svako dobro! :wave:
 

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #47 on: 17/April/2018 »
Evo pravog odgovora za sve nas nestrpljive...

Napokon da se javi neko od starih radnika...

Hvala na opuštajućim rečima.



Sent from Galaxy S using Tapatalk


Offline Pigeon

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: G&P cruise line
  • Recruitment Agency: G&P
  • Job Title: Cabin/laundry steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #48 on: 17/April/2018 »
Fala mnogu na informacite :)

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #49 on: 18/April/2018 »
Da vjerovatno smo ostavljeni kao zamjene,al bez obzira trebali su nas obavjestiti,ovo je stvarno neozbiljno sa njihove strane,ja nisam isao preko agencije isao sam na intervju direktno na brod tako da vama ni ovi iz agencije neznaju reci kad krecete jer vjerovatno ni oni ne znaju...i ja da sam znao da ce ovako biti ne bih se ni cimao ovoliko,te ganjaj vizu i sve ostalo i na kraju nista,nije problem cekati problem je cekas a neznas do kada... oT

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #50 on: 18/April/2018 »
Meni je navodno ukrcaj bio 22.04  ( a do tog datuma promenili su mi 3x ugovor) jedan ugovor za mene, jedan drugaciji za amabasadu, a treci kada sam dobila vizu  :waiting:
Obzirom da sam ih 05.04 kontaktirala da vidim kada mi je datu za embrakation, rekli su  mi da uskoro nemaju nista.
Da bi jutros stigao email; nazalost ne mozemo da vam ponudimo datum koji je trebao da bude. Evo vam opet novi ugovor od 01.06 U medjuvremenu mozemo da vas pozovemo.
Je l ovo neka sala!?
Bukvalno nema tacnog datua i deluju vrlo nesigurno. A koliko vidi nisam sama u ovome, imate svi isti slucaj kao i ja.
GCCL
Uniworld

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #51 on: 18/April/2018 »
Apsolutno isto je i kod mene,razliciti ugovori za ambasadu pa opet poslije vize drugi ugovor(u sustini je ugovor isti samo je plata u ugovoru za ambasadu veca zbog minimuma koji je odredjen zakonom da ti ambasada da vizu),sve ja to razumijem tako je bar meni receno u intervju-u sa njima al ovo sad ne mogu vjerovati...sad mi krivo sto sam se uopste smarao oko toga neodgovorni su do bola rekao bih posaljes mejl pa po deset dana cekaj odgovor evo ja juce potpisao onu izmjenu ugovora i poslao odmah mejl,niko nista ne javlja,napisali su mi da ako ne odgovorim do 23.04.raskinuce ugovor,jos samo fali da kazu da nisu dobili mejl..koja neodgovornost,naravno nadam se da drugi nece zamjeriti al ja to tako vidim..

Offline Pigeon

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: G&P cruise line
  • Recruitment Agency: G&P
  • Job Title: Cabin/laundry steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #52 on: 18/April/2018 »
Bukvalno isto e i kaj mene.Se nadevam tie sto se probna rabota prviot mesec nema da bidat "kolateralna steta",zaradi greskata na menagmentot,sto primile poveke luge otkolku sto im treba.

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #53 on: 18/April/2018 »
Od 2013 sam na brodu i manje vise ovo je sve normalno. Godinama sam radila za uniworld, elem jedina razlika je sto imaju pristup sa nama koji su na stand by-u topliji odnosno daju ti na vaznosti iako jos nisi na brodu.
Verujem da ce svakog pozvati, pitanje je samo kada. Drze vas kao i mene bas na lancu. Bedak kao i meni kao i vama ali budite strpljivi.
GCCL
Uniworld

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #54 on: 18/April/2018 »
Drze nas u slucaju ako bi neko dobio otkaz ili tako nesto..jbg mora cekati nema druge opcije..

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #55 on: 18/April/2018 »
Drze nas u slucaju ako bi neko dobio otkaz ili tako nesto..jbg mora cekati nema druge opcije..



Paaaaa nije tako bas sve crno i belo kako razmisljas  :embarrased: na svim kompanijama je manje vise isto. Ti si nov i ti si stand by. Upadas kada fali crew-a. Razlog je nebitan. Bices pozvan ali moras imati strpljenja jer na brodu ce ti trebati i to mnogo. A kada zavrsis sezonu sa njima i ako odes opet neces imati ovih problema.
GCCL
Uniworld

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #56 on: 18/April/2018 »
Naravno,znam to,tako je kako je, u svakom slucaju hvala ti na informacijama,korisno je znati takve stvari od nekog ko se vec susretao sa tim..

Offline Mirsada86

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cruisinc
  • Recruitment Agency: Feron
  • Job Title: Waitress
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #57 on: 18/April/2018 »
Pozdrav svima. Meni su takodje kao i svima vama vec tri puta pomerili datum ukrcavanja. Trebala sam danas da krenem,pa su mi rekli da ce biti 20-og,pa mi danas jave 21 ce se znati tacna informacija. Glupo jako sve jer sam bukvalno u konstantnom iscekivanju😔😔😔
Da li im je realno tako svake godine?

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #58 on: 18/April/2018 »



Da li im je realno tako svake godine?

Jeste, u većini za novo zaposlene radnike... jednom kada odradiš prvi ugovor, postaješ stari radnik i uvek krećeš na početku sezone...

Znači negde od 15.03.-20.04 imaš ukrcaj, a to zavisi od broda na koji si raspoređena.

Prvi put je nažalost tako... i to je odprilike sa svim kompanijama, ne samo sa G&P...

Sent from Galaxy S using Tapatalk


Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #59 on: 18/April/2018 »

Jeste, u većini za novo zaposlene radnike... jednom kada odradiš prvi ugovor, postaješ stari radnik i uvek krećeš na početku sezone...

Znači negde od 15.03.-20.04 imaš ukrcaj, a to zavisi od broda na koji si raspoređena.

Prvi put je nažalost tako... i to je odprilike sa svim kompanijama, ne samo sa G&P...

Sent from Galaxy S using Tapatalk
Nije tacno sa je sa svim kompanijama tako...ja mogu reci za vikinga da sam sve znao kada i gde cu se ukrcati na prvi ugovor i tako je i bilo...ovakvo nesto ja prvi put vidim da ne znas kada ces se ukrcati..oni nas sve drze na stand by a cinjenica je da su brodovi tek krenuli da plove pa zamisli kad cemo se ukrcati...ako je godisnji nakon 4 mjeseca...jedino je dobro ako neko da otkaz pa upadnes i takve itne stvari...inace cekacemo mi dosta...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk