Author Topic: G&P ukrcavanje sezona 2018  (Read 53093 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline elbobinho1

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Shutterstock
  • Recruitment Agency: None
  • Job Title: Restaurant steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #60 on: 18/April/2018 »
Koji ovde živci trebaju pa to je haos. Dobiješ posao u decembru, u januaru ti kažu da zakažeš viziranje, koje dobiješ tek u martu. Platiš agenciju da ti srede papire jer ove u ambasadi zabole da se cimaju. Potpišeš jedan ugovor za ambasadu, drugi posle viziranja, i na kraju dve nedelje pred "ukrcaj" stiže onaj amandman ili kako već, da ti kažu da se odlažeš za 1.6. Pa, pojedoše nam živce ovde...evo znam pet ljudi koji čekaju, i isti problem imaju. A rođak mi radi u G&P, kaže da je ovo sve normalno za prvi ugovor i da njemu brod isplovljava sad 23.4. Ali, takođe kaže da je nakon trećeg pomeranja ukrcaja, nazvao Baar ili kako se zove i opleo im mamu maminu, pa se dva dana kasnije ukrcao. Razumem i čekanje jer smo novi, i kontam godišnji počinju u junu, pa će tu biti smena posade. Ali, bilo bi odlično, kada već naprave spisak za godišnje odmore...da nas iz HR kontaktiraju i kažu da li da se nadamo ili ne. Jer koja će ovo sad biti budalaština. Recimo da se ukrcam 1.juna kao što mi sad piše, pa ja radim jun, jul i avgust, onda dođem pola meseca na godišnji, pa radim pola septembra i oktobar i fajront.Gde je tu logika?

Offline Mirsada86

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cruisinc
  • Recruitment Agency: Feron
  • Job Title: Waitress
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #61 on: 18/April/2018 »
Jesino sto nam svima oreostaje jeste da samo cekamo.... moj drug je prosle godine kao jumprr otisao u junu odma potpisao ugovor za ovu godinu i 13.03 se ukrcao. Sta je ove godine,ja stvarno pojma nemam. Koje ugovore imate svajcarske ili kiparske? Ja sam kiparski dobila i sezona na ugovoru pise do 5 januara

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #62 on: 18/April/2018 »
Nije tacno sa je sa svim kompanijama tako...ja mogu reci za vikinga da sam sve znao kada i gde cu se ukrcati na prvi ugovor i tako je i bilo...ovakvo nesto ja prvi put vidim da ne znas kada ces se ukrcati..oni nas sve drze na stand by a cinjenica je da su brodovi tek krenuli da plove pa zamisli kad cemo se ukrcati...ako je godisnji nakon 4 mjeseca...jedino je dobro ako neko da otkaz pa upadnes i takve itne stvari...inace cekacemo mi dosta...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ti si tada imao i malo sreće sa Vikingom...
Dobar ortak je baš sa Vikingom imao 2016-te isto zezanje kao i mi sada... upao kao jumper-relief tek krajem juna...

Sledeća dva ugovora su mu kretala od starta...

Sent from Galaxy S using Tapatalk


Offline Mirsada86

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Cruisinc
  • Recruitment Agency: Feron
  • Job Title: Waitress
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #63 on: 18/April/2018 »
Nadajmo se da cemo uskoro svi otici😊😊😊

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #64 on: 18/April/2018 »
Sta reci jednostavno neko mora da ceka ,eto sa mnom je na intervju isla djevojka kojoj je prva sezona kao i meni,i ona je odmah dobila brod i pocela je da radi..mene nervira ovo sto nece da te kontaktiraju ja sam poslao onaj amendment kao vazno da se posalje odmah i sad cekaj hoce li se iko javiti i kad

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #65 on: 18/April/2018 »
Nadajmo se da cemo uskoro svi otici😊😊😊
:uzdravlje:

Offline ElvirAltumbabic

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Bosnia & Herzegovina
  • Company: G&P cruize
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Housekeeping
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #66 on: 18/April/2018 »
Koji ovde živci trebaju pa to je haos. Dobiješ posao u decembru, u januaru ti kažu da zakažeš viziranje, koje dobiješ tek u martu. Platiš agenciju da ti srede papire jer ove u ambasadi zabole da se cimaju. Potpišeš jedan ugovor za ambasadu, drugi posle viziranja, i na kraju dve nedelje pred "ukrcaj" stiže onaj amandman ili kako već, da ti kažu da se odlažeš za 1.6. Pa, pojedoše nam živce ovde...evo znam pet ljudi koji čekaju, i isti problem imaju. A rođak mi radi u G&P, kaže da je ovo sve normalno za prvi ugovor i da njemu brod isplovljava sad 23.4. Ali, takođe kaže da je nakon trećeg pomeranja ukrcaja, nazvao Baar ili kako se zove i opleo im mamu maminu, pa se dva dana kasnije ukrcao. Razumem i čekanje jer smo novi, i kontam godišnji počinju u junu, pa će tu biti smena posade. Ali, bilo bi odlično, kada već naprave spisak za godišnje odmore...da nas iz HR kontaktiraju i kažu da li da se nadamo ili ne. Jer koja će ovo sad biti budalaština. Recimo da se ukrcam 1.juna kao što mi sad piše, pa ja radim jun, jul i avgust, onda dođem pola meseca na godišnji, pa radim pola septembra i oktobar i fajront.Gde je tu logika?

Kad mi upadnemo u junu, za nas nece biti godisnjeg, a i kad bi bio ko bi ga prihvatio, ostani i radi do kraja jer svakako bi to bilo nekih 4-5 mjeseci najvise.. Uglavnom svi cemo doci na red i ici cemo, samo eto sto nam zivci svima popustaju radi ovog odlaganja..
Zato treba iskoristit priliku kad dobijemo i sljedeci ugovor lagano od pocetka pocet, pa nek novi isto jebu sebi zivce ko i mi :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #67 on: 19/April/2018 »
Quote
pa nek novi isto jebu sebi zivce ko i mi
   :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #68 on: 19/April/2018 »
Jel neko od vas isto dobio obavjestenje da sa sobom donese(kupi)neke stvari npr. meni rekose 2 para cipela,2 hlace itd.Jel se dobije uniforma kad se dodje buduci da ja ovo nisam jos kupio

Offline jonana

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #69 on: 19/April/2018 »
Jel neko od vas isto dobio obavjestenje da sa sobom donese(kupi)neke stvari npr. meni rekose 2 para cipela,2 hlace itd.Jel se dobije uniforma kad se dodje buduci da ja ovo nisam jos kupio

Je l si citao ti dokumente sto si dobio!?  :embarrased:
Dakle zavisi od kog broda, ti kupujes cipele, pantalone, itd. U principu trebaju ti samo cipele. U slucaju ako si krupan momak od 140kg onda kupi i pantalone. Sve to kupujes kada te obaveste na koji brod ides i kada ides. Nisam videla na kojoj si poziciji ali verovatno waiter, tako da moj savet 2 para cipela (ako sada bas i nemas novca za kvalitetne, nema veze.. posle prvog tipsa slobodno kupi cipele koje su kvalitetnije jer cipele ce ti postati kao sveto pismo, ima da im se molis da te noge ne bole) dosta crnih carapa i kremu koja hladi tabane  :rofl:

Sve u svemu dajete teorije i zavere, svi pa kao i ja cemo otici.
Kazem Vam prvi ugovor, prva sezona to tako prosto ide.  :uzdravlje:
GCCL
Uniworld

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #70 on: 19/April/2018 »
Jel neko od vas isto dobio obavjestenje da sa sobom donese(kupi)neke stvari npr. meni rekose 2 para cipela,2 hlace itd.Jel se dobije uniforma kad se dodje buduci da ja ovo nisam jos kupio
Da.
Za restaurant/bar steward:

2 para crnih kožnih cipela
2 para crnih pantalona-konobarskih
1 kožni crni kaiš
1 belu košulju dugih rukava(za slučaj  kašnjanja uniforme od strane kompanije)
Dovoljan broj crnih čarapa

I ukoliko ideš na
Emerald brodovo nosiš dovoljan broj BELIH majica kratkih rukava, a ukoliko ideš na
Scenic brodove, tada nosiš CRNE majice kratkih rukava.

Od kompanije dobijaš:
Emerald-sive košulje i kecelje
Scenic-crne košulje i kecelje

Ali ćeš sve tačne informacije dobiti kada dobiješ datum i mesto ukrcaja...

Slobodno možeš kupiti cipele, pantalone i kaiš.... to će ti trebati u svakom slučaju...

Sent from Galaxy S using Tapatalk


Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #71 on: 19/April/2018 »
Je l si citao ti dokumente sto si dobio!?  :embarrased:
Dakle zavisi od kog broda, ti kupujes cipele, pantalone, itd. U principu trebaju ti samo cipele. U slucaju ako si krupan momak od 140kg onda kupi i pantalone. Sve to kupujes kada te obaveste na koji brod ides i kada ides. Nisam videla na kojoj si poziciji ali verovatno waiter, tako da moj savet 2 para cipela (ako sada bas i nemas novca za kvalitetne, nema veze.. posle prvog tipsa slobodno kupi cipele koje su kvalitetnije jer cipele ce ti postati kao sveto pismo, ima da im se molis da te noge ne bole) dosta crnih carapa i kremu koja hladi tabane  :rofl:

Sve u svemu dajete teorije i zavere, svi pa kao i ja cemo otici.
Kazem Vam prvi ugovor, prva sezona to tako prosto ide.  :uzdravlje:
Kolege ,hvala na odgovoru,naravno da sam citao dokumente poslali su mi kao i vama vjerovatno i za Emerald i za Scenic.Pitam jer vidim da je razlika minimalna cini mi se samo boja kosulje ako se ne varam.Pretpostavljam da vi koji ste isli znate sve to kako ide i sta se mora a sta ne mora odmah ponijeti..i da dobio sam poziciju Bar/Restaurant Steward :uzdravlje:

Offline plovilo1111

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: riverstar
  • Job Title: hotel
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #72 on: 19/April/2018 »
Drugari zanao sam da ce od maja biti intezivnije ukrcavanje jer je krenula sezona tako da kazemo da do juna bi trebalo vecuina da uopadne :D lagano samo da se ode a sl godine nece se lupati glava kako sta kao sad
:D

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #73 on: 19/April/2018 »
Drugari zanao sam da ce od maja biti intezivnije ukrcavanje jer je krenula sezona tako da kazemo da do juna bi trebalo vecuina da uopadne :D lagano samo da se ode a sl godine nece se lupati glava kako sta kao sad
:D
:uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:

Offline plovilo1111

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: riverstar
  • Job Title: hotel
Re: Q&P ukrcavanje sezona 2018
« Reply #74 on: 19/April/2018 »
malo sam omasio slova :D al nema veze :D