Author Topic: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami  (Read 2246 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« on: 15/February/2018 »
Karta je stigla Podgorica - Vienna - Newark - Miami medjutim greskom su mi poslali Arrival letter za NewYork i tamo procitam da sa aerodroma treba nazvati hotel da posalju complimentary vozilo. Procitala sam ovde da je drugacije za Miami, tj cekas shuttle bus i to sam sve ukapirala nego ono sto hocu pitati je dal na oba aerodroma (newark i miami) prolazim imigraciono ili samo na prvi na koji slijecem?
Dosta mi je mali period cekanja izmedju letova, kontam da cu stici (Podgorica-Vienna stizem 5min prije poslednjeg check-ina za Newark?) :moli:

Isto sto me zanima je izdavanje karte. Jednom sam imala priliku da letim sa presjedanjem i na aerodromu su mi izdali obje karte. Jel to i u ovom slucaju tako ili na svaki aerodrom treba da pokazujem ovu stampanu  potvrdu o rezervaciji pa da se jurim sa kartama? :facepalm: :facepalm: :facepalm:

P.S. Istrpite me jos dan dva dok ne odem  :rofl: :rofl:
There can be miracles when U believe

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #1 on: 15/February/2018 »
Uh, ko ti je poslao tu kartu, kompanija ili agencija? 5 minuta za transfer je naučna fantastika - treba ti teleport! :pad:
Pogotovo što za ukrcaj na let za USA mora da se prođe detaljnija provera stvari i dokumenata. Dakle, budi spremna da trčiš da stigneš na let. :(

Imigracija se prolazi samo prilikom ulaska u USA, dakle na prvom aerodromu.
Ono što je kvaka u tom slučaju je da tada treba da preuzmeš svoj kompletan prtljag... i posle imigracije ideš na naredni domestic let za koji opet čekiraš prtljag.

Boarding pass, tj. "karte" za koje pitaš možeš odštampati kod kuće, preuzeti kao QR kod na mobilni telefon ili će ti dati na aerodromu, to ti biraš šta ti je lakše (što znači ako ništa ne uradiš sama kod kuće, sve karte ćeš dobiti na aerodromu... prvom).

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #2 on: 15/February/2018 »
evo iz mog iskustva, odes na imigraciono samo na prvi aerodrom kad udjes u usa, a sve kartijes dobijes kad krenes od kuce t.e. podgorice.  Takodje tamo moraces da uzmes svoj prtljag pa ga opet predati.Sto se tice Majamija sacuvaj neki dolar za telefon da mozes nazvati za prevoz. Sto se tice.Vijene 5 minuta je bas kratko nadam se da mozes naci info sa kojeg gate polazis i spremi se za sprint  :hehe:

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #3 on: 15/February/2018 »
Kartu je poslala kompanija agenciji, oni su mi samo proslijedili i kad sam detaljnije sve izlistala u Bec stizem u 9:25am a zadnji cek in za USA je u 9:15h

Pojma nemam kako to da izvedem, moram sutra vidjeti sa agencijom sta da radim.
Ovo mi je totalno nemoguca misija.
Dobro je sto mi onda karte izdaju u Podgorici da se bar s ti ne njakam
Sto se tice prtljaga, nosim ranac i manju vikend torbu, msm da nece biti preko 10kg pa valjda prtljag budem mogla sa sobom u avion da se ne cekam.

Na karti mi pise da od Newarka do Majamija Baggage allowance - 0 peace (?)

There can be miracles when U believe

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #4 on: 15/February/2018 »
OK, agencija će ti sigurno bolje objasniti o čemu se tu radi, jer je ovako nemoguće da stigneš na let.

Ono što pretpostavljam da se desilo je da nemaš jednu code-sharing kartu, nego su to 2 odvojene karte i informacija na drugoj se odnosi na regularni ček-in za ljude koji u Beču počinju put i dolaze sa koferima i tek treba da prođu sve džidža-bidže. Nagađam da se ček-in zatvara u 9:15, ali boarding traje do (recimo) 9:45.

U svakom slučaju, agencija će tačno znati, ne oslanjaj se na ovo moje nabadanje naslepo.

(ako hoćeš, pošalji broj leta, očas posla ćemo proveriti na netu kad se zapravo zatvara boarding i sve će biti jasno)

A u vezi prtljaga, kao ručni prtljag (ono što unosiš u avion sa sobom) može samo jedan komad (ranac/vikend torba). Eventualno ako ti je ranac baš lagan možeš da se provučeš na "žensku torbicu" ili "torbu za laptop". Ali 2 veća komada prtljaga ne možeš uneti.
Ali zapravo ono što ti kažu na aerodromu, to će biti kako mora.

Za nula dozvoljenog prtljaga nažalost znači da ćeš morati da platiš prtljag. Još jedan razlog da nosiš novac sa sobom. (jedino ako se ne provučeš na lagani ranac pa sve uneseš u kabinu, ali na to ne računaj kao na nešto sigurno)

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #5 on: 15/February/2018 »
Pisala sam agenciji, ocekujem sutra info o svemu, al evo ako nesto moze da se pomogne

Flight 1 YM 500
Flight 2 OS 89 oba su Austrian airlines
Flight 3 AA 1037

Ranac ce biti dosta lagan, dokumenta su mi unutra i nesto malo od garderobe, mozda bude 3-4 kg u njemu, a torba je ono takk do 10kg, msm od ranca se ipak ne bih odvajala, valjda mi ne izgube torbu  :moli: :moli: :moli: :moli:
Koliko se krece to placanje prtljaga? Nosim oko 160$ sa sobom, pa bolje dok je vrijeme ako treba da razmijenim jos

Prosto sam se pogubila sad sa ovim presjedanjem i kartama  :pad: :pad: :pad: :pad: oT
There can be miracles when U believe

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #6 on: 15/February/2018 »
Odahni.
Avion na letu OS 89 poleće u 10:15. :clapping:
Znači boarding je do 9:45 + margina za one koji u tom momentu trče. :giggle:

Ipak, vremena nemaš mnogo i moraš biti brza i skoncentrisana.
Dobra stvar je da je bečki aerodrom manji i lepo organizovan, nećeš gubiti previše vremena za tranzit.
Plus, kako kažeš, oba leta su Austrian, tako da će znati za konekciju i čekaće putnike koji prelaze sa jednog na drugi let.
Biće sve u redu, mada malkice pod pritiskom.

Offline lorry

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Hostess
Re: Snalazenje sa presjedanjem Podgorica-Miami
« Reply #7 on: 15/February/2018 »
Ima da usavrsim trcanje  :run:

Nesto sam citala da, posto je Austrian airlines u oba leta, moguce da me mogu cekirati iz Podgorice na tranzit, pa mozda i ne bude bilo premnogo frke  :pilot:
al hajd ostaje da vidim sta ce mi javiti iz agencije...

Provjerila sam i Amwrican Airlines, moja torba odgovara dimenzijama da je mogu unijeti sa sobom do Majamija, a placa se 25$ po torbi, takk da... Valjace nekom ove info za kasnije  :clapping:

P.S. Princ, tnx  :-))))' 
There can be miracles when U believe