Author Topic: buffet steward, princess cruises 2018  (Read 5807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
buffet steward, princess cruises 2018
« on: 15/February/2018 »
Pozdrav svima,

Da se pre svega predstavim, zovem se Nikola, imam 22 godine i iz Beograda sam. Sto se tice iskustva na kopnu imam iskustvo od 14 meseci rada u restoranu(6 meseci pomocni konobar, 8 kao konobar). Krajem prosle godine sam se odlucio za brod.

Kraj novembra, brzinski napisan cv i slanje agenciji safe cruise. U tom trenutku agencija nije imala otvoren konkurs ali sam ja hteo da oni imaju mene u vidu kad se i ako se otvori konkurs za muskarce posto mi je receno da samo devojke primaju(zahtev od kompanije). Povucen svojim iskustvom na kopnu a neiskustvom u rasudjivanju znacenja pozicija odlucio sam se da apliciram za ass. waitera ili waitera. Kakva optimisticna odluka, mozes misliti. ubrzo potom mi je stigao mejl da trenutno ne primaju ali da ce me imati u vidu i kontaktirati kada se neka pozicija bude otvorila. Znajuci kako to ide ja sam to stavio po strani i nastavio normalan zivot, proveravajuci povremeno na sajtu da li je otvoren konkurs za muskarce.

27. decembar, otvoren konkurs za Princess, potrebni su sve pozicije u restoranu. Ovih mesec dana sam proveo citajuci i istrazujuci o radu na brodu, o pozicijama o svemu. Sastavljam novi mejl saljem da sam se malo preracunao i da bih voleo da pokusam na poziciji buffet steward sa mojim iskustvom.
Istog dana sam dobio poziv iz agencije, Par kratkih pitanja o meni, provera engleskog i zakazan intervju sa predstavnikom agencije Ivanom 30 decembra.
30. decembra intervju saOvanom, provera mog engleskog, provera mog znanja internacionalne kuhinje(radio sam u restoranu latinoamericke kuhinje tako da o internacionalnoj nisam znao puno) i predlog Ivana da ako zelim mogu prisustvovati obuci tj kursu koji se odrzava u prostorijama agencije. 70 eura kosta kurs tako da sam ja to prihvatio.
Sto se tice kursa traje 2 dana po 4 sata. Tu smo ucili o internacionalnoj hrani, vinu i svemu sto se sluzi na brodu i principu kako se to radi na brodu. Takodje smo dobili neke smernice kako sebe sto bolje prodati kompaniji. Kako ih oduseviti. Meni je obuka dosta pomogla.

Nakon obuke je sledilo prikupljanje dokumenata koji su se slali kompaniji:
2 slike, CV na engleskom, kopija zavrsene skole, 2x kopije pasosa, preporuke sa posla, uverenje da nismo osudjivani.
Prilikom predaje dokumenata imali smo jos jedan intervju sa agencijom, gde su proveravali nasu spremnost za intervju. Pitanja vezana za CV, za hranu, o vinu itd.
Kada se taj intervju zavrsio pitali su me da li zelim na skajp intervju 16. januara ili ipak hocu da idem na intrvju pocetkom februara koji ce biti uzivo. Njihovu preporuku da je bolje skajp intervju sam prihvatio i intervju je zakazan.

16. Januar
Jedan od poslednjih koraka, intervju. Od 9 ujutru smo nas 10tak u agenciji. Opet prolazimo sa predstavnicima agencije neke bitne stavke koje moramo uraditi kako bi dobili posao. Objasnjenje da je smeh, personaliti jako bitan treba shvatiti mnogo ozbiljno, jer samo jedna osoba tog dana nije dobila posao upravo zbog personalitija a ne znanja.
Ja sam bio medju poslednjima. Ispred mene je bilo par ass waitera koje su malo vise ispitivali ali nista strasno.
Uglavnom intervju je dosta laksi nego sto mislimo. Verujem da je uzivo intervju mnogo tezi.
Dolazi red na mene, ulazim u sobu, sedam ispred laptopa i pozdravljam regrutera, gospodina Kopolu, sa velikim smeskom na licu(kao i***t, preko celog lica) :D
Prvo pitanje je bilo da se predstavim, gde sam pricao o svom CV. Opisao ga u kratkim crtama, odakle sam, koju skolu sam zavrso, gde sam radio, od kada do kada.
Onda je krenulo njegovo pitanje o restoranu gde sam radio. Opisem kako izgleda, koliko gostiju moze da primi, kakva je moja smena, koliko nas radi u smeni, koja je hrana. Na sve odgovaram sa ogromnim smeskom.
Slede pitanja o hrani, meni su zapale dve zalate, cezar i grcka. Nabrajam grcku salatu i u svoj onoj tremi mislim da sam zaboravio nesto ali ne znam sta i ja njemu kazem da mislim da nisam nista zaboravio, posle sekund se ispravljajuci govorim da se nadam da nisam nesto zaboravio sa smehom u fazonu dobra je fora a? On se tu nasmejao prvi put tokom intervjua i rekao dobar si, nisi nisi.
Pitao me da li imam neko pitanje, tu sam odgovorio da nemam, da su mi u agenciji sve objasnili. Zahvalio mi se i rekao da je intervju gotov. Zahvalio sam se takodje i pozeleo mu lep ostatak dana na sta se on nasmejao, a Ivan iz agencije mi rekao bravo, odlicno je bilo.
Intervju je trajao svega 3.5 minuta. Jako brzo, ali dosta pozitivno tako da sam posle par minuta saznao da sam dobio posao.

Sto se tice osobe koja nije dobila posao to je bilo zbog njegove reakcije na pitanje na koje nije znao odgovor. Ivan je posle rekao da je gospodin Kopola rekao da nije problem sto ne zna odgovor nego njegovo reagovanje i da zbog toga nece dobiti posao.
Ozbiljno shvatite da morate biti nasmejani kao i***ti, kao sto sam ja bio :D
 
Posle toga je sledio Marlins test. Test engleskog jezika koji nije preterano tezak. Mislim da je 75% za prolazak(ja sam imao 95%) Prvo smo slusali recenice i izvodili zakljucke iz toga. Potom smo na slikama spajali predmete sa njihovim nazivima. Onda smo dobijali reci koje treba sklopiti u recenicu. Takodje treba izabrati koja rec nedostaje od par ponudjenih u recenici. Sve u svemu nije tezak test.

Nakon par dana stiglo je garantno pismo iz kompanije i priprema za Vizu i Medical.
Popunjavanje za vizu je jako komplikovano onome ko prvi put to radi, tako da sam ja iz 3 uspeo da popunim. :D Ubrzo sam i zakazao sastanak u ambasadi gde je duze trajala procedura ulaska i dolaska do mesta sastanka nego sam razgovor.
U ambasadu nosite garantno pismo, pasos, obrazac aplikacije, dokaz o uplati, i jos neki obrazac konfirmacije nakon uplate. Uzimate svoj broj i cekate prozivku.
Prvo idete na jedan salter gde vam uzimaju pasos i pitaju gde i zasto idete, potom na drugi gde dajete otisak. i onda dolazi treci gde je intervju i gde vas ispituju.
Mene su pitali da li mi je prvi ugovor, da li imam nekog u Americi, da li planiram da ostanem u Americi, i da li zelim turisticku vizu. Na sva pitanja o americi sam odgovorio sa Ne i gospodin mi je rekao da mi je viza odobrena i da ce kroz 3 radna dana biti u DHL poslovnici koju sam oznacio kao mesto prijema dokumenata.

Sto se tice lekarskog, on je bio u Medigroup dr Ristic na NBGD, Pariskih komuna.
Potrebno je poneti karton vakcinacije, sliku kao za pasos, pasos.
Pregled krece snimkom pluca, nakon toga ide se na citanje snimka, kod stomatologa, kod oftamologa i na kraju na zakljucak ugovora gde vam rade ekg i popunjavaju ostatak medicala. U pitanju je Bermuda medical.
Cena je 21500 ako niste primili vakcine, koje kod njih mozete primiti a jeftinije je ako jeste. Ja sam platio nekih 16000.
Takodje morate primiti vakcinu za Hepatitis A, koja kod nas postoji samo u privatnim apotekama i jako je skupa 95e. Ako niste primili vakcinu za Hepatitis B, mozete primiti kombinovanu vakcinu koja je 5065 u Batutu.

 Ja sam manje vise aplicirao krajem decembra, i sve se jako brzo izdesavalo. Takodje sam dobio i datum i brod. Golden Princess 10 marta. Potrebno je sad izvaditi australijsku vizu koju su mi u agenciji rekli da je besplatne.
To je manje vise to sto se tice perioda od apliciranja do dobijanja posla.

Otvoren sam za sva pitanja ako sam nesto izostavio.
Takodje me zanima vase misljenje o Golden Princesu, kruz je Australija, Azija, Aljaska. Takodje mi upada dry dock od 30marta do 14aprila u singapuru.


Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #1 on: 15/February/2018 »
Nikola, paša moj solidni, sretno ti u nastavku karijere.

Nek' si vala podijelio iskustvo, sigurno će nekome pomoći.

Mirno more  :plovim:
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline robhino123

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #2 on: 15/February/2018 »
Kralju moj Buffet Steward najgori posao da nebi brzo suprotno pisao od ovog trenutnog.Inace radio sam taj posao 2 ugovora tako da ti zelim srecu trebat ce.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #3 on: 15/February/2018 »
Jeste, robhino, toliko je gadan posao da si nakon prvog ugovora otisao na jos jedan  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #4 on: 15/February/2018 »
Bravo za post! Samo mogu da potvrdim sve napisano posto smo zajedno bili na intervju-u a i dobismo isti brod!   :banana: :banana: :banana:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline robhino123

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #5 on: 16/February/2018 »
Ceo vidim da ti u svakom loncu volis  bit poklopac.Nedavno si isto komentirao cinicno decka koji je izgubio ruku na brodu.Kao javit cu ti kad neko izgubi ruku.Ohladi malo postao si dosadan na komentiranje svake objave. :smack: :smack:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #6 on: 16/February/2018 »
Pa ko bi ga shvatio ozbiljno? Prvi post, dobar dan, koliko se dobije za amputiranu ruku? Bez ikakvih detalja, ičega ..

A tebi moram biti poklopac jer sam na Princessu radio sa buffet stewardima iz Srbije, pričao sa njima svaki dan i nijedan dečko ili cura se nisu žalili. I nemoj se braniti napadom, nego objasni kako si to uz sve traume "najgoreg posla" uspio ne samo završiti cijeli ugovor, nego otišao ponovo, i završio još jedan? "Najgori posao" je kad neko ode na brod, i vrati se poslije 5-6 dana. Taj nek samo kaže "gadno je", i vjerovaću mu. Ti si izgubio tu privilegiju jer si skoro 2 godine proveo radeći. Šta se desilo? Nisu prepoznali kakvog sjajnog radnika imaju? Preskakale te promocije dok nisi odustao? Svejedno ideš na treći ugovor?

Gledaj, da imaš malo poštovanja prema ostalim forumašima, već bi napisao opširno o svojem iskustvu, to je najmanje što si mogao učiniti.
Ako namjeravaš samo povremeno prosuti neku mudrost, bez popratnog objašnjenja, bolje napusti ovaj forum i nemoj se više vratiti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline robhino123

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #7 on: 16/February/2018 »
Trenutno sam Butler. I nisam zavrsio drugi ugovor jer sam dao otkaz.Toliko o meni a vidim da si neki mozgovic tako da s tobom zavrsavam raspravu.A sto se tice ovog gore navedenog momka koji pise za Buffet Steward da je to neka pozicija brate moj to je opozicija ne pozicija aj vozdra pametnjakovicu. ::bin-laden:: I jos da dodam eto tebi cu rec o mom iskustvu navodni CEO samo neznam cega.I znas sta me je jos strah da te ne ukradu Rusi koliko si pametan.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #8 on: 16/February/2018 »
This escalated in the wrong and unnecessary direction...if I may say...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #9 on: 17/February/2018 »
Slažem se, ode u ovo sve u "Honduras".

Generalno, niko se ovdje ne pravi pametan, velika većina čitatelja je posjetila ovaj forum, jer želi informaciju iz prve ruke. Isto tako veliki broj forumaša je podjelilo svoje iskustvo, svoje savjete i svoje vrijeme da se nekoj nepoznatoj personi pomogne. To je smisao ovoga, sigurno ne da se neko pravi pametan. Forum sigurno nije mjerilo "pameti".

 :uzdravlje:
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #10 on: 19/April/2018 »
Samo da se javim, da ne bude zaboravio sam forum. Prodje mesec dana i malo jace. Prodje i dry dock ne tako easy life kao sto pricaju. Zavisi gde te stave da radis tokom dry docka. Za sad su utisci da nije toliko strasno kao sto se prica, bar ne na Golden Princessu. Cim uhvatim malo vremena i besplatnog interneta pisem malo detaljnije.
Pozdrav svima :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #11 on: 19/April/2018 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #12 on: 24/April/2018 »
Dobar je Golden brod, biće ti tamo dobro. Proveo sam tamo 7 lepih meseci 2016/2017. Lep itinerer. Sad ide Aljaska na leto pa opet dole Australija i Novi Zeland. Samo da se uklopiš malo u brodski život i ima da legne sve na svoje. Mirno more i ne daj se!

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #13 on: 27/August/2018 »
Blizi se ugovor kraju. Jos mesec dana pocinjem polako u glavi da brojim.
Izvinjavam se svima sto ne pisem jer su obaveze i spavanje malo prece. Ipak da ne bude da sam otisao i zaboravio gde sam se informisao o svemu.. :yahoo:
Ako neko ima neko pitanje rado cu mu odgovoriti, a kada se vratim kuci pisem kompletan izvestaj koji dugujem ovom forumu.

Offline casual23

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #14 on: 27/September/2018 »
Blizi se ugovor kraju. Jos mesec dana pocinjem polako u glavi da brojim.
Izvinjavam se svima sto ne pisem jer su obaveze i spavanje malo prece. Ipak da ne bude da sam otisao i zaboravio gde sam se informisao o svemu.. :yahoo:
Ako neko ima neko pitanje rado cu mu odgovoriti, a kada se vratim kuci pisem kompletan izvestaj koji dugujem ovom forumu.

Prijatelju, reci mi malo vise o toj poziciji, kako se snalazis? Ja trenutno cekam e-mail za podatke o ukrcavanju i letu, pozicija Buffet Steward isto na Princess-u. Pa bih bas voleo da cujem zapazanja iz prve ruke. Hvala unapred :)