Author Topic: buffet steward, princess cruises 2018  (Read 5806 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #15 on: 29/September/2018 »
Izvinjavam se zbog kasnog odgovora.
Meni posao nije bio strasan. Radi se 11.5 sati svaki dan. Tvoja duznost podrazumeva rad na open decku u toku dana gde manje vise cistis stolove i potas ljude sta ce da piju a onda im donosis icedtea ili limunadu.😁
Uvece si rasporedjen na horizon courtu ali sa novim ass maitred nas su slali i u specijalne restorane i u dining room. Ja sam imao tu srecu da su me cesto slali po spec restoranima tako da tu vreme brzo prolazi. Ti slusis kao raner tamo, sipas vodu gostima, primas njihove porudzbine za pice, donosis to sa bara.
Ako imas neko detaljnije pitanje slobodno pitaj jasam tu da odgovorim.
Pozdrav 😊

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #16 on: 17/October/2018 »
Pozdrav Alokin

Mozes li opisatiu detaljima jedan radni dan Buffet stewarda tipa:

7:00-7:30 meeting  itd...



                   Hvala

Offline Alokin1995

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Junior Waiter
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #17 on: 05/November/2018 »
Ja sam tek sad video poruku. Izvinjavam se.
Zavisi prevashodno gde radis.
Horizon court/open deck:
Pocinjes na open decku za vreme dorucka i rucka a veceru radis na bafeu.
Dorucak pocinjes u 6am i radis do 11am sa jednom pauzom od 30min za dorucak. Tvoja duznost tu je priprema stanice sa burgerom i picom. Kambusa gde uzimas sve ono sto je potrebno za horizon courtu toku dana. Od nekih kondimenta, preko zitarica do papira za ruke, salveta, cackalica itd..
Posle se vracas u 15:30 i ostajes do 23h.
Ako radis rucak pocinjes od 11am i ostajes do kraja tj do 24h sa 2 pauze, jedna je 1h a druga 30min. Linija sa hranom se zatvara u 11pm i onda se cisti. Ti u nekih 15h 16h kada se vratis sa prve pauze prelazis u horizon court a pre toga si na open decku, sluzis im pice i cistis stolove a to radis i uvece.
Nas je supervizor pustao cim zavrsimo ciscenje. Tu se ubrzamo iza pola sata zavrsimo posle zatvaranja linije i slobodni smo u 23:30 kada radis rucak.

Sad ti mozes raditi i u room servisu, i na piazzi koja je kafeterija klasicna, a i mozes biti ispomoc u specijalnim restoranima.

Uglavnom veceru radis svuda i sad sta ti zapadne dorucak ili rucak. Rotira se tako da uhvatis i jedno i drugo.
Nekad ti odgovara da radis od 11am da se naspavas, a nekad ti odgovara sto imas pauzu izmedju da izadjes ili opet spavas i napunis baterije. 😁

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: buffet steward, princess cruises 2018
« Reply #18 on: 06/November/2018 »
 :yahoo: :yahoožsad znam sve, sta i svekako, i ja cekam na tu poziciju u januaru, nadam se dobrome