Author Topic: Viking Cruises - pozicija System Manager  (Read 3269 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Viking Cruises - pozicija System Manager
« on: 16/February/2018 »
Hola forumasi

Zna li neko nesto detaljnije ovoj poziciji na vikingu (ocean)? I interesuje me sami uslovi rada na ovoj kompaniji, koje nacionalnosti su gosti, sam sistem rada (jesmo li robovi ili sta)

Procitao sam dosta lepih stvari o njima, ali bih voleo da cujem malo iskustva iz prve ruke. U nekim sam pregovorima, pa bi mi svaki info dobro dosao.

Pozdrav

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #1 on: 17/February/2018 »
Gosti su pretezno amerikanci i kanadjani. Sistem menadzer ima poprilicno puno posla i veliku odgovornost. Logicno.
Plata ti je ja mislim 5k, ugovori 4-2. Imas asistenta. Solo kabina. Mozes dovesti clana porodice na free cruise ja mislim na 15 dana max. U svoju kabinu normalno. Spiza je generalno losa ali opet zavisi od sefa kuhinje, HRa, direktora hotela.
Stresa ima puno. Hotel je all inclusive koncept tako da gosti su poprilicno zahtjevni, samim tim i hotel menadzment. Mislim da ti je radno vrijeme od 8 do 8 svaki dan, s tim da imas pauzu za rucak i popodnevnu pauzu dva sata ja mislim, tako da doslovno jako malo vremena imas u toku dana da izadjes napolje. Jedino navece kad je overnight a to ti je uvijek embarkation day. A tad si turbo bizi.
Wifi je free i za putnike i za posadu. Evropljana je sve manje a filipinaca sve vise.
Izvini, jutros sam bio malo nadrdan, pretrpali su me poslom.
Ono sto je dobro jeste da se flota siri brzo i treba im posade, ali opet kako rekoh, sve vise azijata zaposljavaju a sve manje evropljana i balkanaca.
Lose je sto su prerano poceli rezati troskove a tek su 4 broda izbacili.
Nadam se da sad imas bolji uvid.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #2 on: 17/February/2018 »
Koliko znam o System Manager-ima i Assistant System Managerima da imaju normalo radno vrijeme oko 8-9 sati
Naravno imaju dana kada je manje ili vise stresno ali je ok
System Manager ima 2 stripa i nema direktno sefa na brodu.
Ne mislim da su go**a ni Viking ni System Manageri 🤣
Sailing...

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #3 on: 17/February/2018 »
Gosti su pretezno amerikanci i kanadjani. Sistem menadzer ima poprilicno puno posla i veliku odgovornost. Logicno.
Plata ti je ja mislim 5k, ugovori 4-2. Imas asistenta. Solo kabina. Mozes dovesti clana porodice na free cruise ja mislim na 15 dana max. U svoju kabinu normalno. Spiza je generalno losa ali opet zavisi od sefa kuhinje, HRa, direktora hotela.
Stresa ima puno. Hotel je all inclusive koncept tako da gosti su poprilicno zahtjevni, samim tim i hotel menadzment. Mislim da ti je radno vrijeme od 8 do 8 svaki dan, s tim da imas pauzu za rucak i popodnevnu pauzu dva sata ja mislim, tako da doslovno jako malo vremena imas u toku dana da izadjes napolje. Jedino navece kad je overnight a to ti je uvijek embarkation day. A tad si turbo bizi.
Wifi je free i za putnike i za posadu. Evropljana je sve manje a filipinaca sve vise.
Izvini, jutros sam bio malo nadrdan, pretrpali su me poslom.
Ono sto je dobro jeste da se flota siri brzo i treba im posade, ali opet kako rekoh, sve vise azijata zaposljavaju a sve manje evropljana i balkanaca.
Lose je sto su prerano poceli rezati troskove a tek su 4 broda izbacili.
Nadam se da sad imas bolji uvid.
Hvala puno, to sam hteo da cujem. Nije mi bas stalo da slusam Amere kako se zale. Nisam ni rasista, ali ne volim ni sa Filipima da radim.. A meni je u stvari super ovde na Aidi al ja uvek nesto apliciram na druge kompanije, a ne znam ni sam zasto. Onda me pozovu na intervju a ja u pat poziciji
Btw, koja si ti pozicija?

Pozz sa C/S AIDAperla

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk


Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #4 on: 17/February/2018 »
Koliko znam o System Manager-ima i Assistant System Managerima da imaju normalo radno vrijeme oko 8-9 sati
Naravno imaju dana kada je manje ili vise stresno ali je ok
System Manager ima 2 stripa i nema direktno sefa na brodu.
Ne mislim da su go**a ni Viking ni System Manageri 🤣
To je dobra stvar sto nema sefa na brodu.. Crte me ne zanimaju, samo plata i ugovor
Hvala na infu..

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk


Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #5 on: 17/February/2018 »
Da sam na tvom mjestu isla bi na interview pitala sve sto te zanima i usporedila Viking i Aidu i onda odlucila.
Na crte sam mislila samo kao na beneficije koje nose kao npr.to da ti obitelji moze doci na brod i da single cabina ....
Hrana je meni bolja nego na Crystalu a s rijecnim Vikingom necu ni da usporedjivam jer ono nije bila hrana ali sto je Popay rekao ovisi od chefa i ostale popratne svite....
Sailing...

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #6 on: 17/February/2018 »
Da sam na tvom mjestu isla bi na interview pitala sve sto te zanima i usporedila Viking i Aidu i onda odlucila.
Na crte sam mislila samo kao na beneficije koje nose kao npr.to da ti obitelji moze doci na brod i da single cabina ....
Hrana je meni bolja nego na Crystalu a s rijecnim Vikingom necu ni da usporedjivam jer ono nije bila hrana ali sto je Popay rekao ovisi od chefa i ostale popratne svite....
Ma uradicu ja intervju, uvek uradim iz postovanja pa cu da vidim sve. xaxa kad vec spomenu Crytal, pa secas li se da sam  tamo primljen bio prosle god.. Ti si mi davala savete isto
I njih sam otkacio i ostao na aidi, tu sam prelomio da mi je aida bolje resenje.. mada sad nisam siguran da je izbor bio dobar. Al sta je tu je, svi odgovaramo za svoje postupke.

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk


Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #7 on: 17/February/2018 »
Hahahahha
Da mi smo pricali o Crystalu a i ti si meni davao savjete o Aidi i sve je super bilo i prosla sam ja interview ali sam nesigurna u svoj njemaci pa sam jos uvijek na Vikingu
Nije ovdje lose ali da ima dosta Filipinaca i bas sam se iznenadila i da sto Popay kaze rezu neke poziciji i ustede ali nije lose barem ne iz moje perspektive.
Sailing...

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #8 on: 13/March/2018 »
Da sam na tvom mjestu isla bi na interview pitala sve sto te zanima i usporedila Viking i Aidu i onda odlucila.
Na crte sam mislila samo kao na beneficije koje nose kao npr.to da ti obitelji moze doci na brod i da single cabina ....
Hrana je meni bolja nego na Crystalu a s rijecnim Vikingom necu ni da usporedjivam jer ono nije bila hrana ali sto je Popay rekao ovisi od chefa i ostale popratne svite....
To je dobra stvar sto nema sefa na brodu.. Crte me ne zanimaju, samo plata i ugovor
Hvala na infu..

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk



system manager oko 4700, assistant oko 2800.radis na odrzavanju konekcije sa satelitom, hodas po brodu i gledas servere i ostale stvari koje idu pod IT domenu.

Imas single cabin i dosta slobodnog vremena jer asistent radi masu toga za tebe
scared man cant win !

Offline ivanmaster82

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: IT admin
Re: Viking Cruises - pozicija System Manager
« Reply #9 on: 27/June/2019 »
system manager oko 4700, assistant oko 2800.radis na odrzavanju konekcije sa satelitom, hodas po brodu i gledas servere i ostale stvari koje idu pod IT domenu.

Imas single cabin i dosta slobodnog vremena jer asistent radi masu toga za tebe

Zanima me kakvo je sad stanje na Viking-u,koji kruzer bi mi preporucio od Vikinga,...e da ,da li se moze odmah na poziciju system manager jer ja imam 10 god iskustva u IT struci,,,,?? :ban:

Hvala  :plovim: