Author Topic: Emergency sign off/re-hire proces Carnival  (Read 2325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« on: 18/February/2018 »
Otisla sam sa drugog ugovora na emergency i javila se pre isteka 6 meseci sa POE na Shipboardhr@carnival.com kako mi je receno gde su mi posle 3 dana potvrdili da su dobili trazeni papir. To se sve desavalo u decembru i posle nekoliko nedelja cekanja dobila sam kratko objasnjenje da sam u rehire procesu iako sam mislila da se vracam sa emergency. Proslo je oko 10 nedelja od njihove potvrde i svaki put dobijam isto objasnjenje da je file still in review and a decision will be sent soon. :waiting: U pitanju je GSA pozicija i zanima me da li neko zna da li postoji ikakvo vremensko ogranicenje da se dobije odgovor.  :waiting: Inace moj verenik je u medjuvremenu presao u Carnival zbog mene i vec 3 nedelje je na brodu a ja jos cekam i gubim stepljenje.  :(
Molim vas za misljenje ili neko prethodno iskustvo ako ste imali.   :D
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #1 on: 18/February/2018 »
Desile su se 2 stvari - prva je da si se javila tu negde neposredno pre ili tokom "lockout-a", kada zbog praznika i nove godine nema praktično nikakvih kadrovskih promena. Tu ti je već otišlo mesec dana.

Druga stvar, evo pre 2-3 nedelje sam došao sa odmora, ovde na Liberty-ju je za ovo vreme u toku već drugi koledž za Guest Services, štancuju armiju GSA-ova kao sa fabričke trake, nagađam da si zbog toga sada na dužem čekanju.

EDIT:
A ko je platio kartu za emergency, ti ili Carnival?

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #2 on: 18/February/2018 »
Ja sam platila kartu, obavestila ih unapred i dobila dobar evaluation.
Znam da ima koledza ali isto tako mnogo ljudi se ne vraca posle prvog ugovora a i iz drugih razloga, plus Horizon izlazi sad... U svakom slucaju u pravu si da je taj period praznika oduzeo neko vreme ali iskreno se nadam da cu u neko skorije vreme bar saznati da li sam rehired pa da znam na cemu sam. Prilicno su i oni kofuzni, to je ono sto mi najvise smeta u svemu. Prvo su rekli da tih 180 dana istice 31.12. a drugom prilikom da sam se javila nakon isteka sto nije isatina. Plus mi je receno da rehire proces ove vrste kad se vracas posle par meseci odsustva traje 4-6 nedelja pa sam na osnovu toga ocekivala neko resenje.  b00/
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #3 on: 18/February/2018 »
Istina, Horizon sledećeg meseca počinje da usisava crew membere. Vrlo verovatno je to vreme kada ti otvaraju vrata da se vratiš. ;D

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #4 on: 18/February/2018 »
Nadam se najboljem, a pre svega bar nekoj informaciji pa da nisam vise na stand by.   :moli:
Hvala na odgovoru i zelim ti da ti lagano prodje ugovor na Liberty.  :D
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #5 on: 20/February/2018 »
Hey

Javi se LMulinare@carnival.com ona radi schedule za GS i uvijek odgovara
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Emergency sign off/re-hire proces Carnival
« Reply #6 on: 20/February/2018 »
Mislis da bi to moglo ikako da pomogne? Ja od pocetka imam kontakt sa jednom zenom koja je Crew Scheduling Coordinator i bila je jako fina i odgovarala na moja pitanja, btw ona mi je pre slala raspored, ali nazalost kaze da nema nikakav uticaj na moju trenutnu situaciju nego je to navodno HR koji se u nekom trenutku konsultuje sa GS department.  b00/ Tek nakon sto sam re-hired ona dolazi na red.

Da napisem i ovo, mozda nekom pomogne.  :D Posle iscitavanja svih mogucih foruma i iskustava shvatila sam da ne postoji pravilo kad je u pitanju trajanje re-hire procesa.  -()- Zavisi od raznih faktora, tipa koji je department, doba godine, koliko ima slucajeva kojima hr treba da se pozabavi itd. Shvatila sam da ustvari mora da se uprazni mesto na nivou kompanije da bi jedan po jedan i moj slucaj dosao na red, plus u mom slucaju je mesec dana izgubljeno u startu jer sam se javila pred lock out period.  :facepalm: Meni je pre vise od 3 nedelje receno "there are few other crew members ahead of you, decision will be sent soon". Ocigledno to "soon " ne znaci nista i svasta.   :rolleyes: A ja evo cekam vec 10 nedelja i volela bih samo da znam da li postoji ikakav vremenski okvir da se ta odluka donese, a posle svakako sleduje cekanje na brod. oT BTW cujem da su na dosta brodova short sto se tice GS ali to je verovatno vec do njihove (ne)organizacije. Ako neko ima misljenje ili savet, molim vas pisite.  :hekla:

Hvala na savetu frkica008, mozda na kraju pokusam i to kako bih dosla do neke informacije.  -()-
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh