Author Topic: Da li se STCW za Viking Ocean mora polagati bez obzira na vazeci od Royal-a?  (Read 2235 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav,

zanima me da li netko zna da li se STCW za Viking Ocean mora polagati u nekoj od za to predviđenih ustanova bez obzira na važeći certifikat sa Royal Careebeana.
Naime tako sam dobila informaciju iz agencije.

Hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li se STCW za Viking Ocean mora polagati
« Reply #1 on: 21/February/2018 »
Ne mogu da tvrdim nista za konkretan slucaj, ali vecina kompanija ne priznaje tzv. "fleet" STCW izdat od strane druge kompanije niti su u obavezi da priznaju.

Jasno mi je da se mnogi ne slazu sa ovim, jer STCW je STCW i trebalo bi da bude jednak, al to jednostavno ne funkcionise tako.
Cak ni pomorkse administracije ne priznaju uvek STCW iz drugih drzava...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline sonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: da li se STCW za Viking Ocean mora polagati
« Reply #2 on: 21/February/2018 »
Hvala na odgovoru :-), a tako rado bih uštedjela tih 500 - 600 eurića  -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako si u kontaktu direktno sa kompanijom, možda da pitaš imaš li ikakav izbor otići u druge centre gdje regrutiraju, jer teško da su iste cijene u Makedoniji, Bugarskoj, ili možda čak priznaju i neki skype tečaj iz Rumunujske ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Ne priznaje se taj sa Royala,moras raditi novi,radio sam za Viking Ocean i to u menadzmentu i znam sto posto,ja sam radio STCW preko Kouzona i izaslo me oko 550e  i to preko Skype zavrsio,imas jeftiniju soluciju negde u Madjarskoj ali to sam samo cuo za njih,nisam imao iskustva a i jeftinije oko 100e i moras ici tamo,tako da mislim da ti dodje na isto.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Najjeftinija i najbolja opcija je Azelea u Bijeloj, Crna Gora. Sve kosta 350 evra. Samo ne znam da li Viking priznaje.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline sonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Hvala na informacijama,

 Evo u Rijeci je 2.800 kuna + 300 kuna ispit, a to mi je ipak doma, pa ispadne najjeftinije.

Liječnički isto u Ri, poliklinika Provita 450 kuna, ako nekom zatreba :-)


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Hvala na informacijama,

 Evo u Rijeci je 2.800 kuna + 300 kuna ispit, a to mi je ipak doma, pa ispadne najjeftinije.


Definitivno. I ako ces iskreno, najvise priznat (ako poredis sa ovim preko Skajpa ili Madjarskom ili Crnom Gorom). Pogotovo kad imas HR drzavljanstvo, najbolje je da imas i njihov STCW.

Uostalom, nikad ne znas sta ce biti u buducnosti i za sta ti moze zatrebati.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced