Author Topic: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...  (Read 6081 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Došlo je vreme da podelim sa forumašima svoje iskustvo.  :D

Da vas kratko uvedem u priču... Već sam pominjala druga koji je otišao 2013. da radi za Harding, on je sada već menadžer, obišao skoro ceo svet a za to vreme ja nisam bila za to da odem odavde i napustim dosadašnji posao.
Već 11 godina sam trener u jednom odbojkaškom klubu, sve je fino išlo, uspesi nisu izostajali, ali zarada je premala a vremena za sebe, putovanja i prijatelje jednostavno nije bilo.

Tek 2015. nakon odlaska u posetu u Kotor kada je drug dokirao tamo sa Oceania Marinom, skontala sam da bih možda i mogla da probam. Ulog je bio ogroman, sav taj trud i rad, odricanja... a nadu da će jeeednog dana biti bolje sam definitivno izgubila.  -()-

I tako odlučim da sačekam još jednu sezonu u klubu, da završim započeto sa generacijom koju sam trenirala. Jednostavno moram da završim nešto što započnem, tako je bilo i sa Royalom.

Taj drugar (milosiv88 sa foruma :D ) je sredio CV da se prijavim za Harding, ali ja sebe nisam videla u shopu nikako, suviše statički posao za mene i hvala Bogu, svaki put su me odbili direktno iz kompanije. Agencijama nisam ni želela da šaljem, za slučaj da prođem.  :neceici:

Dok sam te godine čekala da se prijavim, gledala sam sve pozicije koje imaju veze sa sportom. Teretana nije dolazila u obzir, nije to to i zarada nije ništa posebno. Onda sam izbunarila teme o Sports Staff poziciji na Royalu i počela time ozbiljno da se bavim. Inače, drugar je bio i na Royalu 2014. godine i nije mi ni pomenuo da postoji Sports Staff!  :smack:

Onda sam krenula da hvatam lagani zalet, napravila neki CV, spremila sertifikate, diplome, bla bla, napravila sam profil na CTRAC i prijavila se. To je bilo to. Smatrala sam to velikim korakom jer sam zvanično prelomila da želim da odem i probam.  oT

Kontala sam ja da neće mene niko da pozove od njih iz kompanije pa sam poslala mailove svim našim agencijama i od svih je stigao isti odgovor. Kažu ne možeš na Royal sa srpskim pasošem!  :nono: :rtfm: :ban:  Rekoše mi to, a ja se baš nameračila da dobijem taj posao. I kako sam već počela da se motam oko toga, reših da se potrudim i nađem rešenje...

Sela sam jedno veče za laptop, otipla na sajt cruisemapper.com (taj mi je nekako pregledan) i krenula redom od kompanije do kompanije da listam brodove i sadržaje istih. Ko god je imao neku sportsku aktivnost, ja odem na sajt kompanije i apliciram.
Neki su mi odmah odgovorili, neki nisu...

Setila sam se jedne agencije iz UK, koju sam našla na netu kada sam prvi put guglala sve o Royalu i poziciji. U pitanju je Kings recruit i na njihovom sajtu sam takođe imala neku aplikaciju, ali niko ništa nije odgovarao. Reših da ažuriram taj profil kod njih i kada sam kliknula da izaberem zemlju odakle sam, nije bilo Srbije, samo EU zemlje. I šta ću, odem na kontakt, e mail i pitam zašto nema Srbije i da li mogu da apliciram. Odmah im pošaljem CV i sav prateći materijal.

Dan kasnije stiže odgovor da su pročitali moj CV, da imam sjajno iskustvo i da li mogu da zakažu intervju za par dana... Ne moram da vam pišem kako sam se osećala tada...  :run:

Da se ne ponavljam, već sam pisala o tome, evo linka: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6863.msg96430#msg96430

U kratkim crtama, imala sam jedan intervju neka uopštena pitanja oko aplikacije, drugi kroz mesec dana, tada me iscedila pitanjima. Pričale smo 15 minuta i odmah mi je rekla da sam prošla. To je bilo to, čekanje, čekanje, svaki mesec sam pitala kad će intervju...ali oni ništa nisu znali, kažu samo strpljivo.
U maju stiže mejl da je Royal promenio politiku i da ne mora da kontaktira sve koji su prošli intervju, već samo one koji im odgovaraju.  :neee:
To mi nikako nije odgovaralo i trebalo je naći neku alternativu.  :moli:

Moram da pomenem da sam sve to vreme mnogo čitala o kompaniji, na svim mogućim društvenim mrežama, domaćim i stranim forumima. Živeo i hashtag sportstaff  =""  Tako sam na instagramu pronašla ljude koji rade taj posao i mnogi su kačili klipove sa flowrider-a, rockwall-a, itd... obraćala sam pažnju kako se i šta radi, gledala koja se oprema koristi kako bih se što bolje spremila za taj neki intervju...

U julu su iz Kingsa poslali grupni mail da će doći predstavnici Royala u London negde u septembru i ko želi da se prijavi za intervjue. Ja sam već otišla na Wizz air sajt da pogledam letove i pitala ove u agenciji da mi pošalju neko pismo za UK vizu. Ali kažu ti intervjui su samo za građane UK. :facepalm:

U međuvremenu javlja mi se drugarica koja je čula da ja pokušavam da odem na brod i sad bi htela ona. Sredila CV, poslala agenciji EP i kažu može na recepciju, ali za Carnival. Ona kaže neće, hoće sa mnom na Royal.  :smack:

Ona ima i HR pasoš i probala je tako za Royal, takođe preko EP, oni su probali i kažu odbjeno jer joj je adresa u Srbiji. E to je bila kap koja je prelila čašu! Bila sam toliko frustrirana da sam 5 sati provela guglajući mail adrese velikih faca kompanije. :google:ˇ

Ta drugarica je odradila intervju sa Carnivalom, dobila posao, ali je posle odbila....  :facepalm:

A ja sam uspela da izguglam mail čoveka koji se zove Michale Bayley, gosn CEO lično.  :yeah:  Lajkovala sam njegovu zvaničnu strancu na FB, ali tamo ne vredi pisati, glupost. Ali sve to mi je pomoglo da shvatim tu strukturu i da znam koga da guglam.  :party:

Sročila sam jedan fin i kulturan e mail, napisala sam mu da su me domaće agencije odbile zbog te zabrane, da sam aplicirala preko Kings recruit, ali da se ništa ne dešava. Da želim da radim samo za Royal i da sam odbila neke ponude jer strpljivo čekam njihovu (odbila sam neku Saudijsku Arabiju, fitness centar, hvala Bogu). Napisala sam da imam 10 godina iskustva u radu sa decom i odraslima i pitala kada će prestati ta zabrana.

Taj mail sam poslala totalno ravnodušno, nisam ubacila ni CV... To je bilo 3. avgusta.

Nakon 3-4 dana pred spavanje uzmem da obrišem neki spam sa maila kad vidim Darren Budden, krenem da brišem, ali mi nešto bilo čudno.
Otvorim mail, čitam i ne verujem šta čitam.  :pad:  Kaže Darren da je primio moj mail i da mu pošaljem CV da pogleda. Istog trenutka šaljem sve što imam. Diplomu, CV, sertifikate, power point prezentaciju, sveeeee. Darren je Director of Shipboard Human Resources.  :yeah:
 
Znala sam da ću dobiti posao samo ako dođem do nekog iz kompanije koji će pogledati moj CV i eto uspela sam i morala sam sve to pod konac da sredim i pošaljem. Zato je sve bilo spremno, uredno i odmah prosleđeno.

15. avgust, ujutru krećemo na pripreme, pun autobus dece, 52 komada. U putu mi javlja kolega koji je u prvoj smeni sa 12 igračica da su u bolnici, svi na infuziji, stomačni virus. Stigli tamo, ja moram da ih vratim za Beograd autobusom jer ih ja poznajem, one su one moje zbog kojih sam ostala još godinu...

U busu povraćanje, nemamo više kesa, smrdiii...kljukala sam ih Dimigalom da bi zaspali i prestali da povraćaju makar do neke pumpe. Bilo je još 10-ak devojaka iz drugog kluba sa nama, takođe sve zaražene, i njih sam uspavala.  -()- Odlazim na sedište pored vozača, vidim sve je pod kontrolom, uzimam telefon i po navici odmah proveravam mail. Ugledam opet dobro poznato i dugo očekivano ime - Darren Badden -  :pad:

Otvara se mail dva minuta, prolazimo negde gde je slab domet, hoću da riiiiknem!  :hehe:
Učitao se mail, kaže Darren da je pogledao moj CV i da će me neko iz Sports tima uskoro kontaktirati! :run: Au, kakav adrenalin me spucao. Nije mi više smetao smrad, ni to što sam ispovraćana!

Odmah ujutru sam se vratila nazad na te pripreme, nadajući se da me neće baš zvati dok sam tamo. Prošlo je dve nedelje, možda malo više, niko me ne kontaktira. Pošaljem mail Darrenu da pitam, on kaže uskoro će. Uskoro su bili uragani i bilo mi je jasno da sada ne mogu ništa da očekujem dok se to ne završi.

Čekala sam da se sve to smiri i sredinom septembra opet slala mail sa istim pitanjem i usput čestitam kompaniji na TTG Travel Award...  :D
Darren se zahvali i kaže sad ću da pogledam šta se dešava pa javljam. Opet ga nije bilo mesec dana.

Krajem oktobra se opet iznerviram, jer vreme prolazi a ja samo čekam... Umesto power point prezentacije, napravim video klip od 3 minuta. Gomila slika u kojima se vidi sve što piše u CV-u. Rad sa velikim grupama, odraslima, kampovi, tobogani, klipovi sa maskenbala, autobusa i raznog zezanja sa tih kampova. I naravno nekih kao ozbiljnijih sa utakmica, dodela medalja... U pozadini je išao rmx pesme Simphony...  :yahoo:

Sve diplome i sertifikate stavim u jedan PDF fajl, sa sve sadržajem i sve to pošaljem Darrenu kao update! On odmah odgovara, bukvalno za 5 minuta i kaže da je prosledio kolegama. Ja se opet smorim i pripremam na još mesec dana čekanja.

20 minuta kasnije krećem na trening, ulazim u bus, stigne mail od Georgine Pintado. Kaže koliko sam shvatila vi ste zainteresovani za poziciju Sports Staff! Pitala je da li možemo da se zakažemo intervju za sledeću nedelju, da li hoću utorak ili četvrtak, rekoh utorak...ne mogu više da čekam.

Intervju je bio zakazan za 7. novembar, a ja sam 6. počela da radim na drugom poslu, u jednom sportskom centru. Odmah sam rekla da mi je utorak slobodan dan, tako je ostalo do mog odlaska sa tog radnog mesta.



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #1 on: 03/March/2018 »
Nastavak  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #2 on: 03/March/2018 »
Došao je dan za duuugo očekivani intervju, tremu sam imala jer je to bilo biti ili ne biti. U glavi sam imala brdo informacija o samoj kompaniji, o mogućim pitanjima, o nemogućim pitanjima, pitanja koja sam već imala sa Kingsima.

Skype spreman, ja spremna da poletim bukvalno, dodaje me Georgina i posle minut me poziva. Prvi utisak mi je bio da je ona totalno nezainteresovana za intervju i znala sam da tu moram nešto da odradim da se zainteresuje. Ona je sedela u nekoj sobi koja nije baš ličila na neki office, bila mi je okrenuta bočno, piskarala po nekim papirima, gledala u dva monitora, u kameru nikako. Postavi mi neko pitanje, ja odgovorim, a ona klima glavom i nastavi dalje.

Onda sam krenula da izvlačim neke sitnice koje život znače, u svaki odgovor po nešto tako i ona ostavi to što je radila na stranu, uzima moj CV i čita. Kaže pričajte mi o zaduženjima na poslu. Šta me inspiriše, koje sve sportove poznajem... Onda je počela da priča o troškovima koji me čekaju ako prođem, lekarski, STCW i tu se uhvati za glavu i ne može da se seti koliko tačno košta. Ja sam naravno znala koliko košta i rekla joj. E, tu mi je posvetila potpunu pažnju.
Nasmejala se i rekla "You did your homework".  :party:   Pomislih, ženoooo, odavno sam i čekam mesecima da me prozovete i oceniteee   :rtfm: :rofl:

Plus što mi reče da otvorim profil na CTRAC, kad sam rekla da imam sve to, opet se nasmejala.  :D

Onda se udubila u kameru i pitala da li imam nekog ko radi na brodu.  :D
Rekoh najbolji drug radi godinama u shopu, bio je 2014. na Independence of the seas, ona već klima glavom, zna da je Harding. Kažem da sam upoznala mnogo njegovih prijatelja i da sam mnogo toga naučila od njih.

Intervju je trajao svega 8 minuta posle kojih sam se jedva sećala pitanja. Više smo razgovarale o stvarima koje nisu direktno vezane za samu poziciju.
E, sad, najveći plus u svemu tome je bio u CV i to ne moj primarni posao trenera... ona je sve to preskočila i oduševila se što sam vodila neku Ligu koja je imala 23 kluba i 65 ekipa. Ta Liga je bila nezvanična do ove godine, sada je deo odbojkaškog saveza jer mi kao klubovi nemamo više taj kapacitet da organizujemo sve to. Ja sam tu vodila biltene, pravila rasporede za svaki vikend i slala svim trenerima. Liga postoji već 9 godina, a ja sam 3 godine radila taj posao.
Ona je bila time oduševljena i želala je da joj ispričam kako sam i šta radila tu.

Kada smo završavale intervju, pitala me da li imam neko pitanje za nju. Pitam je koji je next step, kaže zvaće te koleginica kada dođe sa odmora, možda sledeće nedelje. Zahvalila sam joj se na izdvojenom vremenu, tu se nekako raznežila jer je bilo očigledno da se raspada od posla i ona meni isto tako uzvratila i to je to....   :clapping:

Sačekala sam mesec dana i eto mene, daveža, šaljem mail Georgini da pitam hoće li se ona koleginica vratiti sa odmora.  :rofl:
To je bila sredina decembra, malo pre praznika... Georgina mi šalje mail, kaže čestitam, uskoro ću poslati offer letter na CTRAC profil!  :pad:

Drugog intervjua nije ni bilo! To je bio šok za mene, ali sam nekako sa rezervom uzimala sve to, rekoh nema šanse... mora drugi intervju...
Došao kraj decembra, skoro pred praznike, šaljem mail da pitam kad će offer letter. Kaže Georgina  da mi šalje do petka, rekoh super, jedva čekam.

Prošao jedan petak, prođe joj Božić i prođe 2017. godina... dala sam joj još par dana da se oporavi od dočeka i da se vrati u offic i opet joj poslala mail. Opet ona kaže šaljem do petka...

Četvrtak uveče, žurim na trening, stiže mail da me koordinator kontaktirao na telefon, ali nije mogao da me dobije. Da proverim podatke na CTRAC-u i da će me zvati sledeće nedelje opet! Šok što su me zvali, šok što me nisu dobili! Odmah sa telefona se logujem tamo, i vidim da meni stoji pozivni za TURSKUUU i ne može da se sačuva +381 nikako, samo eror, eror, eror. Tek iz šestog puta uspevam da sredim to i sačuvam. Usput promenim opciju da me ne zovu na mob nego da me kontaktiraju mailom.

Odmah stiže drugi mail, stigao je offer letter! Sačuvala, potpisala, oni čekirali na profilu.
Stiže još jedan mail u kome mi Georgina zakazuje intervju i to je u vidu aplikacije na mailu, bilo je potrebno samo da potvrdim da bi se to validiralo na profilu CTRAC.

Stiglo mi je još nekoliko mailova, trebalo je da odobrim background check i sve sam to završila na putu do treninga. Sve je bilo povezano za taj CTRAC, konačno mi se pojavila kartica za dokumenta koju sam dugo priželjkivala.  :yeah:

Tri dana kasnije, šalje mi mail Ardjanet Estabillo, moja koordinatorka.  :) Pa, đee si bila do saaad! Obradovala sam joj se kao svinja pomijama! :run:

Proces prikupljanja dokumenata je mogao da počne!  :party:


Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #3 on: 03/March/2018 »
Ardjanet je vrlo ažurna što se mailova tiče, bukvalno mi je sve sročila u prvom e mailu, lepo objasnila šta mi sve treba i kako ću to da uradim.
Prvo što je trebalo da se odradi su bili medical i STCW. Poslala mi je RCI Medical Certificate koji ću odštampati i poneti sa sobom u Bel Medic i da joj javim kada zakažem.

STCW se radi online preko Marlins UK online shop sajta, 60$ košta. Uplatila sam karticom, odmah leglo, dobila šifru i krenula da listam one module. Svaki sam slikala i na kraju nekoliko pitanja iz teksta. Prelako je bilo, samo što sam ja to radila na poslu u tom sportskom centru jer nije bilo žive duše...i slučajno opalim mišem na TRUE, a rečenica je bila tipa dozvoljeno je unošenje pištolja i noža na brod.  oT Tako da ne dobih 100%, ali nebitno je... dobila sam sertifikat, odštampala na masnom papiru. PDF koji sam dobila sam uploadovala na CTRAC i javila Ardjanet da je gotovo i ona to obradila i pojavio se zeleni znak što znači da je prihvaćen dokument.

Sećam se da opet bio peeetak i da sam zvala Bel Medic da zakažem pregled, kažu dođi u utorak na Slaviju, ponesi samo karton vakcinacije i nemoj da doručkuješ. Sve ih poslušam i odem u utorak ujutru.
Prvo su mi dali bočicu za urin, odradih to, izvadiše mi krv. Izmerili me, uradili spirometriju koju sam oduvala, kako reče tehničar. EKG nije trebalo da radim, tako piše na formularima, nisam starija od 40 godina i nemam problema sa pritiskom, ali sam odradila čisto radi sebe. Svake godine radim EKG zbog sporta, a par meseci pre tog lekarskog sam radila EKG posle dva strong nesa i bio je malo van granica normale.  :waiting: Kod ovih je bio odličan i nekako mi je bilo lakše da to znam.

Poslali su me na sprat kod doktorke da mi testira sluh, ona mi je preporučila neke suplemente da ponesem, ispričale se malo i teraj dalje.
Sledeća soba je oftalmolog, jako simpatična bakica Nives, oduševila se što posle dužeg vremena neko nov ide na ovu kompaniju, i ona je čula za zabranu zbog previše tužbi za povrede na radu... Poželela mi je sreću i da joj donesem magnet.  :D

Onda sam otišla kod doktora Markovića, mlađi doktor, voli da se šali. Kod njega sam se najviše zadržala... istorija bolesti, sve je clear... nikad nisam ništa polomila niti se povredila u sportu  :airquotes: :rofl:  Ništa to nije bilo strašno, klasika gips i to, ali ništa se ne pominje i sve je super. Istorija bolesti u proodici i tu je sve kul i super  :airquotes: Kaže on, nemojte nikada da pišete istoriju bolesti, neka sve bude ovako fino i da nema ničeg.  :rofl:
Ubeđivao me da mora da se urade neke analize za šećer, rekoh toga nema u onim formularima, on ubeđuje, ja odbijam i kaže kao pa u novim formularima koje smo dobili radi se šećer. Ja sam lepo odštampala svoje od koordinatorke i to u boji, njihov nekako jadno izgledao onako crno beli... i ostajem pri svome. Kaže on dobro, nećemo šećer.

Posle svih tih pregleda kod njega, došlo je vreme da popuni deo o vakcinama i on gleda onaj moj karton i nije mu jasno zašto piše kod MMR samo morbili... kaže da idem do Batuta da mi daju žutu i da oni upišu tamo ovo iz kartona. I kaže zvaće me kad bude gotova laboratorija i da se dogovorimo kad da dođem po sve to.

Lekarski pregled je bio 30 000 dinara, ali sam dobila neki popust na HIV test i platila sam 28.500 dinara, oko 240 e.
Odlazim do Batuta, dajem onaj vakcinalni karton iz doma zdravlja, kaže gospođa pa vi niste primili MMR. Rekoh treeeeebalo bi da jesam, ali ona trvdi da odem opet da uzmem karton i da se raspitam malo bolje.
Moj zdravstveni karton je kod mene, dali su mi ga kad sam prenosila karton na odeljenje za odrasle. Pogledam opet i vidim da piše morbili i rukom dodato +par. što bi značilo parotitis. Ali to dr iz doma zdravlja nije umeo da rastumači, jer je zvao sestru da mu pomogne i oko ostalih vakcina...

Odem tamo, tražim drugu sestru, stariju i objasnim sve, pokažem karton. Ona mi reče da sam primila samo prvu dozu i da nisam revakcinisana u 6. razredu osnovne škole. Sećam se da tada nismo primali vakcinu jer je nije bilo i na tome je ostalo...  :waiting:
Dala mi je novi vakcinalni karton gde je upisala morbili + parotitis....

Sreda ujutru, zvoni mi telefon, doktor Marković. Javlja mi rezultate laboratorije. Kaže krv je odlična, bla bla bla, sve je super, odlično. Urin je dobar, bla bla bla.... ali pozitivni ste na.... i u tom trenutku uzimam olovku da zapišem šta ne valja i kako on izgovara ja pišem H E R O I N  :pad:  :neee: Čitam šta sam napisala i ne verujem. Skontam da se šali, zacenim se i rekoh doktoreee, šalite se, dobra fora...  :clapping:

Kaže doktor NE, NE ŠALIM SE.  :neee:  Motam po glavi šta sam pila, bila sam u kafiću, pila limunadu, ne može niko da mi ubaci tako nešto u limunadu u tom kafićuu aaaaa preznojavam se! On mrtav ladan kaže, moguće je da su lažni rezultati... Čuj, moguće! Eeeej, ja pozitivna na heroin!

Pita me doktor šta sam pila, neki lek, kafetin, ciprocinal. A ja lek nisam ni pomirisala, popijem nimulid 2-3 puta godišnje i to je to.
I pita me da li sam moožda jela MAK!?  :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

U tom trenutku kao da mi je neko opalio šamarčinu! Znala sam za mak i da ne smem da jedem jeednog dana kada budem radila lekarski. Aaali, dan pre onog petka kada sam zakazala lekarski, jele mi se baklave i nećkam se da li sa makom ili višnjama i ajde mak.
Mama je napravila punu tepsiju i ja sam jela dve dnevno. Od četvrtka do ponedeljka. I jednu što je ostala smazala sam u utorak posle pregleda.

I tako smo otkrili zašto sam pozitivna na heroin i kaže on da pijem dosta vode i da dođem da ponovim test. Nije znao da mi odgovori koliko vremena treba da izbacim to iz sebe. Guglala sam, pitala neke moje igračice koje su na medicini, one su se prvo dobro sprdale sa ovom situacijom, dale mi nadimak Heroina i rekoše 3 - 5 dana.

3 dana ako se povremeno uzima, 5 dana ako se stalno uzima. Nisam mogla da se odlučim u koju grupu spadam.  :hmm:

Kažu 5 litara vode dnevno... 3 l sam pila kada sam radila u sportskom centru, 2 l pre i posle treninga u klubu. Dakle od te srede do petka sam pila po 5 litara i odlučim da se testiram prvo u nekoj laboratoriji tu u kraju jer je samo 5e dok je u Bel Medicu 20e. I bilo bi mi frka da se testiram kod njih i opet budem pozitivna, ne znam da li to javljaju kompaniji. Kako njima objasniti da sam samo jela mak.
Svi su me opet sprdali jer sam imala i ubod igle od vađenja krvi.  :facepalm:

Odem u laboratoriju, objasnim "mak" situaciju, žena u šoku, nikad čula za to i nešto mi ne veruje baš. Kaže mi da dođem bolje sutra i da pijem još vode.

Subota ujutru, imam školicu odbojke u 10h, do tad sam već popila 2 litre. U 12h sam sa 3 litre popijene vode otišla da uradim test. Žena mi dala bočicu, kaže ovde ti je WC, vrata ostavi otvorena, takav je zakon!  :neee: 

Tretiraju me kao narkomana, viri tamo a ja ne mogu tako  :neceici: Hoće da mi pomogne i kaže da pustim vodu na česmi. Opet ne pomaže. A od kuće do laboratorije sam jedva izdržala. Šta ću, odem da kupim još jednu flašu vode, neka ide život... :D Inače, gledala me tamo u WC-a zbog zakona, a nije mi tražila nikakav ID, mogla sam poslati bilo koga umesto mene. Ja ili bilo koji drugi heroinski zavisnik.  :deda: :rolleyes:


Pila sam je pola sata tamo, čak se i gospođa raspričala i zezala se malo sa mnom...kao i svi tih par heroinskih dana...
Osetim da je to to, zgrabim onu bočicu, vrata su odškrinuta i čujem nju kako prilazi, ali odmah i odlazi. Pušta me na miru da obavim šta imam.  :moli:

Reče da su rezultati gotovi teek u ponedeljak.  :facepalm: Iako je pre toga rečeno da su za dva sata na mailu.
Smucam se tu po kraju sa drugaricama, kad stiže mail... rezultati gotovi, nas tri se držimo za ruke, otvara se fajl piše NEGATIVAN!  :yahoo:

Odmah zovem Bel Medic da pitam rade li nedeljom i da li mogu da dođem, kažu može sve!
Stižem tamo, objašnjavam tehničaru šta i zašto ponavljam, lik se zacenio i kao izvinjava se, ali mnogo je smešno. Rekoh, kako kome. :waiting:

Daje mi bočicu i dodaje: "Glupo je da Vam ovo kažem, ali srećno." i zaceni se čovek. :waiting:
Tamo me niko nije nadgledao, bez pritiska, sve lagano. Znam da sam negativna i to je to. Čekam da mi se doktor javi...

Inače, dr me smarao i za leukocite u urinu, kaže da su 3-4 a moraju biti 1-2. Ako idem preko agencije onda oni ne znaju i neće da prihvate, ali pošto idem direktno, tamo dr znaju da je to uredan nalaz. Ali opet, mora da se ponovi. Za to postoji tačno određeno kako se uzima uzorak i mora se poneti od kuće, meni je bilo povišeno jer sam to tamo radila prvi put kad sam išla.

Odradila sam i leukocite u konzilijumu, sve je bilo normalno, i kaže pošalji mi to na mail, prihvatamo te rezultate laboratorije... sve osim narkotika...

I tako je on sve to popunio, završio, javio kad da dođem. Sedeli tamo u ordinaciji, popričali i mom izletu u narkotike. Kaže odmah je znao da su lažni rezultati... i posle mi kaže da imam visok holesterol, ja opet  :facepalm: i psujem sve slave, proslave, pekare i sve što sam pojela. Ali ispravlja se i kaže dobar holesterol mi je 1, 8. To imaju brđani, ljudi sa Kavkaza, to znači dugovečnost.

Dala sam mu savet da jede mak i da bude brđanin, kao ja.  :rofl:

Posle onog ponovljenog testa na heroin, codein i morfin otišla sam u Batut da primim MMR. Zavrnula rukav, dala 20e, dobila žutu knjižicu... odnela je doktoru kad sam išla da podignem rezultate...

Pozdravili se fino i dao mi za uspomenu rezultate na kojima piše da sam pozitivna na gore pomenute opijate.

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #4 on: 03/March/2018 »
Zaboravila sam da napišem da sam nekoliko dana pre medicala dobila i Employee ID tj pojavio se na CTRAC profilu. Nekako mi je laknulo kad sam videla, koordinatorka mi je rekla da će moći da mi pošalje LOE čim dobijem ID.

Onaj medical sam skenirala, poslala onu jednu stranu koju mi je rekla, uploadovala na taj profil. Nije prošlo ni 12 sati od toga, radim prvu smenu u sportskom centru, sedim prilepljena uz grejalicu... stiže mail od Ardjanet, kontam samo da mi potvrdi da je čekirala medical.

Kad ono nešto mnogo dugačak mail, nešto mi čestita, mnogo nekih sličica...  :rofl: Kad ono meni stigao LOE!  :yahoo: :run:
Ne znam gde pre da gledam, gde piše kad idem, gde piše koji brod sam dobila... Saberem se i vidim da je 18. mart i Liberty of the seas. Laknulo mi je jer imam sasvim dovoljno vremena za sve...

U istom mailu mi je poslala link i šifru za logovanje na sajt RCL University, tu se radi LMS Online Training. Gomila modula koje sam položila i neke koji su samo zahtevali da se odslušaju... slušala sam to 4 dana, svaki je trajao sat vremena. Bilo je 12-13 komada i svaki je sadržao po 3-4 lekcije od sat i po, nekad dva.

Sledeća je bila viza, uplatila sam 160$ opet petak bio, tad je na sajtu pisalo da je prvi sledeći termin bio za prvu sredu. Dok je uplata u ponedeljak proknjižena, prvi sledeći slobodan termin je bio za dve nedelje.

Sad u utorak, kada je bio ovaj minus, odem u svoj termin. Stojimo ispred, smrzavamo se, sneg veje. Ali obezbeđenje je bilo izuzetno prijatno, malo se šalili i lik me uopšte nije pretresao kao sve ostale. Tu sam čekala oko 30 minuta da uđem u tu prvu prostoriju da prođem kontrolu kao na aerodromu.

Odlazim u drugu zgradu, dobijam broj, tri puta sam išla na šaltere. Prvo na jedan gde je uzeo pasoš i LOE, par pitanja, hvala sedi i sačekaj da te prozovemo opet. Prozvaše opet, uzeli otiske, sedi čekaj...
Treći je poslednji, ispituje me lik gde idem, šta radim, da li imam iskustva u tome....gleda on nešto u kompu, ja mu ponudim i dokaz za karte i hotel. To mi je stiglo nakon aplikacije na sajtu, a na prvom šalteru lik kaže ne treba mi...
I ovaj na trećem čita to i izgovori mi ime Majlena...approved!  :party:  Gud baj Čarliii! :wave:

Vizu sam podgila u četvrtak, skenirala i poslala... Ostalo je još samo da se čekiram i da  :pilot::plovim:

Letim 17. marta iz Beograda preko Frankfurta do Hjustona, ukrcavam se 18. marta na Liberty of the seas. Prošlo je tačno godinu dana i tri meseca od onog prvog apliciranja na CTRAC profilu.

Nekako sam navikla da za sve u životu moram mnogo više da se potrudim i da radim, život mi je kao trka sa preponama i to kružna, bez kraja.  :rolleyes:  Ali sve to me i ojačalo i znala sam da sve te prepreke moram da savladam da dođem do cilja. Sve ove godine učim klince da ne smeju da kažu "ne mogu", da se sve može ako se hoće. Taj stav je i mene doveo do mog cilja. Ali trka nije gotova, idemo dalje.  :pop:


Moram da se zahvalim svima koji su pisali na forumu, svaki post mnogo znači. Nadam se da će i ova moja priča nekome pomoći.
Posebno se zahvaljujem kolegama iz Sports Staff-a, članovima foruma: iggac, jocco i Flofy:uzdravlje:


 :plovim:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #5 on: 04/March/2018 »
Odlična "ispovest"! :clapping:
Motivacija, upornost, ali i metodičnost, urednost, pronicljivost, psihologija...
Bravo!

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #6 on: 04/March/2018 »
Odlična "ispovest"! :clapping:
Motivacija, upornost, ali i metodičnost, urednost, pronicljivost, psihologija...
Bravo!

Hvala, Prinče. Sve je to "profesionalna deformacija". :D


Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #7 on: 04/March/2018 »
 :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #8 on: 04/March/2018 »
Drama bre ... drama  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #9 on: 04/March/2018 »
Kakva zena!!! Woow!! Svaka cast!!
Sailing...

Offline Articuno

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
  • Country: Bosnia&Herzegovina
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Steakhouse Server
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #10 on: 04/March/2018 »
Determination.

Sve napisano može da se opiše ovom riječju.

Vas odlučne, stvarno volim čitati.
"success is my only mothaf****n' option failure's not"

Offline jocco

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #11 on: 04/March/2018 »
Wow... Jos jednom čestitam

Sent from my F8131 using Tapatalk


Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #12 on: 04/March/2018 »
Hvala, hvalaa  :)

Da je sve išlo glatko, možda bi bilo dosadno...    +U+

Ovako sam bogatija za još jedno iskustvo.   :D



Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #13 on: 05/March/2018 »
Sta reci a ne zaplakti. BRAVO  za upornost !  :yeah:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Royal Caribbean - Sports Staff, treca sreca...
« Reply #14 on: 10/November/2018 »
Damn... svaka chast ;)  :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
Nishta bez borbe!