Author Topic: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL  (Read 3086 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lieutenant88

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Portugal
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav svima!
Hvala unapred osobama koji su voljni da pruze ikakve informacije.

Aplicirao sam direktno na sajtu, I na iznenadjenje odgovorili su odmah, sa zahtevima za dokumenta.
Posle mog odgovora, zahvalili su se, I zatrazili intervju.
Za dvadesetak dana smo dogovorili razgovor, I sada, naravno, interesuju me moguca pitanja?
Jer, pozicija Electronic Engineer Jr Entertainment, malo mi je cudna?! Pripada “Engine” department-u, a ima zaduzenja kao oni iz “broadcast technician” ?! (Da li je ona standardna "kombinezon" Engine varijanta?)

Bio bih vrlo zahvalan ako postoji neko ko direktno ima iskustva ili barem poznaje nekoga da je “Electronic Engineer Jr Entertainment” na NCL I da moze vise da mi kaze kako je najbolje pripremiti se za intervju I duznosti te pozicije (opis svojim recima, ne onaj “sterilni” job description sa official sajta) ;)

Sve najbolje zelim!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #1 on: 06/March/2018 »
Nešto tu ne štima. Na kojem sajtu si aplicirao?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lieutenant88

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Portugal
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #2 on: 06/March/2018 »
Na sajtu Ncl-a. Sve regularno. Ali ne poznajem nikoga ko bi mogao da mi kaze nesto bas o toj poziciji, ja znam da ulgavnom stage staff, broadcasts, oni rade te poslove. Ja sam vise za struju, mehaniku, varenje.

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #3 on: 06/March/2018 »
mi na msc-u nismo imali entertainment electronic, nego smo cimali lika iz engine-a. a on posto je bio zauzet sa bitnim stvarima, cekali smo ga danima za par stvari da nam sredi, i to samo velike i bitne delove opreme.
za spare parts i magacin je bio zaduzen chief technician, koji je bio u dosluhu sa kompanijom, oko toga sta nam treba i koliko, i u zavisnosti od spreme shefa, znao je on da popravi par stvari.

ali to su samo par njih znali, deo njih nije znalo kako da upali mikrofon u mikser :) i koji tipovi audio kablova postoje.

zato smo imali puno wireless mikrofona pokvarenih i nepotrebljivih, puno moving head-a u magacinu sa nekim smesnim kvarom, neki se kaish otkacio, ili neko dugme ne radi i tako dalje.

kako sam pricao sa prijateljima koji rade po drugim kompanijama, saznao sam da oni imaju dedicated servisera, koji popravlja samo audio-video-svetlo opremu a kako pishe u tvom job-description-u i ITV systems, tako da valjda popravljash i resivere i tjunere za tv.

treba biti lagan posao, pogotovo ako je novi brod i je oprema u dobrom stanju, samo regular maintenance.

Offline Lieutenant88

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Portugal
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #4 on: 06/March/2018 »
E to, hvala Triki, verujem da su vremenom izmislili ovu poziciju kako bi olaksali posao ovima iz tech dep.
Da li znas da li je moguce napredovanje? Ko je iznad te pozicije i koliko ih ima na brodu?

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #5 on: 06/April/2018 »
Ciao svima,
Ja sam radio interview prije dvije sedmice za ovu poziciju i juče sam dobio odgovor od njih da sam primljen, ali da su fully staffed i da sam na listi čekanja. Uslovi su bili sljedeći :

Rotation: 26 Weeks Onboard & 10 Weeks Off
Monthly Salary: $2631USD
If you're still interested, please send me copies of the of the following:
Electro Technical Ratings Certificate (III/7), preferredSTCW Certifications Basic SafetyAdvanced FirefightProficiency Survival Craft & Rescue BoatsCrowd ControlCrisis ManagementSecurity Awareness Last Performance EvaluationsPassport/Seaman's BookMarlins English Test ScoreUSA C1/D Visa (If applicable)

Iako nisam imao rating, prihvatili su me uz ETCP certifikat ali da kasnije odradim ETO rating.. Raportira se direktno Chief Electronic Officeru, postoji mogućnost napredovanja ali regruter nije znao sve detalje. Ono sto je sigurno da bez Ratinga za ETO nema mrdanja gore.

Uz ovu poziciju, postoji još jedan jr. Eng - Comms.

Na intervju su se interesovali koliko poznajem automatizaciju, audio konzole, Light konzole, sat i broadcast opremu Itd... uglavnom ono sto kao Entertainment Technical Manager radim svaki dan.

Lova nije nešto, ali pozicija se čini kao da je ulazna vrata u Engine Department


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #6 on: 08/April/2018 »
To ti je lik iz engina, ali je dodijeljen entertainmentu da popravlja stvari po Teatru, kod nas u bcc i u biti te stvari po brodu koje koriste entertainment techovi. Najcesce im je vorksop u Teatru. Popravljas zvucnike, pojacala, svjetlo, mikrofone, tvee... U biti s te pozicije se ide na communication officera. Najcesce juniori odma pocnu shadowat komjunikejsna. Communicatoni su dobili prije mjesec dana 12 sedmica posla I 12 odmora ugovore. Prije su bili 6 mjeseci ko i djuniori I sad imaju blizu 4000 platu. Broadcast dosta radi s njima I cini mi se opusten i lagan poso. Zato ja mislim da ovaj jr electronics nije losa pozicija  ako hoces napredovat u enginu, vec sljedeca ti je stepenica communicatio, a to jeni lose. Ima perspektivu za razliku od onih elektriciana I asistenata sto po hotelu rade sijalice i sefove. Ja kolko sam skonto oni su po 10 godina na istoj poziciji I bas se govana najedu da se prebace samo ko djuniori electronics da rade

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #7 on: 08/April/2018 »
Na CCL nema te varijante da ti neko drugi popravlja opremu. Svaki tehnicar sam radi odrzavanje opreme, osim ciscenja uredjaja jer uglavnom u tim stvarima svi Entertainment tech ucestvuju. Moras biti sposoban da sam zamenis delove i otklonis kvarove. Kao light tech uglavnom menjam delove, one koji su vredni saljem u Centergate na popravku a manje vredne bacam. Manje kvarove naravno sam resavam a hvala Bogu ima ih koliko hoces zahvaljujuci naponu i prasini od pirotehnike.
Desavalo se da electricarima odnesem neki deo na popravku cisto iz razloga sto su bolje oprwmljeni alatom i nekim sitnim delovima. Saradnja postoji ali su svi uglavnom zauzeti nekim svojim problemima

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #8 on: 08/April/2018 »
Fino je imat lika koji popravlja opremu. Ovako se ti mozes posvetit samo svom primarnom poslu i nije ti mrsko dobro ga radit i napucavat sve da sto bolje i kvalitetnije izgleda.
Dobro je to ncl sredio. Iskreno, treba ovaj lik i opusteno je kad znas da ima neko koga mozes cimat uvijek za to I kome je to poso ustvari. Meni najiskrenije je neophodan. Ja nikad u zivotu zalemio dvije zice nisam. Ima raje kazu kao j*** techa koji to ne zna, al nema to veze s mozgom. Naravno da je to jedan plus, al mozes ti bit prejak sound il light tech I bez toga. Ti ljudi I bi trebali bit oslobodjeni tog sranja s popravkama

Offline aleksandar011

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #9 on: 08/April/2018 »
Burazeru da nema tog idrzavanja i ciscenja ja ne znam sta vi drugo radio. Show je na time code, jedino programiranje je za fly on artiste a to se desava jednom u mesec- dva. Mene sa druge strane jako intereauje servis, odrzavanje jer je to osnova posla, nikad mi nije bio problem da uzmem nesto i popravim, osmislim, unapredim. Jednoatavno po meni to je posao tehnicara. Kacenje, kabliranje, adresiranje moze da radi svako posle mesec dva obuke. Nemoj pogresno da me razumes, cenim tvoje misljenje ali veruj da u servisu lezi ceo jedan nov svet  :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #10 on: 08/April/2018 »
pa eto bas je fino sto te interesuje to :D to ti je jednim poslom dvije ljubavi :P

samo nije TO osnova posla, vec bi to servisiranje i popravka trebalo da bude sekundarno zaduzenje ako ga vec moras radit :D kontam ja tebe i naravno da je fino kad mozes osmislit i unaprijedit, al ono ima razlike izmedju osmisljavanja i unapredjivanja i popravke 30 daljinskih dnevno ko sto npr broadkast radi na msc-u. hocu da ti kazem da meni licno to ubija volju. i lakse mi je ovako kad ne moram ta sporedna sranja radit. zato kazem da sam jako sretan sto postoji ova pozicija Jr. Electronics

Offline Probac

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Company: N/a
  • Recruitment Agency: N/a
  • Job Title: Light tech
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #11 on: 09/April/2018 »
A zna li neko koja bi pozicija mogla doci posle light techa,  a da nije ugovor po 6 meseci,  mislim da se napreduje ili prebaci na tu poziciju samo da je kreci ugovor?

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #12 on: 10/April/2018 »
@aleksandar011 to sto @svašta pricha poddrzavam :) jedan je umetnicki deo posla, drugi je tehnicki. super je kad znash obe stvari ali taj umetnicki kvalitet je po meni bitniji. sta imash od toga ako znash da popravish moving head a ne znash kako da mu isprogramirash dobar gobo ili dobru poziciju u pretstavi :) radio sam sa 2 tipa light guy-a, jedan zna da rasklopi sva svetla, drugi zna da napravi za*****an setup za rock svirku i da lokalni bend napravi da izgleda ko pink floyd :) pogodi ko ima vishe para i posla? :)

isto i sound engineer-i, znam lika koji zna da zameni fejder bez problema, ali mu miksovi zvuce uzasno i ubija ga mikrofonija na koncertu a drugog koji zna da napravi svetski sound a ne zna da popravi nishta :)

ne pricamo o osnovnim stvarima, lemljenje kablova, zamena zvucnika i slicne stvari, pricam o ozbiljnim kvarovima, zamena kondenzatora na pojacalu, menjanje integralnih kola i slicne stvari. to bi trebao da radi electronicar i to je to.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #13 on: 11/April/2018 »
Tacno

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Electronic Engineer Jr Entertainment NCL
« Reply #14 on: 11/April/2018 »
A zna li neko koja bi pozicija mogla doci posle light techa,  a da nije ugovor po 6 meseci,  mislim da se napreduje ili prebaci na tu poziciju samo da je kreci ugovor?

Nemas takvu poziciju u entertainmentu na ncl, al mozes napredovat. Tech supervisor je najcesce bivsi light. S tech supa mozes napredovat na veci brod I bit production manager al to ti je opet 6 mjeseci. U biti, u entertainmentu na ncl samo CD ima ugovor kraci od 6, al nemas sta ti napredovat u CDa ko light tech :D