Author Topic: Povreda kolena na radu  (Read 2779 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Povreda kolena na radu
« on: 12/March/2018 »
Pozdrav svima dragi ljudi, nažalost, vratili su me kući posle samo 25 dana na brodu.

Bila sam na bar koledžu, teorijski deo odslušan, testovi položeni, i kad su nas ubacili da radimo, treći dan doživim nezgodu na poslu, radila sam na bazenu - spuštala sam piće gostima i kada sam krenula da hodam, čula sam da me neko iza zove, naglo sam se okrenula, nezgodno nagazila, nešto je kvrcnulo i izletelo mi levo koleno.
Pala sam na zemlju i u tom bolu i ludilu što vidim kost na potpuno drugoj strani kolena, totalno izdeformisano, ja sam samo pipnula kost i koleno se vratilo na mesto, ali nisam mogla da ustanem bez pomoći.
Gosti su odmah pritrčali, jedna od gošće je bila doktorka pa mi je odmah proverila puls, stavila led, dok nisu stigli ovi iz medicala. Došao je i supervizor naravno, ajde što nisam nosila kompanijine patike, nema veze, nego što sam glupača samo istinu pričala.
Rekla sam da nisam pala, da se nisam okliznula, da nisam udarila ni od šta, da se desilo samo od sebe, a i da mi se slična stvar desila kad sam imala 15,16 godina. To sam malo permutovala godine pošto i dalje nisam svesna da imam 27, a povreda mi se zapravo desilo kad sam imala 9,10 godina. Elem, sve na svoju štetu.
Zapravo, imala sam operaciju cista 2 nedelje pre broda pod potpunom anestezijom i uležala se, mišići verovatno malo oslabili, tamo odmah upala u mašinu  i i jbg... Bandažirali mi koleno, dali mi štake i rekli mi da odležim taj dan i sutradan i da se javim ponovo.

Posle dan i po su me vratili na posao, ćopala sam sve vreme, 5 sati bez prestanka sam se vukla po onom Kazinu dok nisam osetila da ću se srušiti. Koleno je još više bilo oteklo. Sutradan me je tek doktor pregledao, do tad se mnome bavila medicinska sestra u vidu predrkanog crnjice.
Doktor reče da su me prebrzo vratili na posao, da se vratim da ležim, stavljam led, i da se javim ponovo za dva dana. I tako sam ja onda narednih 7 dana ležala, posećivala doktora, ništa to nije bilo ni bolje ni gore, davao mi onaj ibuprofen i naproksen, ulivao nadu meni i mom dečku da će to sve biti ok i da ću se oporaviti za nekoliko dana, da su samo ligamenti istegnuti, na MRI me nisu slali jer se zaboga potrefi da baš kad smo u portu vikend je i klinika ne radi i tako dalje, sve u svemu, iz vedra neba su me zvali u h&r office gde su mi saopštili da je iz Majamija stiglo pismo u kom je odlučeno da me pošalju kući na lečenje.

Sinoć sam stigla, dečko mi je ostao na brodu gde smo i imali koledž. Napratila sam se u putu žestoko, doduše čekala su me kolica kad god izađem iz aviona da me vode do sledećeg gejta...
Danas sam primila mail iz Tomas Miler kompanije koja je zadužena za moje lečenje da će se pobrinuti oko svih troškova lečenja i puta do klinike, mada još nisam dobila zakazan termin gde i šta, a koleno i dalje boli i ne mogu da ga savijem.
Tužna sudbina, odeš u tri lepe u potragu za boljom budućnošću i da zaradiš neku lovu, a eto šta te snađe...
Ako je neko imao sličnih iskustava, ne zanima me tuženje niti imam živaca da se sa tim ganjam, zanima me kolike su šanse da se ja vratim kod svog čoveka na brod i da li će me uopšte kompanija hteti nazad s obzirom da nisam baš njihov dugogodišnji radnik, u pitanju je Carnival?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #1 on: 12/March/2018 »
Ne ocajavaj, nisi jedina kojoj se koljeno lakse iscasi nego drugima, nije to velika frka.
Naravno da ce te vratiti, vracali su ljude i nakon teskih operativnih zahvata, ali vidim mjesece cekanja u tvojem horoskopu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #2 on: 13/March/2018 »
Ozbiljno? :( Ja se ponadala da ću već za dva meseca najviše biti nazad! A po svoj prilici ću sačekati dečka kod kuće...
Shit happens.
Hvala CEO.

Offline Kafa

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #3 on: 13/March/2018 »
Nece te Carnival Vratiti nema sanse, tako je bilo i sa mojim kolegom

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #4 on: 14/March/2018 »
Ćao Salome,

Prenio sam tvoj post ovdje, odaziv je puno bolji nego na forumu, ali mišljenja su podijeljena.
Izgleda da u daljnjem razvoju situacije puno faktora igra ulogu.

Nesumnjivo, bar je puno lakši od restorana, ali u ovoj industriji će te tjerati da radiš do granica izdržljivosti. Kako će ti koljena podnijeti 12 sati na nogama svaki dan, subota i nedjelja, 5-6 mjeseci? Evropa će otvoriti svoja radna mjesta i Srbiji za koju godinu, ali to ti neče ništa značiti ako ti Carnival do tada uništi koljena i zdravlje ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lu Salome

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Bar waitress
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #5 on: 14/March/2018 »
CEO, hvala na pomoći da čujem različita mišljenja... I dalje nisam pametna šta mi je činiti, ali svakako mi je zdravlje na prvom mestu i želim da što pre osposobim ovo koleno pa da vidim šta ću. I dalje mi nisu zakazali pregled pa već razmišljam da idem kod lekara na svoju ruku; oni mene mogu da drže na stend baju još danima, a ja i dalje ne mogu da hodam.

Offline shiplife

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: sea agency
  • Job Title: gift shop
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #6 on: 16/March/2018 »
U koliko zelis da ih tuzis javi se Miloradu on je zastupao mene i moju devojku
065 20 33 510
ili mu posalji email crewinjury@gmail.com

poz

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #7 on: 17/March/2018 »
U koliko zelis da ih tuzis javi se Miloradu on je zastupao mene i moju devojku
065 20 33 510
ili mu posalji email crewinjury@gmail.com

poz


Postajemo gori od amera..za sta da ih tuzi pobogu? Sama se povredila, lecili je, nisu je terali da radi (jedan dan je vracena na posao, to bi se desilo i na kopnu verovatno), platili let kuci, platice lecenje i vratiti je na posao.

Ako tako bude,cemu tuzba?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #8 on: 17/March/2018 »
U koliko zelis da ih tuzis javi se Miloradu on je zastupao mene i moju devojku
065 20 33 510
ili mu posalji email crewinjury@gmail.com

poz
Od vakvih ko vas  balkanci nemogu raditi na kruzerima...naki od njih se i sami povredzavaju za da bih tuzili...pa daj ako vam se neradi nemojte ic na kruzerima i ostavite drugima koji zele mogucnost da idu...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Povreda kolena na radu
« Reply #9 on: 17/March/2018 »
Uz ogradu da se dešava da ljudi i realno budu oštećeni i da je tužba apsolutno opravdana, a i u ovom slučaju Lu Salome lepo kaže da je to ne zanima, nego samo hoće da se vrati na brod, dve napomene sa moje strane:

- posle se čudimo što doktori i medicinske ustanove gube licence i sve nam je komplikovanije, često i skuplje da obavimo lekarski pregled. Pa da, kad na brod odlazimo sa akutnim bolestima, postojećim stanjima i predispozicijama za povrede. Čika doce nas puštaju, i mi svašta prikrivamo i prećutkujemo, navodno smo zdravi, istorija bolesti i povreda čista, a onda tamo na brodu... "Opa, šta je ovo, šalju nam moderne robove sa fabričkom greškom. E pa neće više." I ode licenca.

- posle se čudimo što ne primaju ljude sa ovih prostora ili iz ove/one države. Pa da, kad je to postala masovna pojava - advokati šljakaju svoj posao, znaju cake koje im donose laganu zaradu, reklamiraju se, naši ljudi polakome, ne sviđa im se na brodu, opa idemo na tužbu da zaje*emo kompaniju, ehehe. A time zaje*u i svoje "pajzanose" koji bi pošteno radili, ali ko o njima da misli, daj moju gu*icu da brišem šuškama. Normalno da će kompanije sve više da biraju one što govore "Yes boss" i rade, mi im se nešto baš i ne isplatimo.

-()-