Author Topic: Zapocinjanje karijere na moru  (Read 4291 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spale97

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Zapocinjanje karijere na moru
« on: 14/March/2018 »
Pozdrav svima.

Imam nekoliko pitanja vezanih za pocinjanje karijere na moru, pa ako je neko voljan da pomogne hvala mu kao bratu  :moli:
Ja sam iz Srbije, tako da mi je more potpuno strano. Poceo sam da razmisljam o karijeri na moru tokom srednje skole, ali tek sad kad sam primetio da mi se studije koje pohadjam sve manje i manje svidjaju, kako prolaze semestri pa godine koje mogu da iskoristim za neki drugi posao pa ko zna mozda i postane nesto od mene.
Kad sam seo za kompjuter u potrazi za poslom, primetio sam da su mi potrebni razni sertifikati, da postoji celo more :D kompanija koje se bitno razlikuju jedne od drugih. Ali ono sto me je najvise iznenadilo jeste papirologija. Tako da bih hteo da budem kratak i sazet.

Interesuje me gde mogu da pronadjem agenciju koja obucava buduce mornare, koje sertifikate treba da steknem, koliko obuka kosta (i traje), koji su mi sve dokumenti potrebni nakon sertifikata (nasao sam na novom beogradu ambulantu il sta je vec koja izdaje mornarske knjizice), i na kraju koje poslove (pozicije) treba da gledam (i koje agencije su najbolje) da dobijem to pocetno iskustvo (iskreno trenutno radim za 170 rsd/h tako da mi male plate nisu novina, ali radije bih zrtvovao novac trenutno ako mogu da zaradim bolju poziciju na poslu u narednim godinama).

Zeleo bih da radim na trgovackim brodovima.

Offline Danijel89

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Job Title: Plumber
Re: Zapocinjanje karijeje na moru
« Reply #1 on: 14/March/2018 »
Cao
Na forumu je dooosta toga pisano o tome, mislim da ti je prvo i osnovno da sedis i procitas sve od A do S..Jedini i najbogatiji forum o poslu i radu na brodu..pretpostavljam da ce ti i ostali isto reci :-) srecno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zapocinjanje karijere na moru
« Reply #2 on: 14/March/2018 »
Spale, ovdje nitko ne radi na trgovačkim brodovima. Obratio si se na pogrešnu adresu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)