Author Topic: Otkaz zbog lazi menadzerke i njenih podanika  (Read 2297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DUSTER

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: bosna
  • Company: n/a
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Dobar dan nadam se da ne spamujem :) i ispricavam se unaprijed zbog pravopisa  :rtfm:.

Evo ovako znaci posle dolaska na ugovor moja zena kao asst. menadzera u shopu dosla je u konflikt sa menazderkom shopa zbog njenog muza koji je imao tako obicaj da misli da je nedodirljiv i suprostavljao se asst menadzeru sa svojim nekim misljenjima i nakon sto je ukazano na to od strane moje zene menadzerki jer cijeli tim onda pocinje tako da se ponasa ona je pocela da se sveti i na sve moguce nacine da je uhodi i zagorcava zivot.
Cak je zabranila da je ja kao muz zovem uopste na telefon da dolazim u office i onda slala mejlove u office sa raznim lazima kako ona meni daje prednost sto smo mi osujetili i upozorili office o tome i oni su bili kao u fazonu not to worry.

Posto to nije joj poslo za rukom okupila je svoje latinose koji su joj odani i otisla da se zali kod hotel direktora koji je inace portugalac i opet napricala raznorazne lazi i taj HD je bez ikakve dalje istrage poslao mejl sjedistu NCL sa svim tim njenim lazima,
Bez ikakve istrage odlucili su da nam uruce otkaze bez uopste ista da nas pitaju, ni sanse da se opravdamo il bilo sta od toga.
Meni su kao razlog naveli da sam preksio company policy i poor performance u sazetku da se neko iz tima zalio na to da sam uzivao prednost supervizora (moja zena) i da je neki gost kao napisao na racunu served with arogance sto je mogla ista ta menadzerka da napise hehe i na vrh svega toga posto je ona isla na odmor i dala je svima evaluacije osim meni i mojoj zeni tako da mi nije jasno na osnovu cega su oni zakljucili poor performance.

 Zadnji put sam na evaluaciji imao 3.79 na kraju ugovora a evaluaciju na ovom ugovoru nisam ni dobio niti sam bio obavjesten o evaluaciji.
Mojoj zeni isto prekrsaj company policy i unaccepted behavior i sve to znaci na osnovu lazi koje je ta menadzerka uspijela da naprica HD i on je to uzeo zdravo za gotovo.
A sve je to uradio znaci bez ikakvog dosciplinskog postupka jer staff kapetan nije imao pojma o tome kad smo ga kontaktirali.
Naravno, prije nego smo otisli napravili smo oboje prijave protiv HD za njegovo ponasanje i neprofesijalnost kod securitya jer nas je tako posavjetovao staff jer to onda mora da ode do headoffice. A posto smo mi concesionari na NCL nasa kompanija je samo prihvatila sve to hladno sto je NCL headoffice poslao i dala nam otkaze.

Sad posto su nas skinuli sa broda dali su cijelom timu papire da daju izjave jer rade istragu o svemu ovome i cijeli tim nije imao pojma sta se desava mislim niko od tima nije imao nista da kaze lose za nas osim znaci tih njenih podanika koji su otisli svi zajedno na isti dan na odmor.

Neki savjet od iskusnijih sa ovakvim stvarima dobro bi dosao jer mi smo u fazonu da posaljemo mejlove na sve moguce adresse i da se zalimo na sve ovo od NCL do Advokata.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Otkaz zbog lazi menadzerke i njenih podanika
« Reply #1 on: 22/March/2018 »
Duster,

Kompanije koje misle na posljedice upražnjavaju tzv. "progressive discipline" upravo zbog toga da im se ne bi vratilo u glavu.
Onaj tko te želi poslati kući treba dokazati da je pokušao sve kako bi te izveo na pravi put.
Jedini način da dobiješ otkaz u sekundi je da napraviš neku kardinalnu grešku npr. udariš nekoga.

E sad, meni nije poznat niti jedan jedini slučaj u povijesti industrije krstarenja da su nekog zaposlenika vratili na posao poslije uručivanja otkaza.
Tome su djelomično krive okolnosti (sve je rekla-kazala, nema materijalnih dokaza, nema svjedočenja, izjava u korist otpuštenoga), a najvećim dijelom oni razvikani advokati, jer ako te kompanija nije učinila invalidom, uopće ih ne zanimaš. U tome nema love za njih. Ne znam za ijedan slučaj da su uopće pokušali braniti nekoga zbog neopravdanog otkaza. Znači, ako si pametan, zaboravi advokata, zaboravi koncesionara za kojeg si radio, zaboravi puno toga, i pokušajte dobiti posao kod nekoga drugoga, a otkaz ne spominjite.

Brod je država za sebe.
Tvoji neprijatelji su imali jačeg saveznika, ili možda samo lukavijega, koji je znao kada odigrati pravi potez.
Izgubio si bitku.
Stavi točku na cijelu stvar.  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Otkaz zbog lazi menadzerke i njenih podanika
« Reply #2 on: 22/March/2018 »
Ne bih da te razocaram ali tu su ti male sanse da bilo sta uradis,tj. nikakve jer ni jedna kompanija nece preci preko svoje reci tj reci svojih menadzera jer izmedju ostaog oni iz Head Office koji su vam dali otkaz bi trebalo i da vas vrate tako da nece oni nikada ici ni protiv svoje reci ni protiv reci svojih ljudi a posebno sto se u takve stvari nece mesati neko ko je iznad njih jer takv stvari do njih i ne dolaze, a od advokata tu tek nemas nista jer posle godina na brodu bi trebalo da znas da je brod brod a kompno kopno  i fakticki tamo su zakoni malo drugaciji tj prate se zakoni kompanije i to je to.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Otkaz zbog lazi menadzerke i njenih podanika
« Reply #3 on: 03/April/2018 »
E sad, meni nije poznat niti jedan jedini slučaj u povijesti industrije krstarenja da su nekog zaposlenika vratili na posao poslije uručivanja otkaza.

Nije bas istina. Ima dosta primera na MSC gde su urucivali otkaze i posle 6 meseci do godinu dana iste te ljude zvali da se vrate na posao zato sto su bili u deficitu radne snage. Uostalom bio je i jedan lik koji je bio otpusten zbog sexual herassment, vratili su ga na brod i onda kada je napao jednu klinku ,putnicu, kada su ga roditelji prijavili i po drugi put dobio otkaz nije se viseo vracao.

 
oni iz Head Office koji su vam dali otkaz bi trebalo i da vas vrate tako da nece oni nikada ici ni protiv svoje reci ni protiv reci svojih ljudi

Opet nije istina. Jer je HR iz centrale koji je zaduzen za nase zaposljavanje isto tako stavio na black listu jednu devojku i striktno dobila zabranu da se vraca na kompaniju. Kada se ona zalila kompaniju pa pisala milion mailove non stop na sve moguce adrese ista taj HR koja joj je dala otkaz je i zvala da se vrati doduse posle godinu dana al nebitno devojka se ukrcala..


Moj savet - neces dobiti nista ako se budete zalili. Niti nemoj da gubis vreme da se vuces po sudovima. Ako bas hocete da radite za tu kompaniju mozete da napisete mail da vam daju jos jednu sansu ako ne samo aplicirajte za drugu kompaniju. Pa boze nije jedna jedina