Author Topic: Brodski dnevnik  (Read 1892 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Brodski dnevnik
« on: 28/March/2018 »
Evo ovako
Sreo sam u zadnjih mesec dana vec tri osobe koje su sa utility ili hk presli da rade kao mornari na drugom ugovoru
Fora je,kazu,da se izvadi Nemacka brodarska knjizica,odradi lekarski (sve u jednom danu) i onda da se zamoli kapetan da te upisiuje u taj neki brodski dnevnik,da se vodis kao mornar.Potrebno je minimum 180 dana ukrcanja a toliko ce i ugovor da mi traje u hk pa se mislim da ja to odradim isto tako
E sad.Koliko je to legalno da tako kazem?Da li ce svaki kapetan da se prihvati toga?Da li on rizikuje svoj posao ako to odradi?Da ne pitam bez veze pa da me sutnu kuci vec prvog dana
Hvala unapred

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Brodski dnevnik
« Reply #1 on: 28/March/2018 »
E sad.Koliko je to legalno da tako kazem?

Nikoliko.

Da li ce svaki kapetan da se prihvati toga?

Ne verujem da ce svaki, al sigurno ces naci nekoga ko hoce.

Da li on rizikuje svoj posao ako to odradi?

U teoriji DA, al u praksi njega nece niko gnjaviti za tako nesto.

Pitaj pa vidi sta kazu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Brodski dnevnik
« Reply #2 on: 29/March/2018 »
Znaci moze ali ne moze bas.Videcu prvo koliko ce da me kosta to cimanje za knjizicu.Ako je neki mali iznos u pitanju onda cu da je uzmem da je imam kod sebe pa ako se skontam sa kapetanom ok a ako ne onda nikom nista.Samo da ne puknem mnogo para

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Brodski dnevnik
« Reply #3 on: 30/March/2018 »
Imas opciju Regensburg ili Budapest, tu mozes zavrsiti svu proceduru u jednom danu. Taj ce te sex kostati oko 200e, ali se isplati.

Prije nego upandnes kapetanu na ho-ruk s tom knjizicom i evo mene ja sam novi sailor, bilo bi dobro da porazgovarate nasamo.
Kao tebi je super taj posao sailora i zelio bi biti dio nautical team, da vam je stric na moru i ima mali camac i ides stalno kod njega i da si water friendly i obozavas to. Pored toga bilo bi pozeljno da budes hard worker bar pola ugovora, da se skompas sa nautical team, kad je loading da si blizu njih i da te primjete kako se zadajes. Svaki kapetan bi zelio u svoj team nekoga ko ne pravi probleme i koji vojnicki izvrsava zadace.

Naravno nije sve tako jednostavno, ali budi uporan isplati se. Sebi povecavas sanse ako govoris njemacki jezik, posveti se tome. Sailori imaju (uglavnom full Swiss ili De contract) sto znaci dosta privilegija. Npr rade mjesec ipo dana pa idu 2 tjedna kuci (placeni odmor, placena karta..), na Vikingu u Francuskoj naprimjer mjesec dana rade a 2 tjedna su kuci. Na cistom si zraku, oficirski status, respect od posade i putnika...gospodin

Opet kazem njemacki jezik ti moze biti velika zapreka, ali i to se moze zaobici...  Sto se tice Francuske tu neces moci raditi kao sailor, iskljucivo Francuzi rade taj posao, a za ostale pozicije moras imati EU putovnicu

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Brodski dnevnik
« Reply #4 on: 01/April/2018 »
Znaci tako to ide.Jedino mi je sada najveci problem nemacki jezik.Videcu sve.Imam kontakt coveka iz Regensburga.Nas covek.Zivi par kilometara od mene.Mozda dodje za Uskrs sledece nedelje pa cu videti sa njim kako i sta

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Re: Brodski dnevnik
« Reply #5 on: 31/May/2018 »
Jel taj kontakt covek cuveni Milorad iz Regensburga? :D

Offline Dezhan

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Brodski dnevnik
« Reply #6 on: 02/June/2018 »
Jeste :D A jos jedan drugje skoro odradio brodarsku u Regensburgu opet,ali kod drugog coveka.Ima ih dosta u tom gradu.Za dva dana resio sve.Sad je masinac.A nema veze sa brodom.Ekonomista po struci.Sad je problem sto nema iskustva.Ali i to se sredi