Author Topic: Ugovor nije odobren. Zasto bi te zvali, pa odbijali da ti daju ugovor?  (Read 4027 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
Pozdrav,

nedavno sam bio pozvan od strane agenta iz Napulja da vide da li sam spreman da se ukrcam na drugi ugovor za nekih 10 dana.
odgovorio sam da jesam ali mi je posle par dana stigao mejl da je to bio samo njihov predlog da se ja ukrcam na taj brod, i da je ustvari LA office taj koji odobrava ugovor., a kancelarija u LA je odbila tu sugestiju.
ukratko, obili su da mi daju ugovir uz obrazlozenje da trenutno nisu u stanju da mi daju ugovor i da ce me obavestiti uskoro.

nikakvo drugo obavestenje nisam dobio.

moze li mi neko reci, onako iz iskustva, sta to ustvari znaci?
znam da to moze biti iz milion i jednog razloga, ali zasto bi te zvali na brod pa onda odbijali da ti daju ugovor?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ugovor nije odobren
« Reply #1 on: 05/April/2018 »
Moja teorija:
Hitno im je zatrebao čovek, agenti cimnuli nekoliko vas, prvi koji se javio je upao. Ti sad čekaš redovnu rotaciju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kakav ti je zadnji evaluation?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
2.8  a na pola ugovora 3.4
majku im lopovski :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ko zna. Možda jednostavno nisu dobro uigrani, što nije čudno za posao dovođenja ljudi na brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
Ali je svakako cudno.
ne zele da mi kazu razlog. Prvo su mi samo napisali da mi je ugovor odbijen a sad su mi odgovorili da sam i dalje princess employee i da ce mi uskoro reci moju rotaciju.

Interesovalo me je potencijalno iskustvo drugih ljudi u slicnoj situaciji jer sam malo zbunjen sta ovo sve znaci. Znam neke new hire ljude koji ama bas nista o poslu nisu znali i evoih sad ponovo na brodu sa ugovorom.
slozio bih se da je princess jedna od najboljih kompanija za rad. Radio sam i za MSC i Royal ali su konfuzni do zla boga.
pre 20 dana su mi dali rok od nedelju dana da uradim vizu za Australiju i pri tom mi nisu dali bikqkve dokumente na osnovu kojih apliciram. Po njima to ne bi trebalo da traje duze od dva do tri dana. Po sajtu australijske ambasade, dve do sest nedelja.
a bez dokumenata nisam mogao ni da odmaknem dalje od osnovnih podataka.
Ne znam, malo sam i sam zbunjen. Ajde da sacekam i vidim.

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
Nisam video post Princa.
pa ja sam razmisljao da mozda nije zbog uskrsa i oragnizovanja puta, cene karte...
Znam da kompanija  umela da otkaze let nekim guest entertainerima ako je cena karte po njima bila visoka.
ali i ova tvoja teorija ima smisla.

gadna je ova neizvesnost.

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
Evo cisto da vidite kakve razgovore ja vodim sa agentom. Nudi mi brod pa onda umesto ugovora ja dobijem poruku da mi je ugovor odbijen od strane head office pa zatim dobijem ponudu da idem na drugi brod i tako vec neko vreme, u krug.
Nudjen mi je Caribbean, Emerald, Rojal, Golden pa Rojal opet...

Bas mi nije jasno. Kazu mi da na Emerald i Rojal nisam otisao iz razloga jer mi Head office nije odobrio ugovor. pa mi kazu kako Head Office trazi da idem na Golden ali ugovora nema vec mesecima..


https://www.dropbox.com/s/bvqava63zo7gmi3/Agent%20.jpg?dl=0


Molio bih nekoga ako zna neku drugu putanju do ugovora, da mi napise. neki mejl na koji bih se mogao obratiti, makar za pojasnjenje sadasnje situacije.. Ovo vise nema smisla... Agent me, da izvinete na jeziku, zaj***va.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa to ti je tako, ti si za njih samo broj, ne možeš očekivati da te tretira kao gospodina  :D
Na tvom mjestu, ja bi se strpio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew
shvatam ja to. svega sam toga svestan.
ali slazes li se da pomalo cudno zvuci kad ti neko kaze da se spremis da ides na na emerald 26. marta pa ti onda kazu da nazalost ne mogu da idem na golden.

prvo mi je bilo smesno. Kakav sad crni golden, otkud sad golden. i sad me to pomalo brine.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako je covjek novi, pa 16 brodova, 30ak nacija, vize, newhire, promocije, odgode letova,, ovaj hoce da skrati ugovor, onaj da produzi ..... nakupi se to
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Na kojoj poziciji radiš?

Sent from my LG-H900 using Tapatalk


Offline moleculz

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: PC
  • Recruitment Agency: SC
  • Job Title: Stage crew

Offline htupark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: sebourn
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Pozdrav svima,

Ne znam da li ima ovako slicnih tema, ali bih da podelim moje iskustvo vezano za Head office sa Princesa a tiče se Staff pozicija, dakle pricam o fotografima, front desku i gift shopu.

Imali smo finalni intervju preko safe crusia u oktobru,sa HR iz Napulja, bilo nas je samo 12 ukupno za sve te pozicije, i svi smo imali brodsko iskutvo, hotelsko, u hotelima  5 zvezdica..odlican engleski,dodatne jezike..

I svi smo  prosli glavni intervju.
Safe cuise nam nakon sto smo prosli pozitivno final intervju kaze da je procedura kod staff pozicija da se jos jednom sve proverava pre odlaska u Head officu u LA.

Medjutim, posle par nedelja, Safe cruise nam svima, u roku od par dana,salje mail da smo od strane head offica svi odbijeni.

Pa jel moguce da od 12 ljudi sa iskutvom, iz cele ex yu, bas niko ne odgovara...malo mi to nemoguce, ali ajde..
Da li neko moze da mi pojasni je li to normlno da smo svi odbijeni i da li je neko u skorije vreme otišao na staff poziciju na Princess i kako?...

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Druže, ja mislim da je problem u prezasićenju u procesu regrutacije. Ne radi se o tome da je vas neko zeznuo, nego se radi o tome što kompanije neprekidno regrutuju rezervnu radnu snagu čak i kada imaju previše radne snage na čekanju, i sad je došao momenat da su se preigrali.
Moj komšija je pokušao da aplicira preko Safe Cruisea i prošao je intervju, ali su mu rekli u agenciji da  za jedno mesto koje kompanija traži agencija ima već 20 ljudi na čekanju, pa ti se sad sam preračunaj da li je to prezasićenje ili nije. Jednostavno, u toku je egzodus ljudi sa ovih prostora, mnogo više se prijavljuje nego ranijih godina, i to je to.  :deda: Just my 2 cents... -()-
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić