Author Topic: Ukrcaj u UK i vadjenje viza za gradjane BIH  (Read 1395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Pozdrav drugari, izvinjavam se ako obnavljam teme koje su vec obradjene. Molim za pomoc i odgovore na neka pitanja :-)
Retardirana crew manager nema pojma da li meni treba UK tranzitna viza da bih se ukrcao na brod   oT upravo mi javlja da mi pomjera ukrcaj iz Dublina za London (za 10 dana) i da se raspitam treba li mi kakva dodatna visa osim C1D. Pronasao sam bas ovdje na forumu da mi je i za taj je*en.. Dublin kao i za London potrebna dodatna viza!  :pad: Pokusao sam nazvati ambasadu 9 puta ali sam se sve u svemu uspio ispricati jedino sa glasovnim porukama...
Ima li neko iskustva sa istom situacijom i mozete li me uputiti kako o gdje da izvadim tu UK transitnu vizu. Hvala...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Ukrcaj u UK i vadjenje viza za gradjane BIH
« Reply #1 on: 20/April/2018 »
Koliko se ja secam, nije potrebna viza, vec dobijes odobrenje za ulazak na osnovu ugovora i toga sto ides na brod.

Evo ti informacije neke u linku ispod. Svakako nije lose da posaljes mejl ambasadi.

https://www.gov.uk/government/publications/seafarers-crm01/seafarers-crm01
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Ukrcaj u UK i vadjenje viza za gradjane BIH
« Reply #2 on: 25/April/2018 »
Vracam se sa povratnim info, viza mi je ipak potebna. Radi se o nekoj konvenciji iz 1976 god gdje za vecinu mornara nije potrebna tranzitna viza. Medju rijetkim zemljama koje nisu potpisnica te konvenvije su i Bahami ciju ja mornarsku knjizicu posjedujem  :facepalm: