Author Topic: Povreda na poslu (zapaljenje tetive), da li ce mi ici neki dio plate kod kuce?  (Read 2857 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online djuka92

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Assistant waiter
Dobio sam povredu na poslu, tendonitis (zapaljenje tetive), nisam u mogucnosti evo vec dvije nedelje da radim.
Prvo sto su doktori katastrofa, arogantni, svaki ima svoju teoriju kako to lijeciti.
Prvi report doktor me ne shvati ozbiljno nego mi dao kao off duty jedno popodne i da pijem ibuprofen. Ja sjutradan na posao sa bolovima jedva izdrzim, do te granice bolovi da sam na kraju smjene jedva do kabine otisao, tj morao sam da odmaram par puta. Drugi doktor ajde svati da je ozbiljna stvar, prepise mi neke kortikosteroide, kaze stavljaj led, blabla.. Dobro, ja tako nekih 5dana..idem opet u medikal kao na kontrolu, tamo treci doktor(novi) kaze pogresno si pio te tablete, ne smijes tako naglo da prekines i vrati mi opet da ih pijem, nisi smio led da stavlja, vec tople obloge.. Ja razmisljam, ko je odje lud.
Zaboravili kod specijaliste da mi zakazu, izvan broda, te cekaj jos dva dana, podji kod specijaliste, on kaze 6nedelja odmora, fizikalna, strogo mirovanje, lijecenje kuci.. Dobro.
Ja nazad na brod, kod ovog doktora glavnog, on tu kao meni se ne svidja misljenje specijaliste ja mislim da mozemo mi to da izlijecimo za nedelju dana, ja cu te masirat svaki dan, posle radnog vremena, pogledacu na net te masaze kako ide, sto i eto :D ja ne vjerujem sto slusam..katastrofa.
Ja pitam jednog fizioterapeuta za misljenje, on normalno nema trika to da se izlijeci tako, fizikalna nije samo masaza, plus sto ovaj doktor nije strucan za to.
Moje pitanje, zna li neko da li ce mi ici neki dio plate dok sam kuci, dok traje ovo lijecenje da kazem i da li postoji sansa da me NE zovnu kad budem fit for duty? Sobziorm da ovo nije neki problem koji ce mi ostaviti trajne posledice. I uzmite u obzir da sam new hire i na brodu sam nekih skoro dva mj.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim bolje da napise neko ako je imao licnog iskustva li ja mislim da ako te posalju na medical kuci primaces novac dokle god se lecis,pokrivace ti terapije, put do lekara ukoliko nije u tvom mestu... deo plate sve ce ti to ici dok ne zavrsis lecenje.
I da, nazalost postoji mogucnost da te vise nikad ne pozovu natrag.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Online djuka92

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Assistant waiter
Da, postoji mogucnost.. Ali nadam se da nije velika. Jer se nisam povrijedio svojom greskom, nego sto sam radio ko magarac, u rum servisu, svaki dan po 25km.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kompanija ne gleda ko je kriv nego mozes li ili ne mozes. Ako trebaju staviti nekog perolakog indijca na tvoje mjesto, nista lakse.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Tvojom greskom ili ne to nije bitno za kompaniju veruj mi. Dobrodosao u surovu realnost -()- To ti je brod  :ban:
Opet naravno postoji mogucnost da te opet pozovu ali ne bih se ja puno nadala, tako ti je to tamo.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Online djuka92

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Assistant waiter
Pa dobro.. Ima i drugih kompanija :)
Hvala ljudi

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Pa dobro.. Ima i drugih kompanija :)
Hvala ljudi
Prvo zavisi na kojoj kompaniji radiš, manje više sve kompanije imaju sličnu proceduru... Liječenje moraju da ti plate i ako je specijalista rekao da se ide kući na liječenje,ide se kući na liječenje.
Zašto kažem da imaju sličnu proceduru, imaš 3 mjeseca kao probno na svakoj kompaniji, a ti si u probnom periodu. Ako je potpisan ugovor a ti imao povredu koja nije tvojom krivicom, mislim nisi se samo-povredio postoji ugovor koji je potpisan i u njemu stoji da se ugovor mora ispostovati sa obe strane, što znači kad se oporavis moraju te vratiti da završiš ugovor.

Nadam se da je bilo od pomoći

Sent from my E5533 using Tapatalk


Online djuka92

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Assistant waiter
u pitanju je royal kompanija
sad sam zavrsio sa fizikalnom u dubrovnik,15dana
i javljaju mi iz rojala da nece da me vrate na brod iako je doktor rekao,poslao njima da sam odlicno,oporavljen i spreman za posao

da li si siguran da me moraju vratiti da zavrsim ugovor?
sobzirom da nisam bio 3mj na brodu,vec 2mj.
iako je 3mj taj probni period