Author Topic: da li jumperi imaju pravo da koriste svoj godisnji posle 3 meseca?  (Read 1834 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Dragi Forumasi,

Da li neko od starijih kolega moze da mi kaze da li jumperi imaju pravo da koriste svoj godisnji posle tri meseca?Naime ugovor je na 4 i po meseca pa ne znam koliko je realno da jumpera puste na odmor posle 3 meseca. Znacilo bi ako neko od kolega sa recepcije moze da podeli svoje islustvo.

Unapred hvala.  :)

Offline Spale

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: G&P
  • Recruitment Agency: River Star
  • Job Title: Restaurant/Bar Steward
Re: Pravo na odmor
« Reply #1 on: 03/May/2018 »
Evo ti citirane informacije iz maila koji sam ja dobio...


"Ukoliko budete isli kao zamena za godisnji, nije bitno koji profil ( kuvar, konobar, sobar ) dok sve kolege budu otisle na odmor 6x 14 dana, ostacete najmanje oko 80 dana na brodu, nakon cega ce uslediti i vas placeni odmor od 14 dana. Nakon toga, ili cete imati raspored na istom brodu ili na nekom drugom, a o svemu tome bicete obavesteni jos dok budete radili, u vecini slucajeva ostaje se na istom brodu"

Sent from Galaxy S using Tapatalk


Offline Dugonja

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Ovako su meni odgovorili na pitanje: ''If you are solely working as a jumper than you won't have a vacation. However, you will get paid those days additionally with your last salary. You are "earning" 2.08. vacation days per month. In case we have a position for the entire season available for you, it depends then when your embarkation date is. Maybe it will be possible to go on vacation but right now I can't tell."

Ovo pitam jer u septembru imam svadbu na kojoj sam kum i moram da se pojavim. Da li je moguce dobiti emergancy za ovakve slucajeve? Jer kako mi izgleda da nema odmora za jumpere.

Da li postoji mogucnost da se lazira smrtni slucaj, operacija, svadba? Ne bih da ispalim za kumstvo, a ne bih i propustio da krenem da radim za G&P zbog svadbe :)))

Offline woody

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Kolega i ja sam u slicnoj situaciji,buduci da mi jos niko nista ne javlja nznm kad cu biti u nogucnosti da dobijem odmor,ja polovinom augusta trebam kod necaka na svadbu al ako ne mognem dobiti slobodno nista ,raditi se mora....