Author Topic: Da li ima na kruzeru obezbedjenje, za koje nije potrebno vojno iskustvo?  (Read 6573 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Pozdrav svima
Da li ima na kruzeru (ne na trgovackom)brodu obezbedjenje, za koje nije potrebno vojno,oficirsko iskustvo?
Imam licencu i iskustva u obezbedjenu ali niti sam oficir niti sam vojnik.
Obezbedjenje u prodavnicama?
I kako konkurisati?

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Pozdrav svima
Da li ima na kruzeru (ne na trgovackom)brodu obezbedjenje, za koje nije potrebno vojno,oficirsko iskustvo?
Imam licencu i iskustva u obezbedjenu ali niti sam oficir niti sam vojnik.
Obezbedjenje u prodavnicama?
I kako konkurisati?
Mislim da ne mozes(gotovo sam siguran) da konkurises kao obezbedjenje.Za 4 godine nisam video nikog od naseg kao obezbedjenje a ni oglas da neko trazi.

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Na Carnivalu su samo Filipinci i Indijci a i plate su im premale

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Na Carnivalu su samo Filipinci i Indijci a i plate su im premale

Obicno obezbedjenje u nekom recimo butiku/prodavnici?
Plata je sigutno veca od trenutne koje dobijam kao obezbedjenje ako ne i desetoduplo?
Ne mora da bude oglas, ne znam kompanije koje sve imaju kruzeri pa direktno da konkurisem?

Ili fotograf?

Hocu obezbedjenje jer se tim bavim u zadnje dve godine, a i nikako ne bih mogao da radim svaki dan po 12h, znam stvar je navike, ali isto tako znam da neko na brodu radi po 8 sati, neko duze.
Koji su to poslovi ne znam?po 8 sati?
kazino?
shop?
govorim uopste o poslovima na brodu a ne samo o onim koje agencije... nude...?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
 :facepalm:

Obezbedjenje uglavnom budu bas ti koji rade 12+ sati...pogotovo port day...

Ne postoji obezbedjenje u bitiku ili prodavnici, ne funkcionise to tako...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
OK
sta se obezbedjuje?

koji poslovi na brodu se rade vremenski kao i u Srbiji po 8h? smenski rad?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Mislim da na brodu samo muzičari imaju manji broj sati rada i tako definisane smene koje tebe zanimaju (zna se kad imaju nastup, zna se kad imaju probe i to im je to).

Verovatno brod nije za tebe. Ne samo da se radi po 10-11-12 sati dnevno, nego se radi svakog dana, nema vikenda, nema praznika, cepaš u kontinuitetu mesec, dva, tri, četiri, pet, pola godine, i još meseci... dok ti oči ne ispadnu.

Što se obezbeđenja tiče, pogrešno to zamišljaš. Nije to neki mačo posao izbacivača. Tu najčešće viđam krhke Indijce i Filipinke, najveći deo posla je stajanje po pola dana na ulazu u brod ili na vrelom ostrvu kad je tender port, proveravaju kartice ljudi koji prolaze. Sede po pola noći u kancelariji i kucaju izveštaje. Pomažu pijanim gostima da se dočepaju svojih kabina. Rade intervjue kad neko prijavi nestanak novca ili stvari. Proveravaju kad neko prijavi prekomernu buku. Očitavaju magnetne brave. Za vreme drill-ova brane posadi da prolazi određenim delom broda. Razdvajaju zavađene supružnike. Gledaju u bočice mokraće kad se radi test na drogu. Obilaze kabine tokom inspekcija. Mere alkoholisanost članova posade (što je najčešće uvertira za otkaz). Premotavaju sate video materijala kad treba da se utvrdi gde je nestala neka osoba.

I tako dalje.

Nema tu nekog posebnog obezbeđivanja nečega kako zamišljaš, jer je brod mala zatvorena sredina. Ko god je tu ušao je prošao stroge kontrole, administrativne provere i skeniranja nalik onima na aerodromima. Svako je identifikovan i snimljen i praktično nema gde da pobegne.

Offline Ambrosia69

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL, AmaWaterways
  • Recruitment Agency: A priori, employment power
  • Job Title: Dealer
sve ovo sto si naveo je tocno a sad ne znam je li istina ili ne ali ugl cak i kad imaju slobodne smjene(znaci ne cijeli dan vec par sati kad jednom po kruzu rade manje sati) im obicno zapadne sea day tako da ni u portove ne mogu izlaziti. Tako mi je rekao jedan indijac koji je bio u security-ju. U americke portove ne mogu izlaziti posebno ako im je on home port. To znam jer sam im osobno isao van kupovati kofere prije nego su isli doma. Ugl ovo pricam za Carnival kompaniju. Nisam siguram kako je s drugim kompanijama. U svakom slucaju nemoj misliti da te zelim obeshrabriti ali ako vec planiras ici bolje se prijavi na neku bolje placenu poziciju. Ovi su imali cca 1000$ mjesecno sto nije puno. Realno bolje novce mozes zaraditi na sexoni u Hrvatskoj ili Crnoj Gori preko ljeta kad na ale turisti.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
koji poslovi na brodu se rade vremenski kao i u Srbiji po 8h? smenski rad?

Ima...nije da nema,al slabo. I to nisu neke lako dostizne pozicije za pocetak.
Ja sam na kraju radio i manje od 8 ( svaki dan doduse ) za 7+ hiljada eur, al sam zato radio i 12+ sati za 1200 eur u pocetku.

Ako trazis 8 sati smene, zaobidji brodove.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
ok,uverili ste me za sekjuriti.
Dobro, i u Srbiji me zapadne da mi je svaka druga nedelja slobodna, tj jedan dan, tako da mora se imati bar jedan dva do tri dana slobodno u mesec dana?
ako ne pa ok, onda satnica bar da bude ok, naviknes da radis svaki dan, ja pre jos kada sam radio dva meseca svaki dan dodje slobodan dan,  i bude mi neobicno bez posla, e sad... kakvog posla? da se radi u smenama ili ipak da se ne radi bas ceo dan? koji poslovi spadaju u to?

kazino,foto department?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ok,uverili ste me za sekjuriti.
Dobro, i u Srbiji me zapadne da mi je svaka druga nedelja slobodna, tj jedan dan, tako da mora se imati bar jedan dva do tri dana slobodno u mesec dana?
ako ne pa ok, onda satnica bar da bude ok, naviknes da radis svaki dan, ja pre jos kada sam radio dva meseca svaki dan dodje slobodan dan,  i bude mi neobicno bez posla, e sad... kakvog posla? da se radi u smenama ili ipak da se ne radi bas ceo dan? koji poslovi spadaju u to?

kazino,foto department?

Sto se ti covece toliko bojis rada??  Nema slobodnih dana na brodu svaki mesec. Dobijes po par sati tu i tamo, nekad vise, al ne postoje fiksni slobodni dani u vecini slucajeva. Ima Steiner SPA slobodne dane, al zato imaju i ugovor od 9 meseci.

Sta ti tacno znaci: " onda satnica bar da bude ok" ?? 

Kako ti zvuci recimo od 6 uvece do 6 ujutru sa sat vremena pauze? To ti je na mom bivsem brodu Security radio. Svaki dan...po 8 meseci.
Mozda recimo od 6 ujutru do 10 pa od 11 do 15 pa od 17 do 21 ... to je moguca kombinacija recimo za restoran departman.
Recepcija, recimo, od 8 do 13 pa od 17 do 23 sa pola sata pauze za veceru... ili od 7 do 13 pa od 15 do 21...  Ili od 22 do 8 ujutru za Nocnu recepciju...svaku noc... (kod mene na brodu se uglavnom dva meseca radila nocna smena pa onda nazad na dnevnu)...  Naravno, bilo je kruzeva i dana kada se radi po 8 ili 9 sati samo...ne cesto, al desi se.

Ne postoje klasicne smene (za vecinu pozicija), vec se radi po potrebi posla odredjeni broj sati sa odredjenim brojem pauza. Dakle, slabo ima toga da ces ti doci na posao i raditi 8 sati pa posle dodje neko drugi...

Ako hoces posao gde se manje (ne malo, samo manje) radi, da, kazino i shop su recimo opcije. Mada, i oni se kada je SEA DAY razbijaju... Za foto bas ne bih rekao da se "manje" radi...

Za sve postoje izuzeci. Dobar tim, dobar brod, dobar kruz, dobar menadzer... radi se 8 sati ili i manje, sve je laganica, svi idu napolje stalno... desava se, ali ne bih racunao na to i odlazio na brod sa tom idejom. 

Ako si kod nas radio kao obezbedjenje i cuvao vrata, veruj mi, to je nista u poredjenju sa onim sto te ceka na brodu. Ja licno to ne bih mogao, sto kod nas rade ljudi obezbedjenje po bankama i slicno ...umro bih od dosade i bilo bi mi teze nego da rintam 24 sata, al ajd...ima nas raznih.  Budi spreman da radis! U pocetku ces raditi, biti konstantno umoran i neispavan. Posle i dalje radis, spavas jednako, al naviknes...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Za posao na btodu se moze reci kao sto su reklamirali posao u mornarici u US. Zna neko kako?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Za posao na btodu se moze reci kao sto su reklamirali posao u mornarici u US. Zna neko kako?

https://www.youtube.com/watch?v=i5xeK2aZiYY

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Akcionari cuo sam da non stop uce neke knjige, koji prodaju po aukcijama na brodu, preko 10 000 eura njihova plata?
Sta izabrati onda, ako se svagde isto radi nema slobodnih dana vec slobodni sati?
obezbedjenje.fotograf,kazino,department zabave sa decom? department zaduzen skupljanje ili izdavanje necega ali mala plata?

Tako da mi za platu nije ni briga, imacu sigurno vise nego u Srbiji, vec mi je bitniji posao koji cu da radim na brodu ma kolika da je plata?ali ok posao

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Polako....prvo odluci sta ti zelis i iskristalisi to u glavi,koji department?Agencija ti nece ponuditi bilo koju poziciju jer za neke pozicije traze iskustvo i znanje,na primer ne mozes biti production assistant ili light techinican ako nisi to radio,agencija ce ti reci nemas iskustva...

.shop nije tezak ali meni je to dosadan departmant,radio sam u trgovini i ne bi to vise radio ...

Mozda da probas housekeeping ili lifeguard,prvo konkurises za aquatic attendant za carnival za to ti ne treba iskustvo i onda kad steknes na toj kompaniji iskusto konkurises negde gde je placeniji,cuo sam da dobro placaju Disney i NCL za lifeguard a posao nije tezak...