Author Topic: Pitanje zdravstvenog osiguranja ljudi koji rade na brodu  (Read 2734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moreplovacsam

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Veliki pozdrav svima. Trudio sam se da procitam forum, sto nije bas najlakse jer ima dosta tema i nazalost nisam uspeo da nadjem temu vezanu za zdravstveno osiguranje. S obzirom da bi trebalo da idem da radim na prekookeanskom brodu za kompaniju NCL zanima me kako ljudi koji zive u Srbiji kada odu na brod resavaju svoje zdravstveno osiguranje u svojoj zemlji? Poznato je da nismo sve vreme na brodu i na koji nacin ostvarujemo zdravstveno osiguranje.

Zahvaljujem se na informacijama.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Prijavis se kao nezaposlen i imas osiguranje... Ili placas doprinose pa imas tako osiguranje. Ili vidi sa NCL-om da li imaju privatno (Princess ima na primer privatno osiguranje za crew tokom odmora)...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Nadjes nekog druga,rodjaka ili sl. da ti pomogne.
On te vodi kao uposlenog kod sebe i tako placa soc,zdrav,penz i dr. osiguranje za tebe.Izadje oko 100eur mjesecno i dobijas osiguranje + staz

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Nadjes nekog druga,rodjaka ili sl. da ti pomogne.
On te vodi kao uposlenog kod sebe i tako placa soc,zdrav,penz i dr. osiguranje za tebe.Izadje oko 100eur mjesecno i dobijas osiguranje + staz

But why??
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Ide ti radni staz iz struke,dok radis na brodu kao konobar ili sta vec.nikad ne znas za sta ti moze valjati.mozes uzet i kredit ako ti zatreba jer "imas" stalno uposlenje.osiguran si svo vrijeme.ne daj boze sta da se desi dok si na odmoru kuci.
Mnogi se povrijede pa se moraju lijecit o svom trosku jer nisu uplacivali zdravstveno.


Poslano sa mog UMI_London koristeći Tapatalk


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ne daj boze sta da se desi dok si na odmoru kuci.
Mnogi se povrijede pa se moraju lijecit o svom trosku jer nisu uplacivali zdravstveno.

Nisam cuo za taj slucaj jos, mozda u HRV il negde, al u SRB odes u socijalno, kazes da si nezaposlen i dobijez zdrastvenu knjizicu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Drzava placa zdravsrveno svim nezaposlenima? Na Kubi da, ali u Srbiji tesko. Cak ni Hrvatska to ne radi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Drzava placa zdravsrveno svim nezaposlenima? Na Kubi da, ali u Srbiji tesko. Cak ni Hrvatska to ne radi.

Oduvek bilo u Srb i sada je... Nekad si morao da budes zaveden na birou rada, sada ni to ne treba. Zvanicno po zakonu treba, al ne pita niko. Samo odes i potpises da si nezaposlen. Bitno je da ukupni prihodi domacinstva ne prelaze odredjenu sumu.  Ja u zivotu nisam bio na birou ni jedan dan a imam zdrastveno vec 7 god kao nezaposlen... Samo svake godine overavam knjizicu i potpisem izjavu da zivim sam i da ne radim.

O tome kakav je zdrastveni sistem i o njegovoj efikasnosti necu sada da govorim. Ja sam bio uvek osiguran al sam isao preko brodskog osiguranja i lecio se privatno...to je sad druga prica. Ono sto sam siguran je a svako moze da se na neki nacin osigura bez da rodjaku ili prijatelju placa da ga drze prijavljenog... Ako zivis sam, a ne radis, spadas u “socijalno ugrozenu” grupu. Nije bitno gde ti zapravo zivis, niko ne proverava. Samo potpises da si sam i to je to. Ako imas zenu koja radi, to je onda drugo, mozes se preko nje osigurati...

  http://www.zso.gov.rs/zdravstveno-osiguranje-nezaposleni.htm 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline moreplovacsam

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
U Beogradu je neophodno da budeš prijavljen na biro i pri tome moraš svaka tri meseca da se javljaš lično na biro. Proveravaju i sa kime živiš i koliki su prihodi članova porodice.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Preseli se u Novi Sad...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Uzmi Uniqua zdravstveno, 15 000din godisnje u Srbiji. :)

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ovo što priča @Wolfns je tačno!  Mogu 100% potvrditi jer imam rodbine na jugu Srbije koja je nazaposlena, nit su prijavljeni na birou nit bože daj. A zdravstveno su osigurani. Baš skoro su izvadili i nove digitalne zdravstvene knjižice. Naravno, kvalitet istog tog zdravstvenog osiguranja je kao i u svakoj propaloj, razorenoj bivšoj socijalističkoj vukoj...ini i o tome se može zasebno diskutovati, ali bolje išta nego ništa, tim pre što je besplatno.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić