Author Topic: Promjena departmenta iz restorana u shop?  (Read 1695 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ceca123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Zdravo svima.. Ajde da cujem ko sta zna :) Btw, Princess je u pitanju, i trenutno sam na Staru, tek pocetak ugovora.. Znaci htjela bih da se prebacim dok sam ovde, a ne da cekam da odem kuci pa apliciram sve ispocetka. Pricala sam vec sa HRkom i shop managerkom, obe mi dale isti odgovor, onako na brzinu, samo da me skinu sa dnevnog reda. Samo rekle da pratim oglasnu plocu pa da onda pokusam aplicirati. E onda cujem od nekih drugih ljudi da mi tu treba i nekakav trening, pa i nekakva odobrenja od oba departmenta. Dajte nekakve savjete, odakle da pocnem 😁

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Promjena departmenta iz restorana u shop?
« Reply #1 on: 29/June/2018 »
Pisano je na ovu temu mnogo puta, videces razlicite odgovore ako potrazis malo.

Sto se tice konkretno Princess-a, zvanicno treba da cekas da se otvori pozicija za interni transfer i da HR raspise konkurs i onda mozes da se prijavis, odradis cross-training i dobijes poziciju za sledeci ugovor. Uslov je da si odradila minimum jedan pun ugovor i dva meseca narednog ugovora na tvojoj poziciji i da imas appraisal veci od odredjenog broja (zaboravio sam sad, al mislim da je 3).

Ako oglas nije raspisan interno, vecina HR menadzera ce ti reci da cekas i da ne mogu nista da urade. To nije bas istina, moze da se zaobidje ova procedura, ali uglavnom mora da se potegne sa viseg nivoa.

Pisao sam vec nekoliko puta kako sam ja promenio departman i kako sam posle sredio nekoliko ljudi da se prebace u moj tim. Bitno je da neko sa 3+ strajpa dodje kod HR i trazi da pokrene proceduru prebacaja. Dakle, u tvom slucaju SHOP MANAGER ili neko od njegovih nadredjenih.  Najbolje da popricas sa njima prvo pa onda da oni idu kod HR i traze te u svom timu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Promjena departmenta iz restorana u shop?
« Reply #2 on: 29/June/2018 »
Prvo,moras znati da li butike/shop-ove na tvom brodu posjeduje princess,da li ljudi koji rade u tim buticima imaju ugovor sa princes kompanijom ili sa nekim drugim(koncesionarom)?
Ako je koncesionar(harding,starboard ili drugi) moras da apliciras kod njih.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Promjena departmenta iz restorana u shop?
« Reply #3 on: 29/June/2018 »
Princess nema konceaionare vec ima svoj shop.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced