Author Topic: Royal zabrana za Srbe?  (Read 5395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Royal zabrana za Srbe?
« on: 05/July/2018 »
Pozz

Jel zna neko jel zabrana za Srbe jos aktivna sto se tice Royala?
Ako jeste postoji li negde gde se moze pratiti taj status?

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #1 on: 05/July/2018 »
Takva informacija nikada nece biti pustena zvanicno u javnost niti priznata od strane kompanije, ne Royala, vec bilo koje na planeti.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #2 on: 13/July/2018 »
Koliko ja znam bili su veoma eksplicitni sto se toga tice i rekli da ne zaposljavaju srbe i turke. Nek se javi neko sa Royala pa neka kaze ako ima svezije informacije, jel su se ukrcavali ljudi sa srpskim pasosem u protekle 4 godine i na koje pozicije?

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #3 on: 15/July/2018 »
Takva informacija nikada nece biti pustena zvanicno u javnost niti priznata od strane kompanije, ne Royala, vec bilo koje na planeti.

Prvo banovali, pa nisu, pa jesu. Jesi li ista cuo od njih od kako su te odbili? Jel imas neke svezije informacije?

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #4 on: 15/July/2018 »
Konpanija to nece nikada javno objaviti.Staviti ce vas u pool pa ako ne budu mogli naci ljude za vasu poziciju onda ce vas zvat...Prosto zbog problema koje izazivaju pojedine kolege...Bila je jednom i zabrana za crnogorce jer je jedan lik bacio stol sa treceg sprata restorana u sred formal night-a
Ko hoce da radi na brodu,mora se navici na odredjenu dozu preseravanja,posebno ko ide u rest.dep. jer zna biti podosta stresno.ko je radio u restoranu zna to.a mi balkanci nismo kao ostali da cutimo i klimamo glavom yes boss i sl.
Molim samo kolege da ne tuku supervizore i ne bacaju mobilijar,nego da podju do hr.vjerujte mi to je jedini nacin sa ovim g*vnima
Sto se tice it i engine dep.nikad nece ni biti zabrane jer im fali ljudi ove struke

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #5 on: 15/July/2018 »
ja sam skonto da smo mi balkanci je**** samo kad pijemo i pricamo jedni s drugima. inace je yes boss, no boss, daj mi boss da ti ga sisam ovdje pred svima u baru, al pod krinkom za*****anog balkanca

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #6 on: 15/July/2018 »
ja sam skonto da smo mi balkanci je**** samo kad pijemo i pricamo jedni s drugima. inace je yes boss, no boss, daj mi boss da ti ga sisam ovdje pred svima u baru, al pod krinkom za*****anog balkanca
Nisam ja rekao da smo kriminalci,niti sad kao opasni momci pa nam niko ne smije nista reci...
Niti smo bez manira nego da cesto kazemo sta mislimo,pa bilo da pricamo sa utility-jem ili staf-om i zbog toga upadamo u probleme.Pametnije je ici kod HR-a i svakako izbjegavati nasilje,posebno ako ste na brodu zbog novca

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #7 on: 16/July/2018 »
Ja sam 2016. dobio posao u Royalu na tech poziciji. Cekao sam do januara 2017. da bi nakon toga bio pozvan na intervju za Carnival. Obrazlozenje je bilo, da se ne zna zasto je zastoj i da iskreno bilo bi dobro da dodjem na intervju. Kasnije sam dosao do te informacije oko "zabrane" za srpski pasos. U svakom slucaju, zvanicna objava tog tipa nece biti nikada data od strane kompanije niti od strane hiring agencije.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #8 on: 17/July/2018 »
Pametnije je ici kod HR-a

Istina


Ili zviznuti mail Miami-u, ukoliko procenite da je veci problem ili vas personel ne cuje. Onda se sami primire, nije potreban ni personel ni Miami.

rest.dep.

Ajde sto je restoran, nego i u drugim departmentima. Ako te zajasu, pa za sve te za*****avaju.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #9 on: 17/July/2018 »
iskreno bilo bi dobro da dodjem na intervju

Hahaha. Ovo je dobro. Jel ko Royal ceka taj se naceka. Iskreno bolje ti dodji na Carnival.

Nije na tvoj racun, Micune, nemoj da se ljutis.

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #10 on: 17/July/2018 »
Ma cuj nema ljutnje haha jasno mi je sta si hteo reci. Da budem iskren nema tu mnogo pravila. Moj drugar je isto bio na intervju i dobio posao kao i ja tech spot, i momak je otisao 2 meseca pre mene.
Sto se mene tice, ja sam super prosao i zaista nisam zazalio. Rad i trud se isplatio.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #11 on: 24/February/2020 »
Malo da osvezimo temu, opet zabrana nastupila...ja sam napravio pauzu od malo jace od godinu dana, javio se kompaniji da zelim ponovo da zaplovim, i naravno prolazi se kroz rehire proces i dobio sam negativan odgovor, da ne mogu da me prime nazad (odradio sam svaki ugovor regularno, 5 godina u kompaniji), navodno je Srbija opet na crnoj listi....a pouzdano znam da nemaju radnika za ovu poziciju na kojoj sam bio DCSP. Sta je tu je, cekam da me zovu za Carnival i nesto se oduzilo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #12 on: 25/February/2020 »
Ja se ne bih zacudio da je ta zabrana samo za tebe, pa su te kulturno otkacili zbog ko zna cega ...
Znas kako je .. za njih si potrosen, mozda odradis jos ugovor-dva, oni bi radije nove svjeze, koji mogu odguliti 5 godina u komadu, to je moje misljenje ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #13 on: 25/February/2020 »
I treba da nas zabrane na svim kompanijama. Samo gledam ljude sa kojima sam radio nekad sad foliraju da su povredjeni i sede kuci i primaju plate od princess-a i naplacuju nepostojece troskove sa racunina koje su sami prepravili u fotoshop-u...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока


Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #14 on: 25/February/2020 »
Ja se ne bih zacudio da je ta zabrana samo za tebe, pa su te kulturno otkacili zbog ko zna cega ...
Znas kako je .. za njih si potrosen, mozda odradis jos ugovor-dva, oni bi radije nove svjeze, koji mogu odguliti 5 godina u komadu, to je moje misljenje ..

Mozda i je i ta varijanta da hoce na finjaka da me se otkace, sa druge strane ako imaju radnika koji je radio na nekoliko klasa brodova, ima iskustva i da pre prime nekoga koji se prvi put susrece sa brodom i da recimo posle mesec dana ako ne i pre da otkaz da prime takvoga?....nikada meni nije bilo jasno kako to kompanija razmislja...znam da posle godinu dana moras da cekas dok te ne ubace ponovo u proces za zaposljavanje ali se ovome stvarno nisam nadao, kazem sa razlogom to, jer znam dosta njih koji su po nekoliko puta prekidali ugovor, pa cak i odlazili u druge kompanije i vracali se ponovo i naravno bili su primljeni, svi oni su otprilike bili mojih godina pa cak i stariji od mene. Ko ce znati pravu istinu, ostaje samo nagadjanje.