Author Topic: Royal zabrana za Srbe?  (Read 5540 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #15 on: 25/February/2020 »
Ja se ne bih zacudio da je ta zabrana samo za tebe, pa su te kulturno otkacili zbog ko zna cega

Sto jel imas neku informaciju da su srbi odlazili na royal na tu poziciju u skorije vreme? Ako jesu, a njega nece, onda je tacno to.
Moze da se desi da je regrutera mrzelo ili iz licnih razloga nije hteo, pa je samo iskoristio/la izgivor za srbe, jel to mogu sada da koriste kao dostupnu opciju.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #16 on: 25/February/2020 »
Ja sam kompaniju direktno kontaktirao (rehire team), i dobio odgovor da su pregledali moj fajl i da ne mogu da se vratim nazad, bez ikakvog objasnjenja. Nakon toga sam kontaktirao putem email jos nekoliko osoba, medju kojima je i osoba zaduzen za raspored ljudi po brodovima i od nje dobio informaciju da je Srbija na crnoj listi i da je to moguc razlog ali opet mi nije sa sigurnoscu rekla da je to problem, nego da je samo ta mogucnost...Obratio sam se jednoj agenciji sa ovih prostora i objasnio im situaciju i uopste mi nisu rekli da to nije tacno da Royal ne prima Srbe, znaci postoji mogucnost da je to u pitanju.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #17 on: 26/February/2020 »
Jel ti shvatas koliko je ovo glup odgovor koji si dobio? Ne?  Kao ti navodis, scheduler ne moze sa  sigurnoscu da ti kaze da li je to razlog ili nije. Ako nije ban sta je onda? Ban postoji vec 6 godina, ali ona ne moze sa sigurnoscu da ti kaze. Jel shvatas uopste koliko je kontradiktorno? I za svo ovo vreme zaposljavali su ljude iz srbije, preko bana? Svi regruteri koji bi zaposlili preko bana, dobili bi otkaz.
Jedino da se prijavis za drugu poziciju, s obzirom da po svemu sudeci regruterima je ostavljeno slobodno da biraju hoce li zaposliti nekoga iz srbije na osnovu njihovog licnog dozivljaja.

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #18 on: 26/February/2020 »
Pozdrav.
Iz svojih info-a znam da zabrana postoji. I da je u efektu. Ko je odbijen, sta da se radi, nemam nista reci, a ko je prosao kod njih - ostaje samo da ceka.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #19 on: 26/February/2020 »
Ban nije u efektu ukoliko zaposljavaju srbe. Ovaj ban je gori od striktnog bana, jer im dozvoljava da ga podesavaju kako im se hoce. To je ono sto dosta ljudi ne shvata.
Iz svojih infoa znam da traze od vas da imate vece kvalifikacije i strucnost od drugih nacionalnosti za istu poziciju i platu. U prevodu da radite za manje pare i budete jeftinija radna snaga.
Gde je uopste ta crna lista? Imate pravo da znate da li je vasa nacionalnost na crnoj listi ili nije, posebno na kompaniji koja ima sto hiljada zaposlenih.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #20 on: 26/February/2020 »
Jel ti shvatas koliko je ovo glup odgovor koji si dobio? Ne?  Kao ti navodis, scheduler ne moze sa  sigurnoscu da ti kaze da li je to razlog ili nije. Ako nije ban sta je onda? Ban postoji vec 6 godina, ali ona ne moze sa sigurnoscu da ti kaze. Jel shvatas uopste koliko je kontradiktorno? I za svo ovo vreme zaposljavali su ljude iz srbije, preko bana? Svi regruteri koji bi zaposlili preko bana, dobili bi otkaz.
Jedino da se prijavis za drugu poziciju, s obzirom da po svemu sudeci regruterima je ostavljeno slobodno da biraju hoce li zaposliti nekoga iz srbije na osnovu njihovog licnog dozivljaja.

Cuo sam pre da je bilo zabrane bas u tom nekom periodu pre 6 godina, ali navodno ne za sve pozicije, na tehnickim pozicijama su ljudi dolazili iz Srbije pre recimo 3-4 godine kao i moj prijatelj koji je uradio prekid od godinu dana i vratio se nazad (pozicija broadcast tech.) a ima 2 ugovora, uradio pauzu i vratio se opet.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #21 on: 26/February/2020 »
Pozdrav.
Iz svojih info-a znam da zabrana postoji. I da je u efektu. Ko je odbijen, sta da se radi, nemam nista reci, a ko je prosao kod njih - ostaje samo da ceka.

Ma naravno, zivot ide dalje necu ih ja moliti i smarati ih da me prime nazad, ima kompanija gde ce da me prime rasirenih ruku :-)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #22 on: 27/February/2020 »
Gde je uopste ta crna lista? Imate pravo da znate da li je vasa nacionalnost na crnoj listi ili nije, posebno na kompaniji koja ima sto hiljada zaposlenih.

Purseru purseru ... Kao da ne znas. Ova industrija je izvan domasaja prava i zakona. Kako se njima hoce tako ce biti, a kome se ne svidja neka se zali korumpiranoj vladi Paname ili gdje je vec kompanija registrirana. Nitko ne moze dokazati postojanje nekakve crne liste, a i da dokaze, ko im sta moze? Oni odgovaraju Panami ili Bahamima, ne nekakvom medjunarodnom sudu ili Ujedinjenim Narodima. Crne liste malo ima malo nema, ovisno o potrebi ili necijem raspolozenju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #23 on: 28/March/2020 »
Nemojte se ničemu čuditi, shorside rade teški debili u ovoj kompaniji, ali su zaštićeni kao polarni medieval. Da ja radim ono što oni rade, ja bih već odavno dobio otkaz. Mali milijun puta mi je neki uredski štakor koji cijeli dan sjedi za compom i telefon i biti nema pojma što e događa na brodu, zakuhao problem koji ja onda na brodu moram rješavati. Ameri misle da su netko i nešto, ali su zapravo neorganizirani i nesposobni. Zato sad i jesu najzaraženija zemlja na svijetu, nije slučajnost. Uglavnom, nemoj te očekivati da kod njih sve ima smisal i logike, vrlo često ono što govore nema puno veze s time kako stvari stvarno jesu.

Offline Neylo21

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #24 on: 14/April/2020 »
Ja sam aplicirao za poziciju "SPORT STAFF" - Royal Caribbean i danas mi je receno iz agencije da je za one iz Srbije na snazi dugogodisnji ban zaposljavanja, usled zloupotrebe vezanih za medicinske slucajeve. Bravo za nas!!!  oT

Online Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Royal zabrana za Srbe?
« Reply #25 on: 14/April/2020 »
Zato što su neki ljudi fingirali povrede i dobijali velike odštete od kompanije.