Author Topic: Promena kompanije dok sam u Americi  (Read 2760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Promena kompanije dok sam u Americi
« on: 20/July/2018 »
E ljudi jel znate mozda da li moze da se prebaci sa jedne kompanije na drugu dok si jos u Americi?da idem iz Majamija za Hjuston.Kazu mi u sadasnjoj kompaniji da ne mogu.moram da idem za srbiju pa opet za hjuston.Znaci imam sva dokumenta sto trebaza ukrcaj na drugu kompaniju ali opet ne daju.Da li mogu bar neki info da nadjem.ne sipalti mi se da placam karte u oba pravca.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #1 on: 20/July/2018 »
Godinama već nisam na brodu, ali koliko se sjećam prije je bilo da se mora napustiti US teritorija, obično se prelazilo do Meksika i eto te nazad, jeftinije i brže. To je što ja znam, možda se promijenilo u međuvremenu, ali ako neko ima konkretan odgovor, najbolje da napiše.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #2 on: 20/July/2018 »
Godinama već nisam na brodu, ali koliko se sjećam prije je bilo da se mora napustiti US teritorija, obično se prelazilo do Meksika i eto te nazad, jeftinije i brže. To je što ja znam, možda se promijenilo u međuvremenu, ali ako neko ima konkretan odgovor, najbolje da napiše.
Hmm.
Ovi u ofisu kazu da moram kuci.moram videti nesto :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #3 on: 20/July/2018 »
Logično je da to kažu, jer oni najviše vole kad se crew memberi ispale iz države tj. kad su 100% sigurni da su napustili US, a ne da razmišljaju hoćeš li i možeš li do Meksika i slično. Ako imaš B1/B2 najbolje zatraži B2 sign off sa gostima, i onda idi kud hoćeš, izađi iz US negdje do kariba i vrati se na C1/D.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #4 on: 20/July/2018 »
Same karakteristike pomorske vize obavezuju kompaniju od strane američkih imigracionih vlasti da obezbedi da nakon završetka ugovora napustiš USA i budeš poslat u matičnu državu.

Kad kompanija radi interni transfer sa broda na brod, oni ti daju "bonafide letter" u kome objasne gde ideš, kuda ideš, kad ideš, zašto ideš i imigracioni oficir prilikom iskrcaja procenjuje da li da te pusti ili ne.

Za očekivati je da kompanija neće dati takav dokument za prelazak u neku drugu kompaniju (niti žele time da se cimaju, niti mogu da garantuju legitimitet tog transfera i pitanje je šta bi imigracioni oficir rekao na sve to).

Ako nemaš turističku vizu da se iskrcaš na B2, kako je predložio Seaman, evo još dva predloga:
  • Vidi sa svojom trenutnom kompanijom da li možeš da prijaviš neki drugi matični aerodrom da bude unet u sistem, nešto bliže i jeftinije. Ali bi to opet morala biti država za koju ili imaš vizu ili ti viza ne treba... što može biti teže nego što zvuči.
  • Prežali jednu kartu i nemoj da se ukrcaš na avion za kući nego idi u novu kompaniju. Ovde postoji izvesni rizik da zbog toga što avio kompanija neće potvrditi da si bio na tom letu, ti budeš označen u imigracionom sistemu kao ilegalac i kasnije imaš problema, možda već na novom brodu kad budeš prolazio imigraciju. Ovo ne znam da li tako funkcioniše, samo nagađam.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #5 on: 21/July/2018 »
Same karakteristike pomorske vize obavezuju kompaniju od strane američkih imigracionih vlasti da obezbedi da nakon završetka ugovora napustiš USA i budeš poslat u matičnu državu.

Kad kompanija radi interni transfer sa broda na brod, oni ti daju "bonafide letter" u kome objasne gde ideš, kuda ideš, kad ideš, zašto ideš i imigracioni oficir prilikom iskrcaja procenjuje da li da te pusti ili ne.

Za očekivati je da kompanija neće dati takav dokument za prelazak u neku drugu kompaniju (niti žele time da se cimaju, niti mogu da garantuju legitimitet tog transfera i pitanje je šta bi imigracioni oficir rekao na sve to).

Ako nemaš turističku vizu da se iskrcaš na B2, kako je predložio Seaman, evo još dva predloga:
  • Vidi sa svojom trenutnom kompanijom da li možeš da prijaviš neki drugi matični aerodrom da bude unet u sistem, nešto bliže i jeftinije. Ali bi to opet morala biti država za koju ili imaš vizu ili ti viza ne treba... što može biti teže nego što zvuči.
  • Prežali jednu kartu i nemoj da se ukrcaš na avion za kući nego idi u novu kompaniju. Ovde postoji izvesni rizik da zbog toga što avio kompanija neće potvrditi da si bio na tom letu, ti budeš označen u imigracionom sistemu kao ilegalac i kasnije imaš problema, možda već na novom brodu kad budeš prolazio imigraciju. Ovo ne znam da li tako funkcioniše, samo nagađam.
Mogu da se iskrcam na bahamima (free port).ali ne daju kaze moras kuci.jel mogu nekog da nazovem daih pritisnem da moraju da me.puste?problem je sto idem na karnival i placam tu kartu.znaci moram uloziti 1500e na kraju.malo.je mnogo u ovom trenutku :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #6 on: 22/July/2018 »
Mogu da se iskrcam na bahamima (free port)
Ako si čitao šta smo ti pisali gore u postovima, vidio bi da ne ide tako, nego iskrcaj sa turističkog B2 vizom, koju pretpostavljam da nemaš jer je ni ne spominješ u kontektstu.
jel mogu nekog da nazovem daih pritisnem da moraju da me.puste?
  :rofl: Kako misliš pritisneš?  :pop1:

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #7 on: 22/July/2018 »
Ako si čitao šta smo ti pisali gore u postovima, vidio bi da ne ide tako, nego iskrcaj sa turističkog B2 vizom, koju pretpostavljam da nemaš jer je ni ne spominješ u kontektstu.  :rofl: Kako misliš pritisneš?  :pop1:

Nemam je.Ako po zakonu mogu da se iskrcam nekako negde da moraju da me puste a ne da smisljaju pravila na to mislim. A nem pojma sta dalje :)

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #8 on: 22/July/2018 »
ft1p, mozes da se iskrcas tamo gde ti kompanija da da budes iskrcan. Na sve to zavisi i zakon u drzavi u kojoj se iskrcavas, pod tim mislim sledece. Moj homeport na proslom ugovoru je bio Baltimore. Merilend je toliko rigorozan da sa Carnival Pride si mogao samo sa gangwaya da odes direkt na imigraciono(u pratnji  nekoga iz crew centra koji nadgleda kolonu koja ide ka imigracionom), iz imigracionog direkt vas vode u crew centar, tu sedis i cekas bus koji vozi do washingtona. Nema levo nema desno nego ides tamo kuda ti pokazu. Ne postoji mogucnost ni da sam organizujes prevoz aka taxi/uber/ja cu da te vozim do washingtona. Ne, ides u bus i tisina. Ako ti se ne svidja, mozes biti ispracen uz federalnu muriju kao dzukela do aviona. Video situaciju.
Dakle ja ne znam zaista kako drugacije da ti se objasni da osim ako nemas B2 vizu, nema druge opcije odlaska i to je bas po zakonu kako ti kazes. Jedini zakon je taj, da si ti  sa c1/d1 koja ti bukvalno daje pravo prolaska od tacke A do tacke B tacno zacrtane putanje u mogucnosti da dodjes tu i nigde vise kao i da budes iskrcan tamo gde ti je kompanija odredila.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #9 on: 22/July/2018 »
Ja koliko shvatam, decko pita da li sa njegovom C1 vizom, moze da se ukrca na brod kompanije Carnival,ako je on trenutno u  Freeport na Bahamima, uzme kartu tipa: Bahami-Miami-Houston. Sto u prevodu znaci da je on vec itekako van Amerike, to znaci da je on vec izasao sa teritorije Amerike, jer Bahami pripadaju Bahamima,ne Americi..... Sto u prevodu znaci: isto mu dodje da li leteo iz Srbije za USA, ili sa bahama za USA,ali nije isto novcano!

Jesam li u pravu ft1p?

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #10 on: 22/July/2018 »
Ja koliko shvatam, decko pita da li sa njegovom C1 vizom, moze da se ukrca na brod kompanije Carnival,ako je on trenutno u  Freeport na Bahamima, uzme kartu tipa: Bahami-Miami-Houston. Sto u prevodu znaci da je on vec itekako van Amerike, to znaci da je on vec izasao sa teritorije Amerike, jer Bahami pripadaju Bahamima,ne Americi..... Sto u prevodu znaci: isto mu dodje da li leteo iz Srbije za USA, ili sa bahama za USA,ali nije isto novcano!

Jesam li u pravu ft1p?
Da to je to. Tako bi platio mozda 300$ a ovako moram oko 2000$.I to me zanima po zakonu da li mogu tako da uradim ili ne.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Promena kompanije dok sam u Americi
« Reply #11 on: 23/July/2018 »
E onda... u ovom konkretnom slučaju je glavno pitanje - da li možeš da se iskrcaš na Bahamima.
Da li ti posedovanje američke C1/D vize omogućava ulazak na i tranzit kroz Bahame.
Jer... iz obične turističke perspektive, nosiocima srpskog pasoša treba viza za Bahame, nemamo bezvizni režim sa tom državom.
Ostaje ti da se nadaš da neko sa foruma zna ili da se raspitaš tamo na brodu... možda čak i na samim Bahamima, ako imaš još vremena da ćeš posetiti Bahame radeći na trenutnoj kompaniji, pitaj tamo njihove službenike koji kontrolišu ulaz/izlaz u luci.
To je preduslov da uopšte možeš da insistiraš u kompaniji da tamo imaš iskrcaj.