Author Topic: Transfer sa vacationa  (Read 2736 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Transfer sa vacationa
« on: 21/July/2018 »
Pozdrav,
Sad sam trenutno na odmoru, moja djevojka je vec par dana na Visti.... E sad posto sam ja dobio prvo loe za Liberty pa onda mi poslali loe za Paradise a mi vec linkovani, nisu mi poslali za Vistu, poslao sam mail za carnival crew assistance... Odgovorili su da je prosljedjeno schulederu i da ce oni asistirati.
Ona je sa Viste takodje poslala mail i pricala sa bar menadzerom koji je rekao isto da ce procesuirati i da je oke jer imam jos vremena do sign on.
Proslo je oko 10 dana od prvog maila, poslao sam jos jedan pre dva dana jos nema odgovora a meni je ostalo oko 35 dana vacationa...
Kakva su vasa iskustva?
Jel iko prosao nesto slicno?
Kakve su sanse za dobiti ovo i jel se moze jos sta uraditi da se dobije sigurno?
Puca nas nervoza oboje, stvarno bi da nastavimo zajedno, ona stalno place a ja... j**** vacation... Samo mi daj Vistu...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #1 on: 21/July/2018 »
Kad sam počeo da čitam, mislio sam da ideš za 2-3 dana, pa je frka.
Kad ono... 35 dana.
Uuu, znaš li ti šta sve može da se uradi, promeni, koliko rasporeda napravi i na koliko mejlova odgovori za 35 dana?
Opušteno, bez panike.

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #2 on: 21/July/2018 »
Pa msm kad dobiju mailove sa tri strane oko slucaja i pri tom  razlog tipa hocemo se vjencamo, kakvi bi likovi bili da odbiju... Samo sto je ovo cekicanje...uf...
Nego zanima me jel bilo slucajeva i kako je proslo? Koliko im treba obicno?

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #3 on: 21/July/2018 »
Koliko sam ja vidjao do sada obicno izlaze u susret. Ako je bar department koliko se secam za Vistu je zaduzen nas lik Markonioi tako nesto. Znam da ljudi obicno pisu Čemu ako imaju neke zahteve i kazu da Čem obicno se trudi da izadje u susret oko tih stvari.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #4 on: 21/July/2018 »
Sad je za pravljenje rasporeda za bar department Jennifer Mesa... Jel moze da se kontaktira taj covjek nekako?

Pa svi kazu da ce biti oke, kao obicno im treba duze vremena da naprave, msm imam 35 dana jos a ne znam koliko duze vremena im treba...
Drugarica iz HR rece da im sibam majlove na razumnoj vremenskoj distanci... Jer znaju biti ljeni..
E sad ne znam kolko jos da cekam pa da zakopam dalje, jer ipak ako je taj menadzer reagovao kontam da se pika bar malo, njemu moraju odgovoriti

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #5 on: 21/July/2018 »
Vidi deadpool, jedno je sigurno. Mozes slati mailove svaki 1h sat ako tamo nema slobodnog spota. Da se razumemo, nije kraj sveta cak i da odes na Liberty pa odande transfer na Vistu kada se isprazni mesto. Ja licno sam Vistu trazio i idem tamo za 6 dana, ali opet ja sam druga pozicija, Video tech i za nas je malo specificno jer trazim brod na osnovu job openinga. U svakom slucaju, pisi, nema sta da izgubis. Svakako ako pokusas dobices odgovor. Postoji opcija i da ona dodje k tebi sa Viste ako na tvom brodu postoji free spot. Ono sto sam do sada video oko Carnivala ako bar nesto, trude se da izadju u susret ljudima, opet napominjem to je moje iskustvo.
I liberty je super brod, jedino iz mog ugla je ubistvo kratki 3-4 kruzevi ali cu da probam sledeci ugovor tamo kod mog bivseg sefa da dodjem posto je sad ETM tamo 😁
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #6 on: 21/July/2018 »
Racunacemo na to da izlaze u susret pa cemo se razumno i ponasati ugl. kad dodje blizu a jos uvjek nista zovem direkt crewassistance na fon, a mora se u mjesec dana potrefiti spot, znam neke s Viste da ce kuci krajem avgusta...

Znam za Liberty al promjenili mi na Paradise odmah nakon tog prvog loe sa Liberty... Liberty mucho mani xS al special cleaning ce da kahm kevu xD
Uglavnom, hvala na odgovorima Mico, ziv i zdrav bio, vidimo se na Visti

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #7 on: 21/July/2018 »
Zelim ti da sve prodje kako treba drzim fige. Iskreno samo pozitivno i sve ce to biti ok. Kako rece Princ, jos 35 dana. Ima vremena.
Uvek se sve poklopi i sve se to sredi kako treba da bude.
Hajde pa da se vidimo na Visti !
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #8 on: 22/July/2018 »
Zvoni mob maloprije.... jednom, dva puta.. sujem sve po spisku ko god da je sad u ovo gluvo doba za prilec poslje klope... kojekude...
kad ono tamo tebra 2 maila jedan za drugim vele ljudi dva put cak da idem na Vistu  :-))))' :-))))' :-))))' :-))))' :-))))' :-))))'
19. avgusta treba da sam tamo...

Carnival madafaking rules!  =""


Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #9 on: 22/July/2018 »
Zelim ti da sve prodje kako treba drzim fige. Iskreno samo pozitivno i sve ce to biti ok. Kako rece Princ, jos 35 dana. Ima vremena.
Uvek se sve poklopi i sve se to sredi kako treba da bude.
Hajde pa da se vidimo na Visti !

😉 Vidimo se na open deku uskoro
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #10 on: 29/July/2018 »
Evo moje iskustvo koje sam prosao pre par meseci.

Sign off smo ja i supruga imali u martu, dobili smo legend zajedno medjutim ona je dobila 24 jul a  ja 23 maj.

Onda sam ja trazio jul ali su rekli da je puno i otkaali mi assignment za legend recima da cu morati uraditi transfer. Posto sam ja to odbio a scheduler mi je rekla da je jul pun ja sam trazio da mi daju avgust, sto je ona pristala s tim da platim svoju avio kartu sto nisam imao problemma da uradim, i tako sam dobio 14 avgust.

Nemojte ici preko crew assistance oni ne vrede nicemu, nadjite od nekog koga znate email svog schedulera za svoj department i onda budite dosadni nemoj da molis i pitas, pregovaraj, meni je trebalo mesec dana da se sporazumem s njima.

Sad meni para za kartu nije falilo tako da sam pristao da platim da bih bio sa suprugom sto pre.

Vidim da je tebi uspelo, ovo da drugi vide da je moguce pisem.


Offline Deadpool

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #11 on: 03/August/2018 »
E vidis, ovo sam zaboravio napisati....
Nakon nekog vremena bez odgovora od c. assistance ja sam nasao schuledera na fb  :embarrased:
Posto jos nisam dobio flights a 2 sedmice do sign on, sad ponovo mal da prochatamo... samo da vidim sta se desava... Odgovor dobijem u par sekundi, kaze nije u ofisu ali poslala je nekom poruku vec da ih puste... Tako da, samo lagano, nerviranje je neizbjezno al stas  :D

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Transfer sa vacationa
« Reply #12 on: 08/August/2018 »
Polako  stici ce, Carnival sad salje karte 10 dana pre sign on nikako pre, za sve departmente