Author Topic: Couple policy na Princesu  (Read 2107 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Aleksandar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Couple policy na Princesu
« on: 21/July/2018 »
Pozdrav kolege.
Uskoro se ukrcavam na Princes, a cura uskoro ima intervju. Iz agencije sam cuo da Princes ne podrzava parove na istom brodu , pa mi je to malo nerealno, posle 3 ugovora na Celebritiju gde sam sreo brda parova. Ili agencija ne zeli da se iscima da nam pomogne ili je stvarno Princess not couple frendly?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #1 on: 21/July/2018 »
Agencija kada ti kaze Dobar dan, ti izadji i proveri da li je sunce jos uvek napolju. Salu na stranu, ono sto je njima bitno jeste da posalju ljude sto pre na brod. Ona je pretpostavljam prvi ugovor, i nju gledaju u tom slucaju da ubace na prvi brod i da ona postane posle 3 meseca isplatljiva.
Ona dok ne kroci na brod vas dvoje nista ne mozete da tu uradite. Ne mozete da linkujete ID nista jer nije u "sistemu". Ne znam za Princess, na Carnivalu prvi ugovor realno ne moze da trazi nista ni transfer,  niti promenu departmenta, nista. Ono sto moze mozda, je da ti mozes da trazis transfer na njen brod pod uslovom da ima prazno mesto za tvoju poziciju, i naravno da imate linkovan ID ili kako se to vec zove na Princess.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #2 on: 21/July/2018 »
Princess genralno propada sto se tice tako nekih stvari,ali nije moje da pricam niti smem :) "zavetovao " sam se ugovorom ;) No, u ovih 5 godina moje karijere na Princessu, stvari se su se menjale drasticno.. Od nekada dobre kompanije gde je sve bilo laganica,dobar crew bar,crew life, ne toliko striktna pravila i sl, dosli su da sankcionisu sve i svasta,da se izdr*avaju kako stignu ali dobro.

Parovi... da... Nije nemoguce ,ali je jako tesko spojiti se. Prvo, najlakse bi bilo da ste vencani i da dolazite iz velikih departmana kao sto su: kuhinja,bar,restoran,accomodation,. Zasto? - Zato jer se tu ljudi menjaju kao na traci i uvek ima nekog ko ce otici ili dati otkaz ili se nece pojaviti ,pa treba zamena,to su veliki departmani i slicno...

Ja znam par njih koji su "linkovani" i non stop su zajedno na ugovorima,sa malim razmacima. Tipa, on dodje danas a ona za par nedelja ili par meseci,pa su tu neko vreme ...

Poslednji primer,odnosno situacija realna je da je moj cimer sa proslog ugovora ,trebao da se ukrca na isti brod sa mnom opet da radi,ali posto je on Fotograf a njegova verenica radi u kazinu, Kompanija im po prvi put nije odobrila da dodju zajedno. rekli su: kako mi kazemo ili cao.... I naravno,dali su otkaz nisu ni pristali na njihove uslove i sad srecno zive u kanadi...

Znaci, neko moje "iskustvo" je,da Princess bas i nije couple frienldy,ali probajte da vec od drugog ugovora nesto organizujete. Koji ste department vas dvoje,btw?

Offline Aleksandar90

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #3 on: 21/July/2018 »
Reatoran i shop.
Sve mi je to nejasno, umesto da ljudima bude lakse zajedno, oni ih razdvajaju. Sa Carnivala i Celebritija, znam da uvek ko je trazio link ID je dobio, ko god je trazio transfer , dobio ga je o svom trosku naravno.
Zato ne verujem u te price da je Princes , jedna od poslednjih kompanija gde u restoranu nisu smanjene plate, tako da kazem not couple frendly...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Micun Drincic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Work with what you have to obtain what you desire!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Entertainment Tech Manager
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #4 on: 21/July/2018 »
Ima onaj efekat da oni gledaju na to kao posvadjaju se i onda sta, traze transfere ili nastanu problemi u njihovim departmentima. Svaka kompanija gleda sebe. Lepo kaze psp, da ste u braku to skroz druga prica, ovako oni to gledaju
a) danas su zajedno sutra nisu
b) sta ako se posvadjaju i rastanu u toku ugovora i onda haos
c) our way or highway

Svakako na prvom ugovoru se nemojte nadati bilo cemu. Bolje se nadajte da se nadjete na sledecem i da od sledeceg picite zajedno. Veliki je to test za zivce, vezu u opste, ali ako je to to opstace bez obzira na sve. Jako je ruzno i glupo to sto u opste postoji non couple friendly razmisljanje u opste, ali opet oni mogu da gledaju to kao vas dvoje ste u "vezu" a niste, nego samo pokusavate da budete zajedno kao na brodu.

Licno zapaznje:
Neodustajte od pokusavanja da budete zajedno, sta god da vam neko kaze od nas na forumu ili agencija. Dok ne kazu iz kompanije Ne, nema odustajanja ako me razumes.
A lot of people ask me why I don’t go out clubbing or at least to have something to drink. “Nothing will happen to you” they say. To me that “NOTHING” separates average from great. Greatness is what I’m striving for and average is last thing i want to be. You see how big that “NOTHING” is now?!

Offline Klass Jan

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Job Title: N/A
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #5 on: 22/July/2018 »
Ja krecem za 5 dana na drugi ugovor i linkovan sam sa devojkom koju sam upoznao na brodu u naravno prvom ugovoru. Poslali taj zahtev i kako mi se cini Starbord i jeste couple friendly kompanija. Cak sta vise i odgovara im,makar 2 coveka od 20+ nece praviti probleme i stvarati dramu.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Couple policy na Princesu
« Reply #6 on: 22/July/2018 »
Reatoran i shop.
Sve mi je to nejasno, umesto da ljudima bude lakse zajedno, oni ih razdvajaju. Sa Carnivala i Celebritija, znam da uvek ko je trazio link ID je dobio, ko god je trazio transfer , dobio ga je o svom trosku naravno.
Zato ne verujem u te price da je Princes , jedna od poslednjih kompanija gde u restoranu nisu smanjene plate, tako da kazem not couple frendly...

Kao sto je Micun vec rekao, nikada se ne zna sta ce se desiti sa vama,a prvi ste ugovor na Princessu. NJih ne zanima tvoje/vase prethodno iskustvo i slicno. Princess je Princess, postaje sve "rigorozniji" sto se tice pravila. Evo tek sam pre neki dan cuo da kao, vise ne mozes da se prijavis za Princess da radis na drugoj poziciji ako si pre za njih radio,pa imao pauzu par godina. Do pre neku godinu je to bilo sasvim normalno da recimo ,odradis jedan ugovor  kao kuvar, odes kuci i nema te 3 godine. Zatim odes do agencije opet ispocetka ,prijavis se za drugu poziciju,prodjes i sve ok, Vodis se kao first timer, jer posle godinu dana od nepojavljivanja u kompaniji ,oni te brisu automatski kao da nisi ni postojao...

No,nije to tema. Dosta se s**anja desavalo sa parovima,i sam sam bio svedok nekoliko tih "couple" golubcica koji se vole,zajedno su tu papap,da bi se u jendoj sekundi sve okrenulo,postaju najveci neprijatelji,ovaj vara ovog li onog itd.... To kompanija ne zeli da gleda i slusa,takvi ljudi lete... Sto sam bio i uveren.

Kazes shop i restoran. Pa gledaj, posto u poslednje vreme shop jako brzo menja svoje zaposlene,bukvalno svaki kruz neko dodje i ode,ili da otkaz i tome slicno. Ja ne znam ko je tu od vas shoppie a ko je restoran,ali probajte sledece. Ako si ti shoppie,a ona dining, a desi vam se da ne dodjete na isti brod iz prve, idi do crew office i zatrazi da napravis link sa osobom sa drugog broda. Moras da das njene podatke, tipa ime prezime ,emp number itd... Cak bi bilo super ,da napravite neki dokaz ili "ugogovr" gde stoji da vas dvoje zivite u vanbracnoj zajednici ili tome slicno,pa da se to prevede na engleski jezik kod tumaca,jer sto vise dokaza za njih,to lakse po vas. Niko vas nece tek tako na "lepe oci" upisati kao par,a jos ste prvi ugovor,pa na dva razlicita broda...

Eto to je neko moje misljenje sta ,kako ,gde. Jer ti kao prvi ugovor,aposlutno nemas nikakve sanse da pises u Head Office ili bilo kome da ti ucine nesto,jer ti za njih ne postojis jos u sistemu.

Drugo,vidim da ona tek treba da ima intervju,sto znaci da moze da prodje i 3 meseca i 5 meseci dok ne dodje na brod, a to znaci da ces ti vec biti il na kraju ugovora ili ces biti na polovini,a mozda i vec kuci. Pa je najbolje da ako dodjes pre nje kuci,a ona ode u medjuvremenu na ugovor,pises tvojoj agentici/agentu i da zamolis da te stave na rotaciju na taj i taj brod,cim se otvori pozicija,jer ti je tamo recimo verenica itd....