Author Topic: Rad na brodu kao i svagde?  (Read 2737 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline urosh-rs

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Rad na brodu kao i svagde?
« on: 09/August/2018 »
Mozda zaista jeste tako,mozda zaista se uziva na brodu, mozda je istina da vidis sveta,ljudi i zaradis lepo, mozda svako sanja o tome dok prvi put razmislja da ode na brod, lepe price cita, mozda su istinite?
Dok neko nanasedne i ode i pocne da vidi da mora da radi stoput gore poslove nego bilo gde na kopnu? i vise da radi, ja da radim nemam nista protiv ali brate kao i bilo gde na kopnu, da imam slobodne dane... a ne sate...???? da se radi u smenama, da je za taj posao plata ista ma kao i u srbiji sta ce mi veca, i ovde ako vec radim imam vremena za sebe, ali mozda i postoji tako nesto preko obale na sredini mora?
Ako vec i hocu da idem na brod ne zelim da se ubijam od posla za pisljivih 1000 2000eura i proklinjem dan kada sam otisao kao neki "ne vredi tih para" brate za te pare vredi dobro razmisliti o brodu,i ko vas je terao da idete.
Najbolje uplatiti krstarenje pa iz iskustva putnika videti sta radi posada, vratiti se kuci i otici na prod ali kao radnik a ne kao putnik, kao putnik si imao vreman sta na brodu sve postoji, kao radnik znas sta zelis pazi da ti se to mozda i ne ostvari

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #1 on: 09/August/2018 »
Na osnovu čega si zaključio da je to posao kao i svagde?
Hajde kreni malo čitati forum, pa zatim razmisli o tome što si pročitao.
Ništa na brodu nije kao svagde.

A da uplatiš krstarenje, nema šanse da dokučiš kakav je život posade, jer ne smiješ ući u njihove prostorije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #2 on: 09/August/2018 »
Gledaj, brod nije za svakoga i svako nije za brod.... Moras da znas,a vidim da znas nesto, da se na brodu radi kolko se radi,zavisi naravno od pozicije... koliko god ti imao nekog prethodnog iskustva ,niko nece tebe staviti na najvise pozicije odmah... Radi se 8,10,12,13 sati,zavisi od posla koji radis,pozicije,broda,menadzment.

Zatim, brod je pomogao vecini nasih ljudi ,jer svi znamo kakvo je stanje u zemlji, odlaskom na brod ljudi su stekli iskustvo kakvo nigde drugo neces steci,upoznali dosta ljudi i stekli neke nove poslovne prilike ili ljubavne.

Kao sto CEO rece,nema sanse da uplatis kruz i da se kreces po crew area,jer je to strogo zabranjeno i regulisano na svakoj kompaniji, Cak i da mozes,niko ti nece otkrivati tajne jer si ti ,eto,zainteresovan da saznas...

Uvek postoji opcija prebacivanja u druge departamane,pa recimo ne sviditi se da radis 13h dnevno za 2000$ ili slicno,ti lepo skupis papire ,napravis neke CV i zapucas na poziciju Internet Menadzera koji prima izmedju 2200-2500 mesecno za nekih 8h rada ni toliko.... pa ti sad vidi

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #3 on: 09/August/2018 »
najbolji su ovi kraljevi sto znaju sve bez iskustva iz prve ruke  :rofl:

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #4 on: 10/August/2018 »
Po mom skromnom misljenju, ovo je jedan od najcudnijih (da ne kazem najbesmislenijih) postova ikada. Kontam da je verovatno izvucen iz neke teme, jer ako je sam za sebe, onda stvarno nemam komentara...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #5 on: 10/August/2018 »
Dobro decko nije potpuno pogresio u svemu sto je napisao.

Brod jeste tesko mesto za rad, nemas slobodno vreme osim par sati dnevno, nema slobodnih dana osim ako nisi u odredjenim departmentima ili ako nemas menadzera koji ima muda da ti da slobodno vece, mentalitet na brodu je palanacki, svi svakog znaju, svi svakog kresu i svi znaju sta si radio iako mislis da ne znaju.

I znam sad ce svi reci nije u pravu sto se tice novca ali i to je relativno, moj kolega fotograf je nasao posao kuci u hrvatskoj za 700 eura sto nije daleko bas od 1200 fotografskih dolara ali je bar normalno radno vreme, zavrsis osao i mozes napolje sa ribicom, da prosetas psa da pogledas fim u bioskopu, imas slobodne dane.

Sve je relativno, nije lako ali  nije tesko ako znas kako da izdrzis takodje ali meni licno je ovo samo privremeno.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #6 on: 10/August/2018 »
Na osnovu toga koliko ste radili, a koliko zaradili, veoma je diskutabilno da li ste zaista zaradili.

Ne pricamo samo o radnim satima po danu nego radnim danima u godini, cinjenicom da nemate dan odmora, da jedete veoma losu hranu, itd (vi navedite sta vam jos smeta).

Dolazimo do sledece cinjenice, kakva je ovo industrija?

Industrija koja se hvali cinjenicom da je stressna , a pri tom nedaje benificije ili vecu platu za to, govori puno o njoj i kompanijama pojedinacno. Dok se menadzeri vrlo cesto trude da vam otezaju.

Gde su benificije za neke druge stvari?

Dakle ustanovili smo da work/life balans uopste ne postoji.

Ali zato mobing postoji.

Ljude je veoma cesto sramota da iznesu svoja negativna iskustva. I zato ih i nema puno ovde. A kada ih i ima budu veoma sujetno docekana.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #7 on: 10/August/2018 »
Ima dosta stvari koje ne valjajau na brodu.

Ja licno posle 4 ugovora ne volim shi life i jedva cekam da zavrsim ovaj ugovor i ne vracam se vise.

Sad mozda drugi imaju drugacije misljenje i to uvazavam, ali onda uvazite i moje koje je negativno.

Jeste brod mi je doneo novac koji ne bih mogao da zaradim u Srbiji ali necu zato da lazem i kazem kako obozavam brod. Ne, je**** ga mrzim.

Neke od stvari su:

- Pritisak, sta god da uradis i koliko god dobro da radis neces dobiti nikakvu nagradu ili veliku pohvalu dobi ces samo jso veci pritisak da sledeci put budes bolji. Podaj vise, radi duze itd.


- Zdavstveno je ocajno, pocev od bezobraznih sestri, doktora koji su verovatno lagali o svojim diplomama jer je nemoguce da pravi doktor onoliko ne zna, cekanje po 4 ili 6 sati da budes primljen dok si mrtav bolestan, dok gosti sa posekotinom na prstu ulaaze preko reda, sef koji te zivka svakih pet minuta da vidi sto si jos u medical, doktori koji vam ne veruju i zele da se sto pre vratite na posao.

- hrana, repetitivna i ne hranljiva.

- Ogriceno kretanje, iako imate guest area privilegije zna se kad i kako smete da odete tamo.

- Kabine i taj ograniceni prostor.

- Borba sa birokrratijom da dobjem istibrod sa zenom a onda borba sa msa da dobijemo kabinu.

Imao sam ja i dosta pozitivnih iiskustava, upoznao sadasnju suprugu, dosta prijatelja sa kojima se vidjam i danas ali nemoj da se lazemo, po svim objektivnim kriterijumima brod nije zdravo i dobro radno mesto.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #8 on: 11/August/2018 »
zavisi sta hoces od zivota.

ja sam kuci radio na televizijama u informativi uglavnom. to ti je skoro nemas slobodnog dana. zovu te kuci da ti kazu da radis danas ipak. cekas kombi da te pokupi na minusu. cekas guzonje da zavrse sjednicu i da ti dadnu izjavu, a gledas na sat, radno vrijeme davno proslo. onda na pola njih cekas platu, ili je mala plata, a ne da nema pritiska. ovo je moje iskustvo sa poslom kuci, ne kazem da nema dobrih placenih i sredjenih poslova, ali ja ga nisam naso. par puta sam bio na finim poslovima, al bolje mi je na dubro.

hrane se nisam najeo nesto ni kuci gotivne zadnjih par godina, osim kad odem da jedem kod staraca. a to sa svojih 30+ godina nije svaki dan. plan i jest bio da ne zivim s njima, vise mi tako odgovara cak i po cijenu da ne dodjem kuci na divni rucak.

osim toga, kolko god ofucano bilo, znaci mi sto sam bio na svim kontinentima, u masi zemalja i sto sam bar vidio sve to. meni je uglavnom dosta tih 6-7 sati vani, nekad 10, nekad 15-20

restrikcije na kretanje na brodu nisam jos sreo da mene licno sputavaju, uglavnom je to neki cigar club, ili skupi francuski restoran (a i on u odredjenim vremenskim periodima) al mene ta mjesta ionako ne zanimaju, ni u sarajevu nisam iso u cigar clubove i francuske restorane. iso sam na cevape, al moramo se i mi necemu prilagodit. da se nekim cudom preselis u nju jork, nebi opet imo sansu svaki dan na cevape ic. mozda i bi, al nisu ti u komsiluku..

uglavnom, omjer mog posla i plate je nevjerovatno pozitivan, ja ovo nikad u zivotu nisam imo. vise slobodnog vremena, a vise para. meni je dobro, kontam da se nekom ne svidja, al meni je ok :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #9 on: 11/August/2018 »
Pozdrav ekipa evo da se i ja javim ,radim od 2011 godine na brodovima u photo i shop departmenu .Sta reci nakon toliko godina vec sam otupio na mobing i gluposti ship life mi je ok manje vise .Ali mogu da potvrdim brod nije zdrava okolina za zivot ,psiha naj vise trpi ako si snazan moze se izdrzati .Svaka cast nasim ljudima u housekeepingu and restaurantu apartmentu to je stres i pakao ,nebih preporucio nikome ako ima neku drugu opciju vozi kolega .... :pilot:
 

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Rad na brodu kao i svagde?
« Reply #10 on: 11/August/2018 »
Samo cu reci da brod nudi ono sto nema kuci,ko ima bolje ne vraca se opet.A za sve u zivotu se treba izborit,pa i za bolju poziciju na brodu.Postoji sansa samo treba biti istrajan.Moj bivsi cimer zavrsio IT i radio na brodu u restoranu 2 ugovora.Sad je IT officer,4-2 rotacija,2800eur,easy life...Boli ga tuki!A da je bilo lako,e nije!