Author Topic: Pitanja vezana za Viking Sea / Dokumentacija koju jedan New Hire treba  (Read 1969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Ekipa molim vas, koliko starih dokumenata vazi za Viking ako imate neke sa stare kompanije?

Zanima me hoce li Viking priznati ljekarski pregled sa druge kompanije? Usput, gdje se u Sarajevu radi ljekarski za Viking i koliko je para to?

STCW sa druge firme, valja li to njima?

Ja iskreno, nesto i ne razumijem kako ovi Seaman's Bookovi idu. Hoce li jedan Bahamian Seaman's biti dovoljan za Viking?

Sta jos treba prije prvog ugovora?

Hvala.

Offline stz

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Ekipa molim vas, koliko starih dokumenata vazi za Viking ako imate neke sa stare kompanije?

Zanima me hoce li Viking priznati ljekarski pregled sa druge kompanije? Usput, gdje se u Sarajevu radi ljekarski za Viking i koliko je para to?

STCW sa druge firme, valja li to njima?

Ja iskreno, nesto i ne razumijem kako ovi Seaman's Bookovi idu. Hoce li jedan Bahamian Seaman's biti dovoljan za Viking?

Sta jos treba prije prvog ugovora?

Hvala.
Ukoliko imas Norwegian medical onda ti neće trebati novi,ukoliko nije moras novi raditi,ovde su ti doktori u svim zemljama koji imaju licencu,sačuvaj račun jer ce ti vratiti novce sa prvom platom.
 https://www.sdir.no/en/shipping/seafarers/approved-seafarers-doctors/
STCW ukoliko si ga radio na kopnu negde (Kouzon,Madjarska,Hrvatska onda je ok), ukoliko je izdat od tvoje bivse kompanije ili je radjen Online to neće priznati i onda moras raditi novi,makar za sada Viking ne vraća novce za STCW. Isto tako treba ti i Y.Fever vakcina,isto sačuvaj račun jer vraćaju novce i za to.

Seaman's book im nije toliko bitan tj nije obavezan,moj je sa Bermuda niko ne pita puno oko toga.

Pozdrav :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile