Author Topic: Mein Schiff-Iskustva?  (Read 3519 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline makelelebg

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Mein Schiff-Iskustva?
« on: 21/August/2018 »
Pozdrav svima.
Da li neko ima iskustva sa ovom kompanijom znam da su uslov za restaurant dep. nemacki i engleski,bio bih jako zahvalan ukoliko neko moze da mi da malo detaljnije info vezane za intervju i celu tu pocetnu pricu.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #1 on: 22/August/2018 »
Preporucujem.Mnogo dobra kompanija sto se tice kvaliteta zivot@(smjestaj,hrana,radno vrijeme,zabava).Sto se tice zarade moze i bolje na drugim brodovima ali se radi mnogo vise!!!
Npr: trainee(buffet) 1000€,pomocnik 1200€,waiter 1400€.Sto je veca pozicija manje se radi a plata je veca!ko prica njemacki neka ne prihvata trainee(buffet) jer je tesko,ima da skrsi ledja,polomi!puno se tegli i smjene su katastrofa!
A najgore je sto se promocija tesko dobija!
Ako te jos sta zanima pitaj slobodno ;)

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #2 on: 22/August/2018 »
Jel znas mozda nesto sto se tice housekeeping-a tamo?

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #3 on: 22/August/2018 »
Manje se radi nego na drugim brodovima,sva je oprema nova,ima nasih na vecim pozicijama

Offline makelelebg

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #4 on: 22/August/2018 »
Interesuje me intervju,koliko su zahtevni u vezi nemackog predpostavljam da to zavisi od pozicije ali za ass.waitera koji nivo mora da pricas?Video sam da uz platu postoji i tips zanima me kako se on deli jel kao na recnim nakon svakog kruza ili drugacije?
Hvala za informacije pozz :-)

Offline vaske706

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #5 on: 21/November/2018 »
Ja sam skoro bio na intervju za mein Schiff i imam ukrcaj sad u decembru .

Sto se tice samog intervjua , očekivao sam pitanja o iskustvu sa hranom i pićem, ali nista od toga nije bilo .
Prvo me je regruter propitivao na njemackom , klasicna pitanja kako se zovem , godine , odakle sam , i malo gdje sam radio i sta sam radio .
A onda smo presli na engleski , gdje je prvo pitanje bilo imam li brata i gdje zivi .
Eto detaljno o pitanjima, to je sve trajalo 10 min, regruter  mi je ponudio pocetnu poziciju Restaurant Trainee , gdje sam prihvatio .
Plata fix 1000e


Kako ce mi biti raditi detaljno cu pisati na ovom forumu , iz zahvalnosti za sve pisano na ovom forumu .
Mnogo znaci i od pomoci je .

Zivi i zdravi bili .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline bozanas

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Sea Chefs
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #6 on: 28/February/2019 »
Da podijelim svoje iskustvo. Radila sam na rijecnom par godina pa mi je sinula ideja da idem na prekookeanski. Slucajno zavrsim na tom Mein Schiffu. Uslovi su ok. Ja sam bila na MS1, nov brod, sve cisto, uredno. Sve mi je ok ali kako sam prosla svasta na rijecnom, taj Mein Schiff mi se nikako nije isplatio. Plata u baru je bila skoro pa 1200e ali baksis ne moze da se poredi sa onim na rijeci. Dok sam na rijecnom znala uzeti nekad i preko 500e sedmicno, to na MS1 nisam uspjela ni za citav mjesec. Jednostavno ga nema. Onda non stop su bile neke rotacije, sad radis u jednom baru pa te onda za koju sedmicu promijeni u drugi, non stop neke glupe smjene, nekad zavrsis navece u 2 ili 3 a pocinjes ujutru u 9, nekad radis 10h u komadu sa pauzom od sat vremena, nekad imas veliku pauzu. Sve u svemu svaki dan nagulis minimum 9 i po ili 10h a da ne kazem da sam poslednjih 20 dana imala uvijek 10 i po ili 11...dok na rijecnom tako nije bilo, cak smo praktikovali da imamo dva puta po pola dana off u sedmici a negdje sam cak imala i day off. Sto je po meni normalnije jer stvarno nekako imas normalne smjene i  zivis normalno. Na MS mi se ne svidja to sto non stop imas neke treninge, svaki emberkation imas pax drill, potom svake druge sedmice neki drugi drill koji ako ti pada u slobodno vrijeme hodas tu kao mumija neka. Pogotovo ja koja sam sjedila u crew baru do 5 ujutru pa onda poranis onako mamuran na taj drill, pa onda svaki petak i cabin inspekcija. Znaci ribaj kabinu dan prije i tako. Uglavnom fino je bilo, sve super, hrana super, drustvo... ali  po mome misljenju  ne isplati mi se raditi toliko za te pare kad mozes isto to samo malo lakse i u mnogo ljepsim uslovima negdje drugo da radis. Svakako treba otici i vidjeti, svako ima svoj dozivljaj. Ja sam izdrzala skoro pa tri mjeseca, ne da ne bih mogla jos tri ali odoh nazad na moju finu rijeku :D gdje internet ne placam 40e za 3G, gdje imam prozor u kabini, gdje imam konekciju na telefonu bez obzira gdje si na brodu i gdje mi je sve besplatno pocevsi od flasirane vode, kafe i  :uzdravlje: na sta sam na mein schiffu potrosila citavo bogatstvo :D :rolleyes:  Ako vas jos sta interesuje pisite :D  :wave:
Wenn dich alles verlassen hat, kommt das Alleinsein. Wenn du alles verlassen hast, kommt die Einsamkeit.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #7 on: 28/February/2019 »
Sefice na kojoj si kompaniji na rijeci bila?  I koje kruzeve ste plovili? I koja si mjesta posjetila na oceanskom?

Offline bozanas

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Sea Chefs
Re: Mein Schiff-Iskustva?
« Reply #8 on: 01/March/2019 »
Na rijeci sam bila isto u Sea Chefs a bila sam i u G&P. Isto tako na rijeci se mnogo toga razlikuje od kompanije do kompanije, a u istoj kompaniji zna biti razlike od broda do broda. Sea Chefs mi se dopala zbog te neke opustene varijante a npr sa rijeke sam direktno preko Sea Chefsa otisla na okeanac. Sa MS smo plovili Gran Canaria,Tenerife i Maroko. Mada koliko mozes nesto da vidis zavisi od pozicije. Naravno mi smrtnicke pozicije, servis i tako to, nemas bas vremena da vozas auto po Tenerifima i da kao kazes da si bas eto vidio nesto... ne znam sta te konkretno interesuje vezano za mjesta, ja nisam dugo bila ali vjerujem da brodovi plove po nekim divnim mjestima koja kao radnik nekog okeanca sigurno necu vidjeti 😂
Wenn dich alles verlassen hat, kommt das Alleinsein. Wenn du alles verlassen hast, kommt die Einsamkeit.