Author Topic: Traži se: Youth Staff  (Read 9684 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #1 on: 14/September/2018 »
"Candidates from Serbia and Macedonia (FYROM) excluded"   :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #2 on: 14/September/2018 »
Yep. Kod nekih kompanija su na losem glasu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #3 on: 30/September/2018 »
Zna li se sa kojim kompanijama radi ova agencija?

Carnival je u posljednje vrijeme zapošljavao najviše sa engleskog govornog područja, ali im se onda obije u glavu da se ne zadržavaju previše ljudi iz UK, SAD, Kanade i Australije. I inače je na Carnivalu manjak youth staff-a, pa još pomenuti ostanu jedan, dva ugovora i ćao. Malo para za obim posla na koji nisu navikli.

Mislila sam se, vraaaatićete se vi na Balkan!

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #4 on: 04/October/2018 »
De si ti Cydonia.

Zna li se sa kojim kompanijama radi ova agencija?

Saradjuju sa dcl, Princess, Carnival i koncesoarima.
Sto se samih njih tice, ono sto ja znam umeju da "aboravljaju kandidate, da se prave ludi, mada ne kosta te da apliciras.
dva ugovora i ćao

Dobro je da ostaju i toliko.

Reci mi kakva je situacija sa shorex staff-om?


Royal nas je otkantao, nece ni da cuju, ncl usporio ukrcaje, sad i Carnival. Nije dobro.


Javi ako imas nesto.

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #5 on: 07/October/2018 »
Ma druže Purser :), ja sam već u Youth-u, zato sam i prokomentarisala kako su opet počeli da traže radnike sa Balkana. :))

Na prošlom brodu, koji uopšte nije bio atraktivan pa ga iskusni nešto i ne biraju, od početka februara do kraja jula, svi koji su došli da rade u Camp, bili su prvi ugovor i englesko govorno područije. Imali smo i jednu iz Australije, dala otkaz nakon 3 mjeseca. :D


Elem jedino što ti znam reći za shorex je rekla-kazala. Pitala sam bila shorex menadžera da li da se prijavim, da predjem tamo i tada mi je rekao da su navodno previše shorex ljudi zaposlili/prebacili iz drugih departmana i ne znaju šta će sa njima. E sad...je li istina (ipak izbaciju po brod svake godine), ne znam. :/

Al' držim fige za šta god si naumio. :D

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #6 on: 03/March/2019 »
za Youth staff, je 90% (mogu slobodno da kazem), devojaka sa Engleskog govornog podrucja! i to je Kanada. Ostalih 10% (po svojoj proceni) su zemlje: Balkan (Srb,Bih), Filipini,Ukraina,Mexico i cini mi se to je to. Eventualno Japan zbog Azije, i da naravno Kina.

Zsto Englesko podrucje? Pa jer su 90% putnika sa tih podrucja,odnosno njihova deca i tinejdzeri,drugo jer mentalitet te dece je isti mentalitet tih devojaka koje rade u Youth Staffu, primera radi sto je nama ovde na Balkanu i u Evropi debilno i nezamislivo da se nesto sa decom radi ili igraju neke igre,to je njima tamo osnovno,odnosno, deca se sa takvim stvarima i igraju kuci sa roditeljima,gledaju te serije,filmove, drustvene igre i slicno.... Pa otuda i potreba za Kanadjankama...

Filipinki ima jako malo,uglavnom su menadzerke, Nasih ima nekoliko da ja znam,od toga znam samo jednu nasu koja je Youth Manager, zove se Ana (ako se ne varam). Ukrainke su pocele u poslednje vreme da se prosiruju na tu poziciju.

Postoji Seasonal staff i regular staff:
Seasonal je posao da ti dodjes par puta godisnje na brod na nedelju dana minimum ili na max par nedelja do mesec dana rada, Uglavnom te zovu za sezonu Bozic,Nova Godina,Uskrs,letnji raspust,zavisi.... Pitam uvek te devojke koje dodju, za koji moj dolaze na nedelju dana za platu od par stotina dolara,prevale 48h putovanje,da bi bile samo nedelju dana na brodu!? Odgovor je uvek isti: nemam sta da radim kuci,a ovde mogu i da se opijam i "zabavljam" (ako znate na sta mislim ;) ) ,a i da vidi neki deo sveta...

Dok ovaj regular staff su ugovori po 5,6,7 meseci ostajanja na brodu,redovna plata,i slicno...

Sto se tice plate plata uopste nije neka, cak i za kanadjanke. Plata TAC (teen activity coordinatora,iliti asst Youth manager) je oko 1300$ mesecno,bez ikakvih dodatnih para.

Posao jeste mozda zanmiljivu  pocetku,ko dodje na prvi,drugi ugovor,ali inace je jako stresan i zahtevan, sa dosta pravila i stvari na koje treba obrattiti paznju

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #7 on: 03/March/2019 »
na nclu je demografija totalno drugacija. najvise ima juznoamerikanki kolko sam ja skonto. i nasih ima bas dosta na svakom dubro

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #8 on: 03/March/2019 »
@pspman, koja je kompanija u pitanju?

Na Carnivalu, kao senior animator (oni koji nose i kostime, pored rada u Campu) imam 1880$ bez tipsa. Senior postala na trećem ugovoru, uz sasvim prosječne evaluacije, ono "radis svoj posao". Junior animator ima oko 1700. I tu nešto manje od toga, za 100-200 dolara ima običan camp staff. Nesto vise imaju teen leaders i ass youth director. Nasih kao YD ima, svaki put kad dobijem mail za glasanje, ko je najbolji yd, nadjem nasih 7-8oro.
Malo veća podjela je na običan ugovor i swing contract, kada se stavis na listu za odredjen period i mogu te sad pa sad pozvati da popunis rupe na brodu.
Bilo je par sesonal ugovora, sto sam vidjela, od maja do kraja oktobra i to za brod koji ide u dry dock.

Posao je i dobar i nije dobar. Zasigurno ima trenutaka kada ti je muka od ljudi, djece i mentaliteta, kada ti se gade roditelji, a ima i kad te raznjeze, kad uživas u poslu i kad nemas osjecaj da radis. Jing-jang. :D

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Traži se: Youth Staff
« Reply #9 on: 03/March/2019 »
@Cydonia

u pitanju je Princess.... Cuo sam na NCL da babysitting se placa 5$ po satu i taj novac ide dodatno na platu osobe koja je cuvala decu u tom periodu, dok na Princessu toga nema... plata je fiksna sta god radio