Author Topic: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)  (Read 7744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« on: 12/October/2018 »
Za manje od mesec dana u Budimpesti ce biti odrzan cruise job fair, veoma bitan dogadjaj za ljude koji traze posao na brodu, bice dosta regrutera, ljudi iz agencije itd, sve detalje mozete videti na linku ispod. 2/11 je dogadjaj kao sto sam naveo u imenu teme, iz Srbije (tacnije iz Beograda, Novog Sada) povratna karta je oko 50ak eura pa ko moze da priusti obavezno put pod noge. Da li moram da kazem da cete posao mnogo lakse dobiti ukoliko ukoliko se sretnete face to face nego preko agencije bilo koje. Moram i da kazem da nisam placen da reklamiram ovo samo hocu da pomognem. Takodje ukoliko ima nekog iz Srbije (Beograd, Pancevo) ko bi hteo da ide neka se javi pa da se organizujemo i odemo kolima i podelimo troskove.

https://www.cruisejobfair.com/budapest/
Why Always Me?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #1 on: 12/October/2018 »
evo allcruisejobs salju news letter, zovu na ovo. dobra je ovo za*****ancija. malo odfuras do budimpeste, izgotivis se, usput poso ubodes :)

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #2 on: 12/October/2018 »
Ima li ljudi sa naših prostora koji su preko cruise job fair-a dobili posao? Izgleda da je u poslednjih godinu dana počeo nekakav trend tih cruise job sajmova zapošljavanja čak i po zemljama prvoga sveta (Engleska, Nemačka, itd...), ali mi je to pomalo iznenađujuće jer ne znam kako bi njima brodske plate bile privlačne (osim u slučaju oficirskih pozicija).
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline sandrita

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Србија
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #3 on: 13/October/2018 »
Suprug i ja idemo kolima iz Beograda. Ako neko želi sa nama pa da podelimo troškove javite mi se.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #4 on: 13/October/2018 »
Mislim da je jako pozitivno to sto radite. Demonstrirate jaku motiviranost koja se kompanijinom regruteru mora svidjeti. Slobodno slazite da ste putovali cijelu noc autobusima i vlakovima.
Ne znam hoce li i koja agencija doci na sajam, misllim da je kouzon to prakticirao, pa gledajte da to izbjegnete.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #5 on: 14/October/2018 »
Ima cini mi se 5 agencija, kouzon uspinjaca i jos par stranih. Samo ne zaboravite da uzmete kartu za ulaz na sajam, msm besplatna je alli nesto su u fazonu ogranicen broj mesta.
Ovo su izlagaci:
 1 - Viking Cruises
2 - Harding Retail
3 - Kouzon Corporation
4 - Carnival UK
5 - Seabourn
6 - Viking Recruitment, MSA
7 - A-Rosa Reederei GmbH
8 - Holland America Line
9 - Uniworld
10 - Uspinjaca POSAO
11 - River Advice
12 - Cast-A-Way Eastern Europe
13 - Costa Cruises
14 - AFZ Aus- und Fortbildungszentrum Rostock GmbH
15 - Silversea
16 - Hill Robinson
17 - Crystal Cruises
18 - backup jobs agency s.r.o.
19 - Disney Cruise Line
20 - Steiner Training Limited
21 - Royal Caribbean International Ltd
22 - Crew Agency Kft
23 - Duna Rapszódia Kft

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #6 on: 14/October/2018 »
Ovo je po mom mišljenju solidna prilika zasve kandidate, jer mnogo kompanija će biti prisutno pa se može na više mesta aplicirati. Mnogo bolja mogućnost nego kod avio kompanija, na primer, koje imaju zasebne intervjue jednom u 3-4 meseca.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Angelos87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: Safe Agency
  • Job Title: Bar Stewardess
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #7 on: 25/October/2018 »
Pozdrav svima, da li neko ide autom i ima 2 slobodna mesta, drug i ja idemo - podelili bi troskove, puno bi nam znacilo.


Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #8 on: 03/November/2018 »
Sajam je bio ok, osim mozda za ljude koji su isli za deck i engine njih je bilo previse pa su bas cekali redove, po mom misljenju ubedljivi pobednici su mi bili iz royala i silversea koji su bili u fazonu da da, sve sjajno, samo popunite online aplikaciju pa ce vas nako kontaktirati  oT  oT dabas ssam zato dosau u budimpestu da bi popunio online, i***ti. Jos kazem da sam probao 5-6 puta ali da ne moze da se posalje preko njih i da sam kontaktirao ih povodom toga ali da nista nisu odgovorili. sjajno.
Normalno najveci red za disney i royal, iskreno me zacudio malo red za costu ali ok.
Klasika mi je bila da mi svuda kazu da sam mlad za poz za koju apliciram, pobednik mi je bio regruter sa disney-a koji cita cv i kaze ,, what master sommelier'' Ja ko iz topa pa da sam master sommelier ne bi radio na brodu  :neceici:

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #9 on: 03/November/2018 »
Da li su stvarno rekli da popunis online, totalno razocarenje ako je tako, da ne kazem bacanje para. Pa otisao si (i ulozio bar 100 eura za put) da bi se video face to face, ovo si mogao i od kuce... Nisam ovo ocekivao da budem iskren, jel bio jos neko, kakva su iskustva drugih?
Why Always Me?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #10 on: 03/November/2018 »
Prijavi se online ... isse koja katastrofa  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #11 on: 03/November/2018 »
Danas su bili intervjui isto u Beogradu EP u hotelu IN i kouzon u opstini Novi Beograd,izgleda da je ponovo dozvoljeno Srbima na celebrity.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #12 on: 03/November/2018 »
Dozvoljene su neke pozicije, tip koji je vodio intervjue je regularno uzimao cv ali uz fazon da tesko da cete dobiti posao jer ste iz Srbije dal jos postoji nekakva zabrana tako da mi taj deo nije najjasniji  oT

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #13 on: 03/November/2018 »
Meni je receno da je zabrana skinuta za Srbiju, ali jos uvek cekam intervju, svakako se ukrcavam za par dana pa otom potom ako zovu, cekam ih vec dugo...
Why Always Me?

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Cruise Job Fair, Budapest (2/11/2018)
« Reply #14 on: 09/January/2019 »
Izgubljeno vreme zivota mog.... iskreno prviput sam bio, isao sam sa doticnim duletom, uradili smo 10 deset kopija CV-a svima dali po kopiju... i  naravno niko nije ni zvao! dok su neki na licu mesta predlagali da se online prijavimo... totalno bzvze...malo smo se druzili i odmeravali madjarice, pa smo kao eto nesto i izvukli na kraju.... inace redovi su bili kao u lidlu, hiljade i hiljade kandidata i par nekih totalno zbunjenih regrutera. Iskreno, ljudi koji imaju iskustva je  bolje da se  prijave direktno online. Jeste malo starija tema ali eto, vidim organizuju nove u ovoj 2019 pa eto, moze da koristi. Dakle F&B pozicije bolje posaljite direktno, pa ako nema nista od toga eventualno otici i to samo ako se cirkus odrzava u vasem gradu...