Author Topic: Ustati ili OdUstati?? -povratak na brod nakon dugo godina  (Read 3972 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Pozdrav svima, nakon dugo vremena sam opet na forumu,u zadnje vrijeme jako često.
Zadnjie vrijeme me hvata opet neko razmišljanje o odlasku na brod,iako sam bio prije 8 godina,
nemam neka loša iskustva al sam opet u nedoumici.
Kako i naslov kaže ustati ili odaustati, u prijevodu pokrenuti se i otići ili ne?

Molio bi trenutno one koji plove i koji su polovili zadnjih par godina, da podilje iskustva,dali ima kakvih promjena što se tiče poslova?
Odnosa prema radnicima? Uvijetima rada? Plaće? uglavnom dali ima kakvih promjena ili je sve kako je bilo i prije?
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
I ja sam poceo 2011 godine, manje vise sve je isto (sem sto je lova manja u zavisnosti od pozicije), a da li se vracati ili odustati zavisi od tebe i tvojih planova, ako te nista ne veze za mesto gde si sad naravno da trebas da ides, ko zna gde ce te talasi odneti.
Why Always Me?

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Ja sam startao 2010. onda je dolar bio dosta nizak za razliku od danas, al sam imao bolju plaću na brodu nego ovdje, a sad imam relativno dobru plaću ovdje nije mi loše, al opet ovaj smor negativa u ljudima radi situacije u državi, svi odlaze negdje van...
Zadnji puta radio kao ACAT nije mi bilo loše imao sam dobre supervizore, sad ne znam, razmišljam da se prijavim možda za shop
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Ja sam se pokajao kada sam se vratio posle godinu i po pauze.. Skoro pa depra..
Sta znam, u shopu moze da ti bude jako losa, cak i 800, 900 usd samo.. Bas ako moras, iskren savet.. Ali bas,,

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Plata je izmedju 1000 i 1800 eur-a,zavisi od kompanije,broda,rute isl.To je za obicnog sopija.Kao da si abs na lidu.
Recimo da je i 1000eur.Treba racunati i stan i rezije,hranu,pa to je jos oko 250 eur ako ste stedljivi.Plus mnogo slobodnog vremena,pa nekad se radi manje nego doma.Dobar deal.
Ne bi mnogi isli na brod da imaju sigurnih 1250 eur kuci.
A nisam racunao putovanja,tax i duty free + employee discount,sticanje radnog iskustva,mogucnost napredovanja,cross training,...
Druga je stvar sto se mora biti disciplinovan i navic na ship life

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Ja sam se pokajao kada sam se vratio posle godinu i po pauze.. Skoro pa depra..
Sta znam, u shopu moze da ti bude jako losa, cak i 800, 900 usd samo.. Bas ako moras, iskren savet.. Ali bas,,

Toga me i je najviše strah, pogotovo nakon 8 godina, nije isto kad ideš prvi put pa se prirediš na ono šta bude bude

If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jozo batali brodove, Irska je hit.   :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Ljubomoran sam na ljude sa Hrvatskim pasosem da budem iskren... Nadam se da cemo mi iz Srbije uskoro moci negde, i meni su brodovi preko glave posle toliko godina...  -()-

CEO je u pravu sto se Irske tice, kolega moj sa broda radi u Dablinu kao bartender (CRO passport), mnogo dobra prica...  :money:
Why Always Me?

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Jozo batali brodove, Irska je hit.   :rasta:

Hahahaha.....Irksa je hit isto kao i Njemačka, samo kome se šta više sviđa... A od toga nijedno mi nije zanimljivo...
Imam dosta prijatelja i poznanika koji su otišli..... Mene privlači Kanada a i Aljaska :D
A kad smo već kod toga, znate li išta o ovome?? https://www.alaskatourjobs.com/
Princess Cruises & Holland America zapošljavaju na Aljasci sezonski i cijelogodišnje
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Secam se pre par godina mi je gosca bila jedna devojka koja radi te ture kao HR ili nesto slicno pa imaju i neke free kruzeve kao godisnji odmor, dobra prica ali koliko se secam rekla mi je da primaju samo USA gradjane na tim pozicijama, ne znam da li se nesto promenilo ali je dobra prica takodje. Bas si me zaintrigirao malo cu da  pro :google!: am.
Why Always Me?

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Secam se pre par godina mi je gosca bila jedna devojka koja radi te ture kao HR ili nesto slicno pa imaju i neke free kruzeve kao godisnji odmor, dobra prica ali koliko se secam rekla mi je da primaju samo USA gradjane na tim pozicijama, ne znam da li se nesto promenilo ali je dobra prica takodje. Bas si me zaintrigirao malo cu da  pro :google!: am.
Poslao sam im mali prije koji dan sa upitom dali primaju strane državljane, još nisam dobio nikakav odgovor.
A na njihovoj stranici se može isto prijaviti, i ima pitanje "Dali Vam treba sponzor za vizu sada i ubuduće" tako da ispada da možda i zapošljavaju strane državljane,nisam se prijavio jer čekam odgovor na upit...

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk

If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter

Molio bi trenutno one koji plove i koji su polovili zadnjih par godina, da podilje iskustva,dali ima kakvih promjena što se tiče poslova?
Odnosa prema radnicima? Uvijetima rada? Plaće? uglavnom dali ima kakvih promjena ili je sve kako je bilo i prije?

Ja sam 2 puta pravio dugu pauzu. Prvi put sam bio na brodu 2004/05 pa odmarao do 2010, ponovo na brod do 2013 i nova pauza do 2018. Sad sam na Princesu i dosta se promenilo. Mislim na restaurant department. Trenutno su najbolje plate na Princesu za restoran. Sistem rada isti.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Dali se sad mogu preko agencije prijavti na drugu poziciju na Princess-u ili se moram vartiti na onu na kojoj sam bio iako je prošlo dosta godina?
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Ima li netko da je u zadnje vrijeme aplicirao za IT?
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Ide li netko na intervju 26.08. Safe Cruise?

Poslano sa mog HTC U12+ koristeći Tapatalk

If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now