Author Topic: Moje iskustvo dishwasher Scenic  (Read 2849 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Moje iskustvo dishwasher Scenic
« on: 31/October/2018 »
Na scenicu sam radio kao dishwasher i odlucio sam vise se ne vracam kao dishwasher,pozicija je teska pogotovo u pocetku mi je bilo tesko,iako znam odlicno engleski ucio sam 7 godina kompanija iz nekog razloga nije htela da me postavi za drugu poziciju a aplicirao sam i za housekeeping,zato sto im uvek fale dishwasheri a znaju da nasim ljudima treba viza i da se hvataju i za poslednju slamku samo da odu na recni brod,apsurd je isto to sto je kompanija Australijska i forsira engleski jezik da se prica i gosti su sa engleskog govornog podrucja,ali zato me to nisu ni pitali na intervjuu o znanju engleskog niti ih je zanimalo, plata je dobra i sve beneficije ali dzabe sve to kad ruiniras zdravlje,

iskreno na prekookeancu bi imao mnogo vecih opcija sa znanjem engleskog i veci izbor kompanija jer ne treba EU pasos,sa srpskim pasosem jedino kuvari imaju dobre opcije na reci jer su uvek trazeni,ali i polako i nasi kuvari odustaju jer je tezak rad a iz EU niko nece da radi za te pare,dovode sve vise Azijata u kuhinju...

Ja sam na toj poziciji povredio meniskus kolena bila je gadna povreda u pocetku osetio sam da mi se koleno klima,jer non stop se radi teska fizikalija,dobro je neko rekao na toj poziciji mozes da zavrsis samo u banji nista drugo...jutarnji i servis za rucak je podnosljiv nema puno guzve i stresa,dok je vecera bar u pocetku bila pravi pakao...veliki stres u kuhinji,kuvari nervozni i vicu,iskreno samo sam sa kuvarima imao problema sa konobarima je sve bilo ok,krenem da nosim tanjire i ostalo posudje u kuhinju i oni krenu da me teraju iz servisa izadji napolje! Smetas!

 I te reci iako sam i ja deo kuhinje,ali izgleda oni me ne tretiraju tako,i tako tanjiri su se gomilali i ja krenem da nosim pune ruke tanjira jer gospoda kuvari mi nisu dali pre zavrsetka servisa i od svog silnog tereta,jos sam imao cipele koje nisu za kuhinju,povredio sam koleno,evo sezona se skoro zavrsila,i onako su vecinu ljudi poslali kuci jer je nizak vodostaj reke,da dodam i garbage party i sve ostalo zavrsis taman posao i dolaze sailori i vicu garbage nekad je garbage bio svaki dan,posao je generalno ogavan i nimalo lep,jos da dodam bio burad sa hranom koju nosis a ta burad su isto teska,za loading smo radili i po 15 sati dnevno,jedino je bilo lakse pri kraju sezone jer je bilo vise dinerr off,lunch off i slicno.

Da ne zaboravite i ciscenje krokodil masine iz koje ide neopisiv smrad,u pocetku mi je dolazilo da povratim kasnije sam se navikao.

 Eto da savetujem one koji zele da nikako ne idu na tu poziciju,jer moje misljenje ta pozicija nije dobra ni za koga!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Moje iskustvo dishwasher Scenic
« Reply #1 on: 31/October/2018 »
Potpuno se slazem sa tobom, imao sam dodirnih tacaka dosta sa momcima koji su na ovoj poziciji jer sam preko njih zavrsavao case za bar pa sam dosta vremena provodio sa njima u toku radnog vremena, ni dan danas ne znam kako uspevaju, pogotovo oni koji su tu vise ugovora. Ne moram nista da dodajem sve u postu iznad, mislio sam da sam ja kao utility na najgoroj poziciji na brodu ali su me oni razuverili. Robovski posao u 21 veku, ne bih ga prihvatio ni za sta na svetu, nisam izbirljiv ali ono je pakao... Brodovi sa 3000+ putnika je tek posebna prica, zavrtece vam se u glavi ako sam pocnete da racunate koliko je to tanjira, casa, pribora, potova itd... za ljude koji ne znaju Engleski jezik jedino resenje ali za ostale topla preporuka da jure drugu poziciju.

p.s nisam za 7 godina video nikog sa nasih prostora ali eto ima nas i tu...
Why Always Me?

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Moje iskustvo dishwasher Scenic
« Reply #2 on: 31/October/2018 »
Potpuno se slazem sa tobom, imao sam dodirnih tacaka dosta sa momcima koji su na ovoj poziciji jer sam preko njih zavrsavao case za bar pa sam dosta vremena provodio sa njima u toku radnog vremena, ni dan danas ne znam kako uspevaju, pogotovo oni koji su tu vise ugovora. Ne moram nista da dodajem sve u postu iznad, mislio sam da sam ja kao utility na najgoroj poziciji na brodu ali su me oni razuverili. Robovski posao u 21 veku, ne bih ga prihvatio ni za sta na svetu, nisam izbirljiv ali ono je pakao... Brodovi sa 3000+ putnika je tek posebna prica, zavrtece vam se u glavi ako sam pocnete da racunate koliko je to tanjira, casa, pribora, potova itd... za ljude koji ne znaju Engleski jezik jedino resenje ali za ostale topla preporuka da jure drugu poziciju.

p.s nisam za 7 godina video nikog sa nasih prostora ali eto ima nas i tu...

Na okeancu nasih mozda nema puno ali na reci nasih ima kao dishwashera,i dosta Rumuna,Bugara cak sam i Slovake video na toj poziciji,jedan je radio 7 godina,ali nikad vise na tu poziciju za*****ali su me samo tako,fora je sto ja i znam dobro engleski,nista sad saniram koleno pa trazim neku drugu opciju

Offline makelelebg

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Moje iskustvo dishwasher Scenic
« Reply #3 on: 31/October/2018 »
Druze ako si izgurao celu sezonu kao dishwasher stvarno ti treba organizovati docek ispred skupstine i medalja da ti se dodeli :-D ,sto kaze kolega u postu iznad nema para za koje bi radio taj posao.Nikom ali nikom nebi preporucio taj posao jer je to bukvalno pakao.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Moje iskustvo dishwasher Scenic
« Reply #4 on: 01/November/2018 »
Pozdrav kolega,

Najaci si, i ja sam radio kao dishwasher. Cudi me da nisi mogao za iducu sezonu da osiguras bolju poziciju? Dosta ljudi je krenulo s te pozicije i onda traze premjestaj na bolje mjesto, vecinom u kuhinju.
Slazem se sa svime sto si rekao, jako teska pozicija ali ima i dosta svojih prednosti.

Tijekom service time nema smetnje kuharima i konobarima. Tanjuri se brzo nose izmedju predjela i glavnog jela, glavnog jela i deserta... znaci kad jedan korak zavrsi onda uskaces tih 5 min tako da ti se ne gomila.

Isto si zaboravio da pozicija ovisi mnogo o radnom kolegi, inace bude raspad sistema ako niste kompaktni.

Samo oni koji su dobrog zdravlja mogu ici tu, inace mogu biti jako jako teske posljedice po zdravlje. Sto se  i dogodilo mom kolegi Bugarinu

Offline Nostalion

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Moje iskustvo dishwasher Scenic
« Reply #5 on: 05/November/2018 »
Pozdrav kolega,

Najaci si, i ja sam radio kao dishwasher. Cudi me da nisi mogao za iducu sezonu da osiguras bolju poziciju? Dosta ljudi je krenulo s te pozicije i onda traze premjestaj na bolje mjesto, vecinom u kuhinju.
Slazem se sa svime sto si rekao, jako teska pozicija ali ima i dosta svojih prednosti.

Tijekom service time nema smetnje kuharima i konobarima. Tanjuri se brzo nose izmedju predjela i glavnog jela, glavnog jela i deserta... znaci kad jedan korak zavrsi onda uskaces tih 5 min tako da ti se ne gomila.

Isto si zaboravio da pozicija ovisi mnogo o radnom kolegi, inace bude raspad sistema ako niste kompaktni.

Samo oni koji su dobrog zdravlja mogu ici tu, inace mogu biti jako jako teske posljedice po zdravlje. Sto se  i dogodilo mom kolegi Bugarinu
Upravo se vracam kuci sa nemackog broda, odradio mesec i po kao dishwasher. Pozicija je je*e te posada, je*e te posao koji je nenornalno peljav i tezak. G&P kao kompanija najgora do sada. Naplacuju kljuc od kabine 50e ako ga izgubis name tagg 30e i mnogo drugih stvari, odbijaju depozit kd prve plate 300e koji vrate na kraju sezone. Mesecno odvijaju za zdravstveno oko 60e i odbiju ti 150e za lom invertara. Plata je 900e. Ne vracam se na kompaniju ni u ludilu.


Sent from my iPhone using Tapatalk