Author Topic: PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!  (Read 2114 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!
« on: 03/November/2018 »
Naime dobio sam ukrcaj za desetak dana ali mi je pasos prepun pecata  a istice tek 2020 godine, da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? Na sajtu MUP-a Srbije stoji sledece:

Rok za izdavanje pasoša

Nadležni organ je dužan da reši zahtev u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva.

U izuzetno hitnim slučajevima (potreba za hitnim lečenjem u inostranstvu, obaveštenje o smrti ili teškoj bolesti člana uže porodice, neodložan službeni put) ili iz drugih opravdanih razloga, ako su uz zahtev priloženi dokazi koji potvrđuju razloge hitnosti, nadležni organ je dužan da putnu ispravu izda najkasnije u roku od 48 sati od trenutka podnošenja zahteva.


Da li je LOE validan dokumenat da je hitno ili... Poslao sam mejl upravi jos pre par dana ali naravno od odgovora nista, svakako cu da u ponedeljak odem licno ali eto cisto da vidim sta ljudi ovde kazu...

p.s - dosta se vas verovatno misli zasto odma nisam vadio novi cim sam se vratio sa ugovora (sto je i razumljivo) ali eto bio sam lenj i sad sta je tu je...
Why Always Me?

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!
« Reply #1 on: 03/November/2018 »
Naime dobio sam ukrcaj za desetak dana ali mi je pasos prepun pecata  a istice tek 2020 godine, da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? Na sajtu MUP-a Srbije stoji sledece:

Rok za izdavanje pasoša

Nadležni organ je dužan da reši zahtev u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva.

U izuzetno hitnim slučajevima (potreba za hitnim lečenjem u inostranstvu, obaveštenje o smrti ili teškoj bolesti člana uže porodice, neodložan službeni put) ili iz drugih opravdanih razloga, ako su uz zahtev priloženi dokazi koji potvrđuju razloge hitnosti, nadležni organ je dužan da putnu ispravu izda najkasnije u roku od 48 sati od trenutka podnošenja zahteva.


Da li je LOE validan dokumenat da je hitno ili... Poslao sam mejl upravi jos pre par dana ali naravno od odgovora nista, svakako cu da u ponedeljak odem licno ali eto cisto da vidim sta ljudi ovde kazu...

p.s - dosta se vas verovatno misli zasto odma nisam vadio novi cim sam se vratio sa ugovora (sto je i razumljivo) ali eto bio sam lenj i sad sta je tu je...
Ponesi ugovor i seamans book ako imas, mogu da zavrse za 48 sati pasos, bar meni su tako. I kad odes da zakazes reci da je razlog zasto menjas da je pasos pun pecata, inace nece hteti da ti zakazu termin.

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!
« Reply #2 on: 03/November/2018 »
Hvala, dao si mi nadu da moze biti sredjeno... hvala jos jednom  :rolleyes:
Why Always Me?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!
« Reply #3 on: 03/November/2018 »
Ako moze sluzbeni put, sto ne bi mogao brod :).

Sredice ti to...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: PASOS/PUTOVNICA (popunjene stranice) ?!
« Reply #4 on: 03/November/2018 »
Ma jasno je meni sve to nego me zanimaju iskustva iskljucivo posto znate i sami kako je kod nas na Balkanu, nazalost  :rolleyes:
Why Always Me?