Author Topic: 5 godina - od nichega do nechega  (Read 11430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #30 on: 09/May/2019 »
grem.hitro jos ovu turu pitanja i necu vise daviti za danas :) Jesi lekarski i stwc trening radio u zagrebu? Mozda trcim pred rudu ali da pitam na vreme, dal znas jel moze jos negde da se radi (ja sam 2015 isao na princess kao buffet pa smo lekarski radili u beogradu, Dr Ristic dom zdravlja je imao licencu tad a stwc nije trebao za buffete)?
ma ne gnjavis..ti samo pitaj...;)


Ja sam STWC odradio u Kopru u Sloveniji ( posto Aida prizna samo to..)
A mislim da RCCL ( ides na RCCL, jeli?) prima i online stwc...tako da ga za nekih 100 dolara odradis online.....
Pozanimaj se koje STWC priznaje RCCL.

Mene su Kopru izasla 4 certifikata 660 eura ( skupo..znam )
Trebao sam odraditi sva 4 jer Aida zahtjeva sve 4 ( 1.Basic safery, 2.Security awareness, 3.Crowd management i 4.Crisis management).
Ako firma zahteva samo osnovna 2 certifikata ( basic safety i security awareness) to dodje u Kopru 250 eura. Evo ...cisto da imas neki info...

Lekarski sam radio u Rijeci i izasao me je 60 eura. Veoma povoljno.
Radio sam ga u ProVita Medical u Rijeci. Oni su ovlasteni i za RCCL...tako da mozes i ti tamo...


Jesi vec aplicirao..?



Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline Jeeves

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #31 on: 09/May/2019 »
Nisam jos aplicirao, jos uvek prikupljam informacije, pregledam forume, sutra krecem redom da zovem agencije da cujem sta ce mi reci dal salju i gde salju (safe cruise, mozda feron i empl pow) jos uvek citam job requirements( i koliko se placa :) ) i uporedjujem sa svojim nazovi kvalifikacijama. Msm imam srednju elektro i masinski fax i radio jedno leto na poslu postavljanja i rastavljanja bina ali nista ozvucenje i rasveta. Na Aidi treba i nemacki jel?

Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #32 on: 09/May/2019 »
Nisam jos aplicirao, jos uvek prikupljam informacije, pregledam forume, sutra krecem redom da zovem agencije da cujem sta ce mi reci dal salju i gde salju (safe cruise, mozda feron i empl pow) jos uvek citam job requirements( i koliko se placa :) ) i uporedjujem sa svojim nazovi kvalifikacijama. Msm imam srednju elektro i masinski fax i radio jedno leto na poslu postavljanja i rastavljanja bina ali nista ozvucenje i rasveta. Na Aidi treba i nemacki jel?
1. Ja preporucujem Employment power. Ja sam iz Slovenije ali sam aplicirao preko njih. Sve super korektno.

2. Ako imas elektro + masinski fax...jesi mozda razmisljao da apliciras za posao u tom smeru? mozda kao electrician..ili slicno?

..bila bi i plata malo bolja....bar mislim....

3. Na Aidi trebas nemacki samo ako radis sa ljudima ( bar department, shop..etc...)
Ja neznam reci na nemackom :)

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline Jeeves

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #33 on: 09/May/2019 »
Jesam razmisljao ali trazi se iskustvo od par godina a ja to nemam (zato i gledam da bezim odavde jer je tesko naci posao u struci), ne bih mogao ni preporuke dobiti. Msm zavrsio sam tu skolu imam nesto znanja, mogao bi i da isfoliram ponesto ali opet ne bih da se za..bavam. Pricao mi jedan nas fitter (kao elektroinstalater pocetna poziicija ako se dobro secam) da filipinci dodju skoro da sijalicu ne znaju da zamene i to im prolazi, ali oni se drze zajedno jedan drugog pokriva ispomazu se... Jesu tebi trazili letter of recomendation?

Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #34 on: 09/May/2019 »
Mene nisu trazili letter of reccomendation....
ali da i traze....napisi sam taj letter i ispod stavi broj od drugara...
ali LOR je samo neka formalnost...

a to sto nemas prakse...ja se nebi s tim zamarao....napisi u CV da imas praksu!  kad jednom dodjes na brod, imas handover time i ssve ti pokazu drugi....



Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #35 on: 13/May/2019 »
Ti si sjajan momak i zaslužio si sve najbolje.


Radujem se čitati ostatak priče, iako već znam, što uživo s Islanda, što preko Fb.


 :uzdravlje:



Hvala puno! Drago mi je da smo se upoznali uzivo :D i nadam se da cemo se ponovo videti negde u svetu :)

odlicna prica.... dje ba zapelo? rekli bi Nadrealisti :D   gde je nastavak?

Heheheh malo sam se ulenjio a i dosta toga se izdeshavalo u zadnje vreme  oT
Kucam danas nastavak  :banana:

cekamo nastavak .....   to kao turska sapunica...:)

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk



Lol jeste po malo I guess  :D


Offline grem.hitro

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Slovenija
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: Audio technician
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #36 on: 13/May/2019 »
Hvala puno! Drago mi je da smo se upoznali uzivo :D i nadam se da cemo se ponovo videti negde u svetu :)

Heheheh malo sam se ulenjio a i dosta toga se izdeshavalo u zadnje vreme  oT
Kucam danas nastavak  :banana:

Lol jeste po malo I guess  :D
...nastavi....svi cekamo nastavak.....


jos toliko zanimljivije mi je.....sto cu ja za mjesec dana da pocnem ugovir  kao audio technician....

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk


Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #37 on: 13/May/2019 »
Sedim kuci i lupam glavu kako da prelomim. Znam shta zelim, zelim oba.
Ne zelim da moram da biram. Znam tachno da ako izaberem bilo karijeru ili vezu da cu se kajati. Pricham sa svojom devojkom (Bree) sta da radimo. Njoj nude ugovor na nekom brodu...ne secam se vishe ni koji je brod bio u pitanju, znam samo da nije bio onaj na koji bih ja trebao da idem.
Svesna je koliko mi znachi ova pozicija i koliko bi mi to promenilo zivot na bolje. Takodje smo svesni oboje da ukoliko budemo razdvojeni na 6 meseci od veze vrlo moguce nece biti nishta ma koliko zeleli da bude neshto. I na kraju razgovora koji nije vodio nikuda ona mi kaze “Idi, znam koliko ti je bitna ova pozicija.”
Veoma bi mi bilo lakshe da je neko sebichan i da mi kaze: trebao bi mene da izaberesh pre nego karijeru.
Ovako mi nishta nije olakshalo. Na neki nachin sam dobio taj neki lakshi izlaz kojim bih mogao da kazem samom sebi ...pa rekla je da idem, razume da mi je bitno itd.

Pritisak raste iz dana u dan jer ovi iz kancelarije chekaju na moj odgovor, a ja ga realno nemam.
Plus postoji taj neki skriveni strah da ne razljutish kompaniju, jer ako mi lupe otkaz ili ne dobijem ugovor sledecih 4-5 meseci - sta da radim sa sobom? Maltene sam se onda vratio nazad na nulu.
Pricham sa ortacima i rodbinom. Pretezno vecina mi kaze: morash svoj zivot prvo da sredish. Ili bi mi rekli: chekace te ona ako je prava.
I tako pre slanja mejla agenciji, sedim i pricham sa zetom oko cele situacije i kako zapravo zelim oba. I on mi kaze - “Pa pazi ovako, oni tebe vec imaju na radaru i znaju da znash posao. Pozicija ce sama doci, a dal cesh takvu devojku ponovo da nadjesh je pitanje.”

I tako ja njima na kraju iako sa podosta straha da cu da napravim pichvajz, poshaljem mejl u kome je pisalo - hvala lepo ali ja mislim da bi vi trebali da isposhtujete svoju rech po pitanju linka koji ste mi obecali. A ako jedno ili drugo, poshaljite me nazad kao stage crew.

I tako posle par dana dobijemo oboje mejl da se vratimo nazad na Island Princess kao Stage Crew, za chudo nije bilo mnogo drame oko svega od head office-a po pitanju mejla. Isposhtovali su svoju rech za chudo.

Iako sam prelomio, ne mogu da kazem da je lako vratiti se nazad na slabiju poziciju sa duplo manjom platom i na brod gde si do malo pre bio menadzer. No nebitno, prelomio sam i sada je vreme da se stisnu zubi i da se zapne.
Kad smo stigli nazad nije bilo nimalo uzbudjenja shto se tiche posla. Oboje smo bili jako srecni shto smo se vratili na isti brod, svakako je ojachalo nashu vezu i dalo veci smisao svemu. Ali posao nije bio nikakav izazov jer smo vec nauchili sve napamet od prethodnog ugovora, chak je i itinerary bio isti tako da ni tu nije bilo nimalo uzbudjenja.

I tako u sledecih par dana od kako smo se ukrcali pokushavam da se priviknem da nisam vishe in charge i da moram da pratim pravila igre od osobe kojoj sam predao poziciju pred odlazak sa proshlog ugovora.
Ono shto ja nisam znao je da je taj Crew Chief/Automation bio jako poznat po pravljenju jako kritichnih greshaka tokom predstava shto je neshto shto ne bi smelo nikako da se deshava jer su ipak tudji zivoti u pitanju kad greshke pochnu da se prave.
I tako vec petog dana tokom predstave Crew Chief/Automation napravi kritichnu greshku gde je sluchajno otvorio pogreshan lift na stejdzu i gde je umalo jedan irach upao jer nije ochekivao da ce biti rupa na prostoru gde je trebao da igra (Ne znam dal sam pomenuo ali lift je dubok ceo jedan deck, tako da taj pad ne bi bio nimalo naivan za njega ili bilo koga drugog) Na njegovu srecu, jedan igrach pored njega je video shta se deshava i zgrabio ga je za ruku u momentu kada je ovaj zakorachio u prazan prostor. Uspeo je da ga izvuche i predstava se nastavila.

Odmah nakon predstve kruz direktor je doshao u backstage sa senior production managerom zahtevajuci potpun izveshtaj i kako je doshlo do tog incidenta.
Crew Chief/Automation je tvrdio da nije njegova krivica vec da je krivica kompjutera koji je imao neku greshku u softveru. Zbog ovakvih tvrdnji i zbog vec pozamashne reputacije po pravljenju kritichnih greshaka u sve ovo je bila umeshan i Head Office kojima je poslat incident report od pomenutog sluchaja.
Head office je potom poslao svog struchnjaka za automation da ispita sluchaj i da proveri tachno u kompjuteru dal ima ikakvih greshaka ili je u pitanju user error.
Sve ovo je krenulo da se odvija jako brzo jer su predstave morale da se nastave zarad klijenata ali nisu smeli da dozvole Crew Chief/Automation-u da se vrati na posao dok se stvar ne reshi.

Dva dana posle incidenta je stigao jedan od softver inzinjera za automaciju koji je utvrdio da je bila greshka user-a.

Odmah sledeceg dana je Crew Chief/Automation imao saslushanje kod kapetana, i svi znamo koliko je sati kada imash saslushanje kod kapetana.
Istog dana se Crew Chief/Automation iskrcao u portu.
Istog dana su me vratili nazad na promovisanu poziciju.
Izgleda da nekad moze luda sreca da te pogodi dva puta. Em sam dobio devojku, em sam dobio poziciju koju sam hteo!
Neverovatno je kad se sve sluchajnosti odviju bash u tvoju korist. Nikad mi se tako neshto ranije nije desilo, pogotovu ne dva puta.
Shanse da cu biti na brodu gde ce Crew Chief popiti otkaz i da ce im trebati neko odmah da popuni poziciju i da cu u isto vreme biti sa svojom devojkom su….pa ochigledno ne jednake nuli...ali jako blizu toga.
Ako sam imao ikakve nedoumice ranije dal je ovo bio pravi izbor, sada ih nisam vishe imao. Sve shto sam ikada hteo sam dobio.
Ja sam iskreno mislio da cu chekati barem josh dobrih 2-3 ugovora pre nego shto se ponovo ukaze prilika za promociju. Nikad nisam bio srecniji shto nisam bio u pravu!

Vecinski deo ovog ugoora je proshao bez imalo problema, ili barem nimalo bitnih problema. Mogao bih verovatno da pricham o gomilu sitnih problema... kako je jako teshko raditi sa nekim ljudima, ili kako su neki dani jako dugi i  teshki, ili kako je zapravo posao menadzera daleko tezi nego kada samo dobijesh raspored i gulish kako ti kazu. Ali u sushtini to su sve minimalni problemi koji su me samo dalje oblikovali i chinili me samo boljim u poslu u kojem sam uzivao.

Gurao sam dalje da uchim shto vishe o Automaciji, i u sushtini je moj cilj bio da pokusham sebe sa znanjem da uchinim shto nezamenljivijim u svom poslu. Takodje sam se trudio da budem shto dosadniji glavnoj kancelariji po pitanju svog sledeceg ugovora jer sam hteo neshto komplikovanije sa vecim izazovom.
Ono shto sam nauchio iz toga je da zapravo kancelarija jako ceni kada si dosadan i uporan, i da te zapravo zapamte bolje - shto je zapravo jako dobro.

Pred kraj samog ugovora devojka mi se povredila na poslu dok je dizala neku opremu i nakon toga je krenula da ima bash dosta bolova u predelu kichme, i iz tog razloga je odluchila da joj je ovo verovatno poslednji ugovr ukoliko ne uspe da reshi taj problem pred sledeci ugovor. Nisam mogao da je krivim shto ce mozda odustati, ali opet sam se nashao na nekoj raskrsnici gde sam pokushvao da nadjem reshenje kako zadrzati oba ukoliko ne moze da nastavi?

Posle ovog ugovora smo otishli zajedno za Srbiju, jer je htela da vidi odakle sam ja, i da upozna moju rodbinu.
O tome kako nam je bilo u Srbiji i da li je nastavila samnom na sledeci ugovor ili ne vam kucam uskoro...obecavam da nece biti velika pauza izmedju postova kao shto je bilo do sada  :uzdravlje:

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #38 on: 13/May/2019 »
Nastavak je happily ever after u zemlji down under :D

hehhehe maltene tako neshto  ;)

javi se kad si u kraju ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #39 on: 14/May/2019 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #40 on: 15/May/2019 »
hehhehe maltene tako neshto  ;)

javi se kad si u kraju ;)
Sad sam na drugoj strani, al ce se vidimo sigurno negde ;)

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #41 on: 08/January/2022 »
Pa dobro…nisam dugo omanuo sa ovim sledecim postom… svega 3 godine xD

Malo cu da ubrzam shta se sve izdeshavalo, jer iako je ovo moda interesantno i bitno… danasnje okruzenje je dosta drukcije nego kako je bilo pre 3 -4 god.

Ozenio sam se, preselio sam se za Australiju, kupili kucu… poceo sam da radim u Australiji gde sam opet morao manje vise da krenem od nule jer nikog nisam znao pa sam morao da se opet dokazujem itd. Usput sam radio neke kratke ugovore kao manje vise corporate… Imao sam passanger kabinu, nisam nosio uniformu vise, radio sam po 2-3 meseca pa isao kuci. U sustini je bilo sjajno, ali nije bio vise zivot za mene. Gledao sam da se stabilizujem u Australiji i da guram zivot dalje.

To bas i nije islo najbolje jer smo krenuli da przimo kroz sve zalihe para sto smo imali, racuni krenuli da se gomilaju itd.

Kad je bas prigustilo, ja sam dobio random email preko LinkedIn-a sa pitanjem dal sam zainteresovan da radim kao Automation Supervisor u Macau, u jednom od njihovih kazina tamo.
Plata je bila sjajna pa sam prihvatio ponudu i presao u Macau na neko vreme. Posao je bio dosta naporan psihicki, jer sam imao tim kineza i filipinaca gde je pola (uglavnom filipinci) samo govorilo engleski…sa ostalima si morao preko neko prevodioca pa je ceo proces bio jako mucan. Bilo kako bilo pare su bile sjajne i naizad sam isplivao na povrsinu sa racunima i pi***rijama koji su se gomilali u Australiji.

Posle otprilike 6 meseci rada u Macau dobio sam ponudu da se pridruzim Cirque du Soleil kao Automation Tech. Ovo je ekvivalent Google ili Microsoft ili Tesla u tech industriji. To mi je oduvek bio neki san mada nisam mislio da ce ikada biti moguce dostici ga.

Ja i zena smo spakovali stvari, izdali kucu sto smo kupili u Australiji i zaputili se za evropu gde je Cirque bio trenutno.
Ovo je definitivno bio najbolji posao koji sam imao do tog treutka. Kompanija me je tretirala maximalno korektno i pruzala mi da se usavrsavam kako god sam zeleo.. .tipa nadjem trening za automaciju u Engleskoj, oni mi srede vizu plate da odem na 3-4 dana da odradim trening, smestaja itd i nazad na posao.

Uspeo sam svega 4 meseca da budem tamo ( poslednja lokacija je bila Nemacka ) dok nije udarila korona. Sav entertainment se odmah ugasio… ovo je bio moj san snova posao do kojeg sam naizad dosao da bih ga tako brzo izgubio :( jednostavno nije bio fer… ali zivot retko kada jeste fer.

Spakovali smo se i zaputili nazad za Australiju - Melbourne. Nismo mogli nazad u nasu kucu jer smo je izdali ljudima pre 4 meseca pa smo na kratko odlucili da ostanemo kod svekrve ( ne bas najsjajnije xD ). To sto smo mi mislili da je na kratko dok ne nadjemo stan/kucu gde bi mogli da predjemo se ispostavilo krajnje netacno xD zaglavili smo 111 dana u lockdown… krajnje ne idelana situacija.

Mene cela ova sitaucija zapravo nije toliko pogodila.. Nije bilo fer izgubiti bukvalno sve na cemu sam radio i gradio konstantno u zadnjih X godina. Ali realno video sam gore dane od ovih. Mogao sam da budem ljut na kovid, i na situaciju i na svet i na sta god da sam hteo. Mogao sam da vidim da jurim neke esencijalne poslove, kao tipa rad u supermarketu ili tako nesto i da cekam da se sve popravi nekako i da se vratim Automaciji kad se entertainment vrati na noge.

Ali po meni entertainment se pokazao kao poslednja rupa na sviralu, i def prva stvar koja ce otici kad god krene neki picvajz. Zbog toga i zbog toga sto je na svu srecu Australija odlucila da da pare svima da sede kod kuce i ne rade nista, ja sam upisao fakultet za Computer Science ( u sustini kodiranje ) vec posle prvog dana u lockdown-u.

Bacio sam se svim silama da naucim nesto novo i nesto sto je bulletproof za ovako neke situacije. Kodiranje je explodiralo kao industrija tokom kovida i moj jedini fokus je bio da naucim ovo cim pre. Plan je bio da odradim prvu godinu studiranja i da krenem da jurim poslove odmah nakon toga.

Pred kraj te godine imali smo kratki prekid lockdown-a i pzoroista su krenula da se otvaraju u Melbourn-u. Ja sam dobio ponudu za rad u pozoristu na Harry Poter And The Cuirsd Child koju sam oberucke prihvatio jer mi je realno trebao neki posao. Iako nas je drzava placala dok nismo imali posla, to se sve polako privodilo kraju.
Tako da sam se vratio automaciji i istovremeno studirao i aplicirao za mozda 101 posao u kodiranju.

Radio sam svega 2 meseca u pozoristu pre nego sto sam dobio poudu za web development posao. Rad od kuce, plata otprilike troduplo vise nego sto sam uzimao trenutno sa Harry Poterom. Sigurnost da i ako udjemo u lockdown necu imati problem sa poslom… zbog svega ovoga odluka je bila jako jednostavna.
Nedugo nakon sto sam dao otkaz, pozorista su se zatvorila na 6 meseci jer su bila veliki rizik za sirenje kovida.

Ja evo sada radim vec 8 mesci u ovoj kompaniji sada… nikad bolji uslovi, radim kako hocu, kad hocu i odakle god hocu. Niko me ne dira dokle god se posao zavrsi i nema nikakvih problema.
Idalje studiram i guram ka promociji…ali u sustini vise nikad zime necu imati. Posla i opcija ima preko glave.

Poenta cele ove prce je da koliko god su dani negativni i naopaki i vremena izgledaju nikako i bez neke sjajne buducnosti… to je sve u nasim glavama… Mozemo da nadjemo 101 razlog zasto nismo uspeli i ko nam je kriv za sve. I nakon sto sam izgubio posao i nisam mogao da nadjem ni jedan jedini posao u industriji u kojoj sam radio 7 godina, nisam odustao. Ustao sam opet po ko zna koji put i rekao ok, ajd sada guramo opet, nije prvi put da nemam nista.

Tako da, ako ste izgubili poslove na kruzerima zbog ovog opsteg saranja i muke… ne odustajte. Glavu gore i gurajte dalje. Zivot nikad nece biti fer, na vama je da pokazete i dokazete sebi i svima ostalima od cega ste napravljeni. :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #42 on: 08/January/2022 »
Tvoja borba se cita kao roman  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #43 on: 08/January/2022 »
Bas tako ko hoce da radi posla uvek ima...ja sam dobio evo nakon korone pet ponuda za posao od pet razlicitih kompanija i to tri za prekookeanski i dve za recni.

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: 5 godina - od nichega do nechega
« Reply #44 on: 09/January/2022 »
Tvoja borba se cita kao roman  :pop:

Nikad dosadno na zalost  oT  :pad:
Nema odmora dok traje obnova  :rolleyes: