Author Topic: djevojka i de?ko na istom brodu + potvrda o nekažnjavanju ????  (Read 9310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline idassazd

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
kao porvo želim pozdraviti sve članove ovoga foruma. Ovo je moj prvi upis i odmah idem sa direktnim pitanjem i bio bih zahvalan bilo kome na nekom kvalitetnom odgovoru koji će meni i mojoj djevojci puno pomoći.

Ovih dana nakon dugo odlučivanja i kalkuliranja ja i djevojka smo donjeli odluku da želimo otići na brod.

Ja bih tražio posao u restoranu pošto imam dugogodišnjega iskustva za isti, školu za konobara, nagrade sa natjecanja u poslužianju itd...
Djevojka bi tražila posao u baru pošto ima iskustva rada u caffe bar-ovima, diskotekama i ugostiteljskim objektima.

Neki ljudi su nam preporučili sa se javimo u EP zagreb.

Moje pitanje vama je sljedeće??

Kolika je šasa da se zaposlimo na cruiser ja i moja djevojka te na istome dobijemo zajednički smještaj???

Drugo pitanje je hoće li mi predstavljati problem potvrda o nekažnjavanju budući da sam prije dvije godine imao neki problem?

hvala vam svima unaprijed i u nadi da ću dobiti prave odgovore

SRDAČNO VAS POZDRAVLJAM

peanutz

  • Guest
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #1 on: 07/February/2010 »
sto se tice potvrde o nekaznjavanju - imaces problem, mislim, ne znam koja dela imas? mada kapiram da ako ti ne izdaju potvdu - neces ici... tako su mog druga odbili...

FlyFly

  • Guest
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #2 on: 07/February/2010 »
Valjda je logično da ne mogu da mu izdaju "potvrdu o nekažnjavanju" ako je kažnjavan...

Offline idassazd

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #3 on: 07/February/2010 »
sto se tice potvrde o nekaznjavanju - imaces problem, mislim, ne znam koja dela imas? mada kapiram da ako ti ne izdaju potvdu - neces ici... tako su mog druga odbili...

zanimalo me dali je to jedan od uvjeta KOJI SVI TRAŽE ili samo POJEDINE KOMPANIJE ??

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #4 on: 07/February/2010 »
Vidiš što je Hrvatska, :rofl: :rofl: :rofl:
Vjeruj mi care dobit češ potvrdu, pazi sad Uvjerenje da se ne vodi stegovni postupak protiv tebe
naravno ak se ne vodi u zadnjih 6 mjeseci
Ljudi krivo misle da im je to potvrda o nekažnjavanju
Ne to je potvrda da se ne vodi nikakav sudski proces protiv tebe
To je u Hrvatskoj ogromni propust, i preko EP koji traze tu potvrdu ces moci otiči
Samo neznam dal če ti to utjecati na dobivanje vize, mislim da je tu problem, jer neznam kako provjeravaju Ameri kad daju vizu
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

peanutz

  • Guest
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #5 on: 07/February/2010 »
svi traze! a i sve moze ako znas prave ljude! bar u Srbiji...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #6 on: 07/February/2010 »
Na stranicama EP-a ti lijepo piše:

Quote
Necessary documentation

All the applications for a job position are to be completed during the applicant's interview at the Employment Power’s office.
Applicants are requested to submit the following documents:

    * Curriculum Vitae written in English
    * Copy of valid passport
    * Original criminal record check (Judicial record)
    * 2 photographs 5x5 cm
    * Letters of recommendation written in English
    * Diploma, translated in English
    * Relevant certificates and additional training

Original criminal record check je zapravo ono što se kod nas zove Potvrda o nekažnjavanju, a nju ne možeš dobiti jer si kažnjavan.
Koliko znam, osim EP-a, traži ju i SafeCruise, a pretpostavljam i sve druge.
Naravno, možeš zablefirati pa šta bude, jer čim u nekoj agenciji postaviš pitanje jel treba, odmah će im biti jasno o čemu se radi.

I još nešto ... ima i jedna potvrda koju uzmeš u općininskom sudu, potvrda da se protiv tebe ne vodi sudski postupak, pa možeš probati sa tim.

Ali ako još hoćeš i sa curom na isti brod ... good luck with that  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: djevojka i de?ko na istom brodu????
« Reply #7 on: 07/February/2010 »
@ idassazd

Ovako, postoje u svemu tome 2 dokumenta koja ljudi mijesaju cesto.
Znaci, ovako:

1. Uvjerenje o ne vodjenu krivicnog postupka (trenutno, znaci ako je bilo-proslo, mozes ga dobiti, izdaje ga nadlezni sud)
2. Uvjerenje o neosudjivanju (znaci, i ako je bilo slucajeva, ukoliko si bio osudjen, pa i na uslovnu kaznu, dobices papir, ali ce pisati na njemu za sta si bio osudjen, izdaje ga Ministarstvo unutrasnjih poslova, iliti policija. )

Bilo koji od ova dva papira da ''izvadis'', prolazi. 150%, znaci, vidi i nabavi koji je tebi lakse.

Nemoj dozvoljavati da te ovi ovde po forumu zaplase bez razloga  oT
Pitanja tog tipa, uvijek, pokusaj saznati od nadleznih organa, a ne ovde na forumu, jer se misljenja sukobljavaju zbog ljudske neinformisanosti, pogotovo ovih, kako i ja zovem ''veterana tastature za forum''

Sretno!   :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline idassazd

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
kakva je situacija sa parovima ako netkoima iskustva. dali je da bi bili skupa na brodu i imali zajednički smještaj potrebno priložiti dokumentaciju o vjenčanji itd ili nije OBAVEZA I MOGUĆE JE I BEZ TOGA.....???

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=305.0

Ubuduće pretraži forum prije nego pitaš nešto što se pitalo i odgovorilo 17 puta.  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)