Author Topic: Sea Chefs vs G&P  (Read 2205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Sea Chefs vs G&P
« on: 18/November/2018 »
Pozdrav, nova sam na forumu i opcenito u rijecnim vodama. Nedavno sam se odlucila da apliciram za posao na rijecnom brodu za poziciju cabin stewardess i primljena sam u Sea Chefs i G&P kompaniju. Puno sam citala na ovom forumu i nisam naisla na neke pozitivne komentare o ovim kompanijama. Uglavnom htijela bi pitati vas koji ste u ovim vodama vec duze vrijeme da mi kazete po vasem misljenju koja je kompanija bolja Sea Chefs ili G&P? Ne znam za koju se odluciti. Aplicirala sam i za Viking kompaniju posto mi se cini najboljom ali jos nisam dobila nikakvu povratnu informaciju,prosla sam samo preliminarni intervju preko Ferona. Pa eto ako ima netko da mi pomogne savjetom bila bih zahvalna.  :wave:

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #1 on: 19/November/2018 »
Za sea chefs nemogu ti reci kakve su, al zato ti mogu reci dalje od Gypsis & Poors (G&P) to ti je najgora kompanina na rjeci mozda i ne docekas ukrcaj kod njih..kako sta je bilo sa puno njih ove sezone...a i uvjeti kod njih su katastrofa...mislim da ti Sea Chefs puno bolje..od to sta sam cuo za njih..pa ti odluci. Pozdrav

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #2 on: 19/November/2018 »
Puno ti hvala na odgovoru. tako se i meni nekako cini. A i u primjeru ugovora od G&P sam vidjela da odbijaju nekih 150e za razbijene case itd... to mi nije bas jasno i plus 300e za osiguranje ugovora. Poslala sam im email da mi to malo objasne. Plus sto sea chefs organizira i plati put do broda unaprijed tako da je i s te strane lakse. Uglavnom mislim da cu prihvatiti sea chefs. Hvala ti puno na odgovoru. Ako jos netko ima nekakav info nek mi napise ovdje ili na PM, biti cu zahvalna.  ;D

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #3 on: 19/November/2018 »
Ma dalje od njih, primera daju ti 200 eura travel expenses total za celu sezonu i onda ti daju ukrcaj u Amsterdam i pa ti ondak vidi kako mozes stici tamo primera za 100 eura pa potom da ti ostane 100 eura za kraj sezone...sto je vrlo malo...tako su meni dali da se ukrcam u amsterdamu a ja sam iz makedonije i kako da to ja uradim za 100 eura ? Tako da meni karta samo za ukrcaj je bila 200 eura i ondak end of season sam platio iz mog dzepa...ma oni su kako sta sam reko Gypsis & Poors u pravom smislu rjeci...ja radio na front desk i uzeli mi 150 eura breakage a ja radim sa papirom po ceo dan i kompjuterom....sta sam ja polomio bogati za 150 eura to je samo jedan primer..ondak ti dodze hrana za personal i ostale stvari sta su katastrofa.....ma cista cigansturija eto...pa ti si sama odluci.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #4 on: 19/November/2018 »
Hvala puno za savjet i sve info. Ma da, vidim i sama da su losi. Pa sta su ti od svake place odbijali 150e?? Ne kuzim kakva im je to fora jer placa ti onda nije kako pise u ugovoru nego 150e manja.

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #5 on: 19/November/2018 »
Ne ne to 150eura ti odbijaju jednom u sezoni od prve place...ne svaki mjesec..al oped to je nepotrebno odbijati meni koji radim na recepciji sa papirom i olovkom...a ne sa tanjurima i casama kao sta je primer kuhinja i restoran...

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #6 on: 19/November/2018 »
Ma istina da, malo smijesno  :D

Offline Eldin Moric

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegowina
  • Company: Sea Chefs
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Waiter
Re: Sea Chefs vs G&P
« Reply #7 on: 13/December/2018 »
Pozdrav
 Da li slucajno neko zna sta su pitanja za konobar poziciju, Sea Chefs kompanija je u pitanju. Dakle imam intervju za 2 dana sa njima, sa broda. I usput ako neko zna kolike su plate, uslovi, ... sa koliko ljudi se dijeli kabina. Hvala