Author Topic: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom  (Read 2672 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« on: 19/November/2018 »
Pozdrav ide li netko 22.11.2018. u cetvrtak u Zagreb na intervju sa Vikingon. Ja sam se prijavila za sobaricu i danas su me zvali iz Ferona da u cetvrtak dodjem u Zg na intervju. Evo sva sam uzbudjena. Na sta da se pripremim, kakva pitanja postavljaju? nadam se da cu imati uspjeha.  :wave:

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #1 on: 19/November/2018 »
Ma samo se ti pojavi tamo i procices...vidim da si iz Hrvatske tako da nemas problema sa Vikingom sigurno prolazis zbog pasosa....i ostavi sve te Sea Chefs i G&P samo prolistaj malo forum sigurno neko je bio napisao kako i sta za intervju ako imas iskustva sa radom kao sobarica ondak ti nije nista problem...i ako naravno pricas dobro Engleski....Srecno...

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #2 on: 19/November/2018 »
Hvala ti mekilla. Engleski pricam solidno, nije da rasturam ali dovoljno da mogu ok komunicirati a iskustva kao sobarica imam tako da mislim da nece biti problema. Mada ipak znam da do Vikinga nije lako doci, tj. upasti kod njih jer su jako trazeni posto su i najbolja kompanija. No vidjet cemo, mozda mi se posreci. Thx  ;D

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #3 on: 20/November/2018 »
Ma lagano ja radio za njih 4 godina a idem nazad oped ako bog da i sledecu sezonu i mogu ti reci da su dolazili ljudi koji nikad radili nisu na brodu a i posao na koji su dosli...njima trenutno je bitno da ti imas EU putovnicu pa ce oni tebe da obuce o svemu pre sezone...tako da nemas frke..srecno

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #4 on: 20/November/2018 »
Hvala ti mekilla. Kako si ti zadovoljan sa Vikingom? Vidim ovdje na forumu da ih svi uglavnom hvale. Mada vidim i da se jako dugo ceka na ukrcaj, mjesecima, a neke znaju stavljati i na "on hold".

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #5 on: 20/November/2018 »
Viking ti je najbolji sta se tice tretman personala i zarade naravno...na isti nivou su i uniworld i crystal...a sve ostalo je gola voda...sta se tice ukrcaja mislim da bas brzo ukrcavaju ljude tako da nemas frke oko tome...nisu oni kao G&P koji ima 100 ljudi na stand by i koji cekaju celu godinu da se ukrcaju...a neki se i ne ukrcaju tokom sezone...viking uvjek uposljava koliko im treba ima i godisnji puno vise nego kod ostalih tako da ukrcaju te oni 100% ako dobijes posao...zivot za crew je super dobra hrana i sve ostalo...bio sam na G&P i mogu da uporedim i mogu da kazem da je viking broj jedan na rjeci...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline zajza89

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #6 on: 23/November/2018 »
Pozdrav, s obzirom da je prosao intervju u Zagrebu zanima me da  li je neko aplicirao za poziciju Waitera? Ako jeste, zamolio bih da napisete ukratko tok intervjua, koja su pitanja bila i da li ste imali prakticni bio (setup stola...) ? Hvala unaprijed.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #7 on: 24/November/2018 »
Pozdrav zajza89 znam da je bilo dosta njih sto su aplicirali za konobara, ne znam tocno sto su ih pitali ali znam da su imali i praktican dio tj postavljanje stola. Ja sam aplicirala za sobaricu, intervju je trajao nekih 10 minuta i bilo je skroz opusteno. Pitanja su bila da kazem nesto o sebi, zasto zelim raditi na brodu, zasto sam odabrala bas viking kompaniju, kako bi rijesila situaciju sa osobom sa kojom dijelim kabinu u slucaju da ta osoba ne postuje mir i red, tj moju privatnost i ostalo su bila pitanja konkretno za posao, kojim redom cistim sobu, koje tekucine sam koristila itd. Uglavnom pocnu sa opcenitim pitanjima o tebi samom i onda pitaju i nesto vezano za sam posao. Znam da su konobare pitali koje vino bi preporucili uz koje jelo itd... ma skroz opusten razgovor i vazno je samo biti nasmijan, pozitivan i opusten i pokazati im da zaista imas volju za radom.
Uglavnom ja sam prosla intervju i dobila posao za sezonu 2019. Presretna sam!  :run: Samo se nadam da necu dugo cekati na ukrcaj jer vidim da dosta njih ovdje pise da su mjesecima cekali. Nama su rekli da bi ukrcaj bio u Martu, pa se nadam da ce tako i biti. Samo strpljenja...

Offline zajza89

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #8 on: 25/November/2018 »
Hvala na odgovoru "Dubi". Zelim ti srecu i uspijeh u daljnjem radu.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: 22.11.2018. Zagreb intervju sa Vikingom
« Reply #9 on: 25/November/2018 »
Hvala ti zajza89. I tebi sretno!