Author Topic: Buffet steward ili Bar waiter?  (Read 2602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Buffet steward ili Bar waiter?
« on: 21/December/2018 »
Ljudii, sefe zao mi je ako otvoram temu a ne bih trebao, treba mi pomoc, ocajan sam
Sta je bolje, bar waiter ili buffet steward? Hocu da konkurisem, za neku od tih pozicija, cuo sam se sa Agencijom safe cruis iz Bg, i rekli su mi da nemaju otvorene pozicije, mogu da pokusam eventualno sa asst. buffet stewar..?
 :nono: Svaka pomoc bi mi dobro dosla, hvala vam

Online cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #1 on: 21/December/2018 »
Ako nemas ama bas nikakvog iskustva i ne mozes cekat makar 2 mjeseca,idi za buffet s.Ali trebas znat da je posao opuč(tezak),tesko se dobija promocija,mala plata.agencija te naravno salje tamo đe njima odgovara,oni dobijaju vise para kad posalju jednog buffet s. Nego waitera jer kompanijama najvise treba ljudi na ovoj poziciji.Posao je tezak,pa cak i filipinci i indijci odustanu...
Bar je cak bolji i od restorana,jer je veci tips a posao laksi.Ima da se cisti za gc ali nema toliko rmbačenja kao u restoranu.Lakse se napreduje nego u restoranu,posebno ako si dobar sa koktelima i u konverzaciji.
To je moje iskustvo

Offline htupark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: sebourn
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #2 on: 21/December/2018 »
Koliko sam ja videla na intervjuu, safe cruise svima govori i šalje na poziciju asst.bufet steward, cak i ljude sa debelim iskustvom u f&b..

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #3 on: 22/December/2018 »
Hvala na odgvorima.
Ja radim trenutno i ima vremena za cekat i 2 do 3 cak i 4 mjeseca, nije mi problem, samo ne bih da se zaletim pa da poslije ostanem na na necemu sto mi se ne dopada.
Iskreno, vise znanja imam u konobarisanju i restoranu nego kao  u Baru, radio sam i za sankom ali viidio sam da je potrebno znanje za Bar waitera. Ja bih radije spremao se mozda ako treba za Bar nego za restoran da idem..
Da li da pokusam samo preko safe cruise ili kouzon ovamo kod nas jer samn u BiH? Hvala vam jos jednom -()-

Offline htupark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: sebourn
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #4 on: 22/December/2018 »
Moj ti je savet, iz svog iskustva, da pošaljes aplikaciju i jednim i drugim, tako vecina i radi, pa vidis ko će te kako posavetovati u vezi pozicije za koju da apliciras. Ljudi se,mahom, boje pa prihvataju tu najnižu poziciju,samo da bi otišli. a vrede više, i mogu vrlo lako na bar jednu,dve vise pozicije proći.
Uglavnom,salji svim agencijama,pa izaberi one koji ti daju bolju poziciju.Veruj mi, njima je u cilju da ti odes, više nego tebi.
Srecno! :uzdravlje:

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #5 on: 22/December/2018 »
Hvala na odgvorima.
Ja radim trenutno i ima vremena za cekat i 2 do 3 cak i 4 mjeseca, nije mi problem, samo ne bih da se zaletim pa da poslije ostanem na na necemu sto mi se ne dopada.
Iskreno, vise znanja imam u konobarisanju i restoranu nego kao  u Baru, radio sam i za sankom ali viidio sam da je potrebno znanje za Bar waitera. Ja bih radije spremao se mozda ako treba za Bar nego za restoran da idem..
Da li da pokusam samo preko safe cruise ili kouzon ovamo kod nas jer samn u BiH? Hvala vam jos jednom -()-

Ne uzdaj se u safecruise i kouzon veruj mi,kontaktiraj employment power.

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #6 on: 22/December/2018 »
Moj ti je savet, iz svog iskustva, da pošaljes aplikaciju i jednim i drugim, tako vecina i radi, pa vidis ko će te kako posavetovati u vezi pozicije za koju da apliciras. Ljudi se,mahom, boje pa prihvataju tu najnižu poziciju,samo da bi otišli. a vrede više, i mogu vrlo lako na bar jednu,dve vise pozicije proći.
Uglavnom,salji svim agencijama,pa izaberi one koji ti daju bolju poziciju.Veruj mi, njima je u cilju da ti odes, više nego tebi.
Srecno! :uzdravlje:

Hvala tii htupark, najbolje je tako cini mi se

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #7 on: 22/December/2018 »
Don Shone nisam cuo za Employment Power, gdje se nalaze oni, kazem ti ja sam iz BiH, Republika Srpska Entitet, pa da znam gdje se oni nalaze kako da ih kontaktiram..?
Hvala ti unaprijed

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #8 on: 23/December/2018 »
Nadovezujem se danas, Shone hvala tebi, cuo sam se sa Sinisom iz Employmenta rekao mu situaicju, poslao sam im CV, traze mi i kopiju pasosa mozda je to samo meni cudno ali eto da vidim sta vi mislite..
Rekli su da ce pokusati nesto i javice mi

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Buffet steward ili Bar waiter?
« Reply #9 on: 28/December/2018 »
Ponovo ja, zvala me je Dajana iz Employmenta na telefon, čuli smo se pričali smo oko 10 min, provjerila moje znanje, kao solidno je za prvi put, čućeemo se preko e maila za dalje sšta i kako..
P.S. Zvao me je Srdđan iz Kouzona na prezentaciju u Sarajevo, pa da vidimo za dalje :D
Sve to u 10 dana od apliciranja za obje agencije
a sto se tiče Safe C Bg, od njih ništa trenutno, ne zovu i ne pišu