Author Topic: Recepcija? Koja kompanija?  (Read 2186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Recepcija? Koja kompanija?
« on: 27/December/2018 »
Pozdrav radni narode!

Evo ja zadnjih nekoliko dana provodim za laptopom i čitam sve moguće o radu na kruzeru, pa sam zaključio da bih i ja rado na jedan  :D
Zadnja sam godina faksa i kad diplomiram bit ću po struci profesor stranih jezika, tako da sam najviše razmišljao o poziciji recepcionista ili eventualno Youth Counselora jer govorim engleski, talijanski, francuski i španjolski tečno, a portugalski osnove. Zna li netko koliko je teško dobiti taj posao trenutno i je li bolje ići preko agencije ili se javljati direktno željenim kompanijama?
Još nešto me zanima. Hoće li predstavljati problem što nemam nikakvog radnog iskustva u hotelijerstvu, jer vidim da uglavnom svi traže bar godinu dana rada u hotelu s 4 ili 5 zvjezdica a ja to nemam, jedino da lažem  oT

Prvenstveno bih na kruzer da vidim svijeta, pa bi bilo poželjno da to bude kompanija u kojoj bi na port days mogao malo i izaći, ali nije uvjet. Za prvi ugovor bih radio bilo što gdje moje znanje jezika dolazi do izražaja, a onda bih kasnije ako bih upao razmišljao o boljim pozicijama   :D

Offline sandrita

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
  • Country: Србија
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija? Koja kompanija?
« Reply #1 on: 28/December/2018 »
Probaj kao Youth Counselor, imaćes više slobodnog vremena za izlaske, mada to opet zavisi i od veličine broda. Bas se dosta traže tako da bi mogao brzo dobiti ukrcaj. Ja sam otišla kao Youth Staff, takođe sam profesor jezika i brzo sam se ukrcala, manji brod i kratki kruzevi tako da sam imala i dosta vremena u portovima. Što se recepcije tiče mislim da je isto plaćena pozicija kao i Youth ali na recepciji imaš i noćne smene, prosto  recepcija uvek radi, a da ne pričam koliko može biti stresno sa nezadovoljnim gostima itd. To je bar ono što sam čula od prijateljica koje su radile na recepciji. U svakom slučaju na koju god poziciju da odeš posle toga možeš da konkurišeš za poziciju International ambassador zbog svih jezika koje govoriš mada se i tu puno radi. Srećno!

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija? Koja kompanija?
« Reply #2 on: 28/December/2018 »
Pa da mogao bih, dosta dobro se snalazim s djecom i vole me, ali što se točno radi kao Youth Counselor? Kako ti je izgledao recimo jedan tipičan radni dan kao Youth Counselor?

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Recepcija? Koja kompanija?
« Reply #3 on: 01/February/2019 »
Pozdrav! Nije moja oblast*, ali ajde...Recepcija jeste teža zbog stresa i noćnih smena, ali nudi izvesniji lakši prelazak na druge poslove. Treba razmišljati unapred barem dva ugovora. Vreme brzo prodje, pogotovo kada se radi puno. I ja, koji sam zadovoljan onim što sam postigao na brodovima, opet se ponekad (kad odem na spavanje) pitam, da li sam mogao bolje da prodjem?

                          Shorex (lux brodovi bolji)
                       
                          Cruise Sales (HAL kako sam čuo bolja od ovih većih kompanija, ali sve lux kompanije bi bile barem OK)
Recepcija -->
                          Back Office (bilo gde; lux brodovi bolji)
 
                          Concierge (preporuka za Oceaniu, na primer)

                          Crew Office?

*Svi gore navedeni stavovi, saveti i mišljenja su samo razmišljanje naglas sa najboljom namerom, od strane autora. Srećno! :money:
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Recepcija? Koja kompanija?
« Reply #4 on: 01/February/2019 »
 :clapping:

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija? Koja kompanija?
« Reply #5 on: 01/February/2019 »
Pozdrav! Nije moja oblast*, ali ajde...Recepcija jeste teža zbog stresa i noćnih smena, ali nudi izvesniji lakši prelazak na druge poslove. Treba razmišljati unapred barem dva ugovora. Vreme brzo prodje, pogotovo kada se radi puno. I ja, koji sam zadovoljan onim što sam postigao na brodovima, opet se ponekad (kad odem na spavanje) pitam, da li sam mogao bolje da prodjem?

                          Shorex (lux brodovi bolji)
                       
                          Cruise Sales (HAL kako sam čuo bolja od ovih većih kompanija, ali sve lux kompanije bi bile barem OK)
Recepcija -->
                          Back Office (bilo gde; lux brodovi bolji)
 
                          Concierge (preporuka za Oceaniu, na primer)

                          Crew Office?

*Svi gore navedeni stavovi, saveti i mišljenja su samo razmišljanje naglas sa najboljom namerom, od strane autora. Srećno! :money:

Hvala, cijenim svaki savjet!