Author Topic: Cekanje na ukrcaj - Royal Caribbean  (Read 2930 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeanSaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: Celebrity Cruise
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar server
Cekanje na ukrcaj - Royal Caribbean
« on: 28/December/2018 »
Ćao svima! Evo i od mene malo.
U proteklih 4 mjeseca sam imao 2 intervjua kao provjera znanja, 2 preliminarna i na kraju glavni intervju. Glavni sam ima preko Skype-a, u pitanju je Royal Caribbean - bar department - bar server. Sve je prošlo uredu, sada se trenutno čeka background check, ujedno i ukrcaj!  :D

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #1 on: 29/December/2018 »
Čestitaaaam  :clapping: :clapping: :clapping:

Offline Flaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Bosanac
  • Company: Royal
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Snack Attendant
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #2 on: 30/December/2018 »
Evo ga jos jedan za Royal ovdje, ima li ko malo vise informacija sta i kako poslije primanja ovog offer letter-a? Pozz

Offline DeanSaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: Celebrity Cruise
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar server
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #3 on: 30/December/2018 »
Evo ga jos jedan za Royal ovdje, ima li ko malo vise informacija sta i kako poslije primanja ovog offer letter-a? Pozz
Popunis sve podatke, posaljes zahtijev za Background check i New Hire Checklist i onda cekas mail od HireRight-a da ti posaljku svoj zavtijev u kome postavljas svoje preporuke koje su za provjeru, takodje postavis pasos i ako je sve uredu cekas LOE

Offline Flaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Bosanac
  • Company: Royal
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Snack Attendant
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #4 on: 02/January/2019 »
Pa nemam preporuke da ti pravo kazem, samo sam pisao moje radno iskustvo u prijavi.

Offline DeanSaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: Celebrity Cruise
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar server
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #5 on: 02/January/2019 »
Pa nemam preporuke da ti pravo kazem, samo sam pisao moje radno iskustvo u prijavi.
Ako budu provjeravali onda ce zvati na brojeve koje si ostavio, a možda budu tražili i preporuke, ne znam to jer sam ih ja imao.

Offline Kameleon

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: IT
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #6 on: 30/January/2019 »
Popunis sve podatke, posaljes zahtijev za Background check i New Hire Checklist i onda cekas mail od HireRight-a da ti posaljku svoj zavtijev u kome postavljas svoje preporuke koje su za provjeru, takodje postavis pasos i ako je sve uredu cekas LOE

Meni iz HireRight-a kazu da je Background check gotov i da su poslali Royalu. Zanima me ovaj New Hire Checklist, je li ga trebam ispunjavat dok me oni ne kontaktiraju, jer tamo treba odgovoriti (stavit kvačicu) jesam li dobio LoE, napravio medical itd., dakle stvari koje nisam jos obavio/dobio. Je li me oni trebaju uputiti na medical ili šta? Da li trebam ispunjavat i ovo ostalo, npr. NBI/Police Clearance ako mi oni nisu rekli da ispunim?

Offline DeanSaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: Celebrity Cruise
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar server
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #7 on: 30/January/2019 »
Meni iz HireRight-a kazu da je Background check gotov i da su poslali Royalu. Zanima me ovaj New Hire Checklist, je li ga trebam ispunjavat dok me oni ne kontaktiraju, jer tamo treba odgovoriti (stavit kvačicu) jesam li dobio LoE, napravio medical itd., dakle stvari koje nisam jos obavio/dobio. Je li me oni trebaju uputiti na medical ili šta? Da li trebam ispunjavat i ovo ostalo, npr. NBI/Police Clearance ako mi oni nisu rekli da ispunim?

To je uredu. A sto se tice ostalog, u slucaju da si preko agencije onda ne treba nista osim New hire, sve trebas ici na agree i onda cekas da ti jave kada je ukrcaj. Kada dobijes onda radis sve ostalo, medical, Police, i to ce ti agencija reci sta i kako.
Ako si samostalno onda to ne znam, valjda bi ti oni trebali javiti kada, sta i kako treba da radis, u svakom slucaju trebas prvo dobiti ukrcaj (LoE) pa onda ganjati papire :D

Offline Kameleon

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: IT
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #8 on: 30/January/2019 »
To je uredu. A sto se tice ostalog, u slucaju da si preko agencije onda ne treba nista osim New hire, sve trebas ici na agree i onda cekas da ti jave kada je ukrcaj. Kada dobijes onda radis sve ostalo, medical, Police, i to ce ti agencija reci sta i kako.
Ako si samostalno onda to ne znam, valjda bi ti oni trebali javiti kada, sta i kako treba da radis, u svakom slucaju trebas prvo dobiti ukrcaj (LoE) pa onda ganjati papire :D

Hvala na odgovoru. Nisam išao preko agencije, nego sam direktno aplicirao na njihovim stranicama, odradio tri intervjua, potpisao offer letter, ispunio Personal  Data Form i Background Check. Uploadao sam i putovnicu, kraj nje mi stoji Pending Document Approval, što je s tim? Taj New Hire Checklist očito ne mogu popuniti, jer ne mogu staviti agree da sam dobio LoE, a nisam ga dobio ili da imam C1/D visu koji ne mogu napraviti bez LoE. Eventualno mogu popuniti STCW formu i NBI/Police Clearance ako se to odnosi na uvjerenje o nekažnjavanju.

Offline DeanSaJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Company: Celebrity Cruise
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bar server
Re: Cekanje na ukrcaj - Rolay Caribbean
« Reply #9 on: 30/January/2019 »
Hvala na odgovoru. Nisam išao preko agencije, nego sam direktno aplicirao na njihovim stranicama, odradio tri intervjua, potpisao offer letter, ispunio Personal  Data Form i Background Check. Uploadao sam i putovnicu, kraj nje mi stoji Pending Document Approval, što je s tim? Taj New Hire Checklist očito ne mogu popuniti, jer ne mogu staviti agree da sam dobio LoE, a nisam ga dobio ili da imam C1/D visu koji ne mogu napraviti bez LoE. Eventualno mogu popuniti STCW formu i NBI/Police Clearance ako se to odnosi na uvjerenje o nekažnjavanju.
Nema na cemu.
Mogu ti samo reci kako je meni sto idem preko agencije. To prvo troje sam ispunio, i New Hire takodje, ali je jos narandzaste boje kao i pasos (to je vjerovatno dok ne dobijem LoE). Tek kada ga dobijem onda idem ispunjavati ostalo: viza, STCW, NBI/Police Clearance (potvrda da se ne vodi krivicni postupak)..
Trebalo bi da i tebi tako bude, kada saznas za ukrcaj onda popunjavas ostalo.