Author Topic: Viking Ocean / Bar Waiter  (Read 2627 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline damance

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
Viking Ocean / Bar Waiter
« on: 03/January/2019 »
Prijavio sam se preko Vikingovog sajta za posao bartendera, a posle par dana su mi poslali re-offer za bar waiter-a.

Uslovi su:
* 8 months on/ 2 months off
* $2100 plata 
* moram da odradim C1/D vizu, medikal i ove sertifikate (STCW 95, Crisis Mgmt & Human Behaviour, Crowd Mgmt Training and Proficiency in Security awareness.)

S'obzirom da nisam nikad radio na brodu, ali posto dobro poznajem miksologiju i imam jake preporuke i sertifikate, ocekivao sam da mi nece predloziti poziciju bartendera vec za nesto nize, ali nisam mislio da ce mi ponuditi ovo za konobara u baru.

- Da li je ovo dobra pozicija? Iskreno nemam nista iskustva kao konobar niti me to interesuje, niti mi se to radi, da li je bolje da trazim neku nizu poziciju u baru, barback ili neki assistant bartender kako bi se dokazao?
- Ove sve sertifikate moram da platim sam, da li mogu da se rade u srbiji i koliko bi mi trebalo vremena da sve to prikupim?
- Da li je mozda bolje da se prijavim u neku agenciju, pa da pustim njih da mi nadju posao vezan za bar? 

Unapred zahvalan

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #1 on: 03/January/2019 »
Trebao bi da probas i preko neke agencije,ne gubis nista.Razlika u plati izmedju ove dvije pozicije nije velika ali sto se tice posla,razlika je nebo i zemlja!
Ako imas dobre preporuke i iskustvo onda sacekaj,prijavi se preko agencije ili ne,prijavi se za druge kompanije.Jer da ides na nizu poziciju ti je gubljenje vremena,para i zivaca.

Offline damance

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #2 on: 06/January/2019 »
Kako mogu da znam da li sam dobio mejl zaista od Viking regrutera ili je scam?

Ne mogu da se setim da li sam aplicirao preko Vikingovog sajta ili allcruisejobs-a.

mejl sam dobio od Dominik Emanuel HOFSTETTER a adresa je system@successfactors.eu naslov poruke je Your Application with Viking Cruises // OCEAN - Bartender - RE-OFFERED: OCEAN - Bar Waiter

Offline Soble

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #3 on: 09/January/2019 »
Mene su proslijedili na neku od agencija sa kojom rade.

U ovom slucaju Kouzon.
Pricao sam sa agencijom i kazu da imaju finalni intervju u Skopju sredinom februara.

Sto se tice same razlike Bartender/Bar Waiter 
Obje imaju prednosti i mane, i neces pogrijesiti bilo koju da uzmes. :D

Offline damance

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: /
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: /
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #4 on: 09/January/2019 »
Ipak je ponuda prava, nije scam.

Ali cu za sada odbiti.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #5 on: 09/January/2019 »
Jel zna neko za litvansku agenciju ISMIRA vidim da zaposljavaju uglavnom ljude sa teritorije

Litvanije,Ukrajine,Moldavije,Uzbekistana...znaci uglavnom te zemlje blize Rusiji,salju i na Viking,ja sam se pre prijavljivao ali su mi govorili da primaju samo iz odredjenih zemalja kandidate,i evo pre par dana mi zakazali skajp intervju...

.mada tamo kad odem na viking sajt za apliciranje i ukucam Srbija ne izadje mi nijedna agencija,i onda sam stavio Ukrajina i izaslo mi to ISMIRA agencija cak ni feron agencija ne izadje iako bi ona trebala da bude za viking znam da je pre bio employment power zaduzen sa ovih prostora za viking

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #6 on: 09/January/2019 »
Koliko ja znam bio je oko nove godine oglas za Viking za F&B pozicije, bas FERON traze ljude

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viking Ocean / Bar Waiter
« Reply #7 on: 13/April/2019 »
Bartender i bar waiter su usko povezane pozicije, mislim da bi te svatko volio imati bar neko vrijeme na poziciji bar waitera ako pretendiraš na posao bartendera.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)