Author Topic: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?  (Read 2678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vanessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Gift Shop Department
Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« on: 08/January/2019 »
 :wave:
Zanima me koliko se dnevno radi na ovoj poziciji, citala sam na forumima da varira od kompanije do kompanije. Pa ako moze neko samo uopsteno da mi kaze

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #1 on: 08/January/2019 »
U prošjeku 5 sati dnevno.To jest',nekad radiš 4 sata,nekad 12 a nekad si cijeli dan off.Niko ne radi manje sati neđeljno od shop-ija ;)

Offline Vanessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Gift Shop Department
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #2 on: 08/January/2019 »
U prošjeku 5 sati dnevno.To jest',nekad radiš 4 sata,nekad 12 a nekad si cijeli dan off.Niko ne radi manje sati neđeljno od shop-ija ;)
Hvalaa  :uzdravlje:

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #3 on: 08/January/2019 »
Koji si brod dobila?

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #4 on: 15/January/2019 »
sto volim te koji kazu da shopiii ne rade  :smack:

nije bas istina .. ti imas predvidjenih 77 radnih sati nedeljno  gde oni pokusavaju sto vise da ti napakuju.

ti ako ne radis dok je brod u luci ne mora da znaci da nista drugo neces raditi.. e to sve zavisi od managera ko ti je.. Mozes i dolaziti svaki dan u portu da radis inventure, ciscenje, priceovanje, sredjivanje lockera.. ja sam znala i do 5 ujutru ostajati kad radnja treba da se sredi.

tako da u proseku u realnosti radis 8 sati.. sem kad je navigacija radis od 9 ujutru do 12 nocu sa pauzom za rucak i veceru ukupno 1.5-2 vremena

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #5 on: 16/January/2019 »
sto volim te koji kazu da shopiii ne rade  :smack:

nije bas istina .. ti imas predvidjenih 77 radnih sati nedeljno  gde oni pokusavaju sto vise da ti napakuju.

ti ako ne radis dok je brod u luci ne mora da znaci da nista drugo neces raditi.. e to sve zavisi od managera ko ti je.. Mozes i dolaziti svaki dan u portu da radis inventure, ciscenje, priceovanje, sredjivanje lockera.. ja sam znala i do 5 ujutru ostajati kad radnja treba da se sredi.

tako da u proseku u realnosti radis 8 sati.. sem kad je navigacija radis od 9 ujutru do 12 nocu sa pauzom za rucak i veceru ukupno 1.5-2 vremena

Pa da, svako se nađe da pametuje, ne vidi šta se radi iza scene. Dobro manje više na koncesijama svi gledaju da se izvuku, npr. u DCL šopu je skoro svaki port rad, uvijek ima nešto da se počisti, sredi magacin, cycle count beskonačni itd.
Svaki posao na brodu je težak i srazmjerno plaćen.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #6 on: 16/January/2019 »
Koliko će se raditi zavisi od porta,kompanij,menadžera i još milion stvari ali ubjedljivo najmanje se radi u šopu.A posao nije težak,makar ne fizički,a plaćen si više od utility-ja koji rmbači svaki dan po 11 i više sati.A plaćen si više iz istog razloga što je kapetan plaćen više od tebe.prošao sam mnoge departmente i znam da je u šopu najbolji odnos novca i kvaliteta života!To niko ne može da spori...

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #7 on: 16/January/2019 »
Koliko će se raditi zavisi od porta,kompanij,menadžera i još milion stvari ali ubjedljivo najmanje se radi u šopu.A posao nije težak,makar ne fizički,a plaćen si više od utility-ja koji rmbači svaki dan po 11 i više sati.A plaćen si više iz istog razloga što je kapetan plaćen više od tebe.prošao sam mnoge departmente i znam da je u šopu najbolji odnos novca i kvaliteta života!To niko ne može da spori...

ne znam da utility ima platu 3,400 dolara al ajde  :embarrased:

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #8 on: 16/January/2019 »
Odakle ti da utility ima 3i400?nejse!
Ovaj,ko kaze da ima 77 sati nedeljno rada u šopu,sa deliverijem i svim ostalim poslićima ne vezanim direktno za prodaju,neka uploaduje svoj work sheet ili kruz planer.

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #9 on: 16/January/2019 »
Odakle ti da utility ima 3i400?nejse!
Ovaj,ko kaze da ima 77 sati nedeljno rada u šopu,sa deliverijem i svim ostalim poslićima ne vezanim direktno za prodaju,neka uploaduje svoj work sheet ili kruz planer.

work shit nemam ostao je na brodu
a itinerary imas 14 dana kruz svaki drugi dan sea day. navigacija port navigacija port (Norway season) navigacija 14 h radnih ..a port 7h pa ti racunaj kolko je radnih sati za 14 dana  :waiting:
a da u portu se i radi van tih 7 h kada je shop otvoren

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Koliko je radno vreme u Gift Shopy?
« Reply #10 on: 16/January/2019 »
Hours of Work: 303.10 hours/ Month 
Ovo je moje radno vrijeme po ugovoru ,u naj boljem slucaju radi se oko 220, 240 radnih sati ,al sve ovisi o shop menageru ,ako si lose srece i naletis na psihopatu.Koji nikad ne izlazi van broda i ljubi noge officu naj*** si drzi te u portu u shopu samo zato da zadovolji svoje perverzije ,da je on bogu dan da ima inijacitivu i stalno daje prijedloge brze bolje preko tudzih ledza  . :pad: