Author Topic: To Whom It May Concern  (Read 1931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tomico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Co!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Recreation Staff
To Whom It May Concern
« on: 17/January/2019 »
Pozdrav svim veteranima, prvačićima i onima koji listaju iz senke.

Red je da se za prvi post predstavim:

Aleksandar iz Valjeva ovde, 23, večiti student.

Baš zbog ovog 'večiti' dugo već razmišljam kako zaraditi velike pare za malo vremena. Do sad sam radio i učio, bez mnogo uspeha, u suštini samo preživljavao dane. Te odlučih da prvo zaradim, pa na miru učim koliko god da je potrebno.

Ideju mi da rođo koji već godinama radi na brodu. Uputi me na Jelenu iz Employment Power, i ja u decembru odlučim da probam putem mora. Jelena mi predloži otvorenu poziciju 'Recreation Staff' za NCL, hitno traže nekoga sličnog, meni se svidi opis i konkurišem. Skype interviju par dana kasnije prođe super. Sakupim dokumenta, uputim se za Beograd, naprimam se vakcina, obavim medikal, posle se nakrkam slatkog i masnog za praznike. I evo pre neki dan me obraduje LoE - ukoliko sve na razgovoru za vizu sledeće nedelje prođe kako treba - 7. februara ukrcavanje na Norwegian Dawn! Bukvalno dan kasnije rođendan, znači prvi dan na poslu iz snova. Društvo već sumnja da idem turistički.

Želeo bih da zahvalim svim veteranima na korisnim postovima nakupljenim prethodnih godina. Bukvalno sam na svakom od 1000 stepenika ka isplovljavanju imao neku nedoumicu, još uvek ih imam, ali uglavnom sam uspevao ovde naći odgovor ili onu rečenicu koja donosi mir i odnosi sumnju u neku od milion formalnosti kroz koje prolazimo.

Takođe, želeo bih da kritikujem novije članove što su se razmazili jer su dobili na tacni sve odgovore, te se nisu odužili i update-ovali neke od bitnih tema čije se okolnosti svake godine drastično promene. Ili što nisu makar ostavili svoja iskustva. Čast izuzecima. Tuga me uhvati kad vidim da ljudi koji čak više ni ne rade na brodu moraju održavati forum živim i truditi se da pomognu koliko mogu. Stoga obećavam da ću se odužiti koliko god budem mogao svežim informacijama kako budu pristizale. Da makar odnos pitanja i datih odgovora bude u korist ovih drugih.

Uzdravlje! :uzdravlje:
Ovaj post sam dvaput pročitao pre kačenja.
Ovaj forum sam dvaput prečešljao pre pitanja.
Sva lična pitanja dobrodošla su u PP.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: To Whom It May Concern
« Reply #1 on: 17/January/2019 »
 :clapping: :plovim:

Offline Macron997

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Buffet Steward
Re: To Whom It May Concern
« Reply #2 on: 17/January/2019 »
 :clapping: :clapping: Samo napred

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: To Whom It May Concern
« Reply #3 on: 25/January/2019 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)