Author Topic: koliko cesto traze recepcionere/pursere?  (Read 2785 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
koliko cesto traze recepcionere/pursere?
« on: 21/January/2019 »
Pozdrav svima!

Evo ja sam tu novi, otkrio cijelu priču oko kruzera malo prije Nove godine i to je bila ljubav na prvi pogled  :-*
Čitam vas već zadnjih 20-tak dana, gledam web stranice raznoraznih cruise kompanija...ukratko, nastojim se informirati što je više moguće. Sve ovo mi je u savršeni trenutak došlo jer sam na zadnjoj godini faksa i sad se više ne brinem oko pronalaska posla, možda sam malo i preoptimističan...

Javio sam se Kouzon agenciji, Uspinjači i Suzani Žagar. Prve dvije su se javile te tražile CV i screenshot putovnice, što sam ja uredno poslao. E sad, kako mene strpljenje zadnjih dana popušta, volio bih znati vaša individualna iskustva...koliko ste čekali da vas uopće zovu na te prezentacije ili što već, pa kako onda dalje ide s intervjuima itd...?
Napominjem da se radi o recepciji, to sam svima i naglasio u e-mailu. Može i shore excursion, ali nekako mi se iz vaših priča čini da je ipak lakše dobiti i startati s recepcijom, meni su obe pozicije sasvim ok. Razmišljao sam i da se direktno javljam kompanijama, jer me konkretno Silversea najviše privlači kao kompanija, a vidim da oni ne surađuju s našim agencijama.

Engleski govorim sasvim solidno (neka upper-intermediate razina rekao bih, iako planiram upisati neki brzinski tečaj da ga malo osvježim), talijanski i francuski tečno jer ću uskoro diplomirati te jezike i španjolski otprilike kao i engleski.
Najviše me eto zanima koliko često traže recepcionere/pursere i koliko da se spremim čekati do prvih njihovih mailova?  b00/ Znam da sam malo naporan, ali eto...

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
Re: Recepcija
« Reply #1 on: 28/January/2019 »
Jezici su ti veliki plus, ali imaš li iskustva ikakvog?

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija
« Reply #2 on: 29/January/2019 »
Na recepciji nikakvog...
Ako me ne budu htjeli zbog nedostatka iskustva, planiram preko Workawaya raditi po hostelima po Europi pa onda ponovo aplicirati.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Recepcija
« Reply #3 on: 29/January/2019 »
Ma samo juri bolju platu i uslove, recepcija se svodi na odnos sa ljudima i poznavanje proizvoda koje nudi kompanija. To i oni znaju i ako si im prijatan na intervju, msm da nema problema. Realno, nece odbiti kandidata koji zna 4-5 svetskih jezika samo zbog manjka iskustva pogotovo kad je iskustvo koje uglavnom traze min 6 meseci. Samo osmeh i spika tipa hocu da zaradim novac, vidim svet, zivim u zajednici sa visenacionalnim timom i jednostavno da vidim sveta i da brzo ucis.  :D
Druga strana medalje je da ce uglavnom hteti da te salju na losije kompanije sto se tice plate zbog iskustva, tako da je bolje da se raspitas vezano za to jer nije poentani da radis za 1000 dol. Tako da se malo strpi i to je to, stavi u cv da radis 2 god u nekom hotelu, napravis pismo preporuke, das boj ortaku iprolazi ladno. Malo se raspitas o poslu, ako te bas zanima mozes i da radis to ili volontiras ( ne preporucujem ) i samo lagano. Svaki intervju je unapred najavljen tako da mozes lagano da se spremis sto se tice i info o kompaniji a i cv iskustva.
Samo lagano ...  :uzdravlje:

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija
« Reply #4 on: 29/January/2019 »
Ma mislim da bih čak pristao i na 1000 dolara plaću, samo nek me uzmu  :run:
Za prvi ugovor mi je više stalo do putovanja, do upoznavanja raznoraznih ljudi i do stjecanja brodskog iskustva tako da se kasnije mogu prebaciti na bolju kompaniju ako mi trenutna ne bude odgovarala.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Recepcija
« Reply #5 on: 30/January/2019 »
Bas zbog toga, mnogi bi samo da odu,  a vredi strpeti se malo. Mnogo je lakse finansiski, ako kompanija placa kartu, STCW, da refundirajuvizu i medical itd. :smack:
zamisli situaciju da  upadnes na thomson cruise line, STCW 600 e, viza 150e, medical 250e, vakcine ako nemas bar jos 100e, i karta ako nemas srece i daju ti kraci rok da je kupis a letis za ameriku, australiju ili nesto slicno bar jos 400e i prevoz do broda...
Plata im je 1200 usd( ili 1300), tj 1000e za recepciju sto ce reci da ces dva meseca raditi samo da bi bio na nuli, dodaj povratnu kartu, tri.  oT
To moze biti sjajan posao, lepo i placen, tako da se strpi i idi na poznatije kompanije, za koje ces znati sta da ocekujes.
I nije isto 6 meseci i 8-9 meseci, ili sa 1 cimerom ili sa 3.  :deda:

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija
« Reply #6 on: 30/January/2019 »
Koliko se trebam strpiti?  ""]] (u prosjeku)

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Recepcija
« Reply #7 on: 30/January/2019 »
Nema pravila, ali do 3 meseca za intervju, 2 meseca da izvadis potvrde itd i onda zavisno koliko im treba ta pozicija, ali prosek je oko 3 meseca od intervjua  :)

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
Re: Recepcija
« Reply #8 on: 30/January/2019 »
Na recepciji nikakvog...
Ako me ne budu htjeli zbog nedostatka iskustva, planiram preko Workawaya raditi po hostelima po Europi pa onda ponovo aplicirati.

A zašto ne kreneš odmah, traži od hostela/hotela da volontiraš par sati dnevno, čisto  da stekneš neko iskustvo.

I pročitaj moju temu tamo na veteranima, opisala sam  kako je moj proces tekao.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija
« Reply #9 on: 30/January/2019 »
Ne mogu još jer imam obaveze na faksu, ali na ljeto da.
Pročitao sam već sve tvoje postove :)

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Recepcija
« Reply #10 on: 30/April/2019 »
Update - krenuo sam raditi na recepciji hotela s 4*. Nije još kruzer, ali je korak bliže njemu  :D

Offline Nik

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: koliko cesto traze recepcionere/pursere?
« Reply #11 on: 02/May/2019 »
Probaj na cunardcareeers.co.uk za receptionist,

Sretno