Author Topic: Kakvu materiju mora poznavati : Gift Shop Assistant ???  (Read 1885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Pozdrav svima!  :D

Zanima me kakvo pocetno znanje o proizvodima i svemu sto nosi ova pozicija mora da se zna?
Ima li nekog da je skoro radio intervju za ovu poziciju, sta pitaju o samom poslu a sta o proizvodima?
Sta je vazno znati ?
Kako izgleda jedan radni dan?

Nadam se da ce me neko iskusan uputiti u materiju ovog posla i pomoci da se sto bolje pripremim. :D




Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Za većinu brodskih pozicija pa i ovu najbitniji ti je tzv. BANANANANA SMILE.A što je to banana smile.E moj brate,to ti je kad se neko smjeska stalno,osmijeh od uva do uva.To ti je 80% intervjua.Ostalo se da naučit na brodu,bez brige.Što više znaš iz trgovine to ti je bolje i biti će ti lakše ali znanje nije ključno.
Najbitnije ti je da polažeš da si komunikativan,opušten u razgovoru sa ljudima,da nemaš tremu od javnog nastupa,da ti nije teško da se započneš razgovor sa strancem/kinjom,da si veseo-pozitivan.Na tome ti se svodi cio interview.Zbog toga naše agencije preferiraju cure za ovu poziciju.One su,budimo iskreni,mnogo otvorenije,komunikativnije i sve u svemu daju mnogo bolji prvi utisak nego momci sa balkana.
Ne zaboravi da se smješkas,banana smile.ne zaboravi da si pozitivan,pa ako treba odgledaj minione nekoliko puta;)
Pored toga ako ubacis malo termina iz prakse,trgovine kao sto su fifo,lifo,racuni kupaca,terminali koje koristis,chekiranje dostave,zadovoljstvo kupaca,supl. I komp. dobra i sl. tim bolje.Ali stvarno,banana smile,mek ton glasa i pozitivan stav i prolazis sigurno.
Pitanja su tipa đe i skim živiš,šta si završio,žašto brod,zašto šop,kako izgleda tvoja radnja,radni dan,šta radiš u slob.vrijeme,zašto si / da li često mijenjaš poslove, itd isl.
Naravno moraš bit prezentan...

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Sve sto je rekao cortomaltese, plus, dodaj ovu situaciju:

moj frend je bio na intervju, face to face, ne preko skajpa, i regruter mu je dao olovku sa kojom je zapisivao stvari i rekao mu: sell me this pen.

lik je imao puno iskustva pa mu hvalio kvalitete olovke, dao mu special ponude, popuste, pricao mu je ko sve koristi taj brend olovke... pricao 5 minuta, prodavao olovku. cak i neku laganu shalu ubacio. regruter ga prekinuo i rekao mu je i heard enough, you are hired.

tako da budi spreman da im prodash najvecu glupost :)

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Uh, hvala vam puno momci ! Verujte mi , jako znace ovi saveti.

Vidim da za jednog dobrog prodavca treba i odredjeni personality , medjutim sve vise mislim da i tehnike manipulacije i psiholoske igre ,,prodavac-kupac" odigraju dobru ulogu ovde. 
Pozabavicu se svim tim .  :D


Offline htupark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: sebourn
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Imaš ovaj forum, google, pa polako skupljas materijal..Tako sam bar ja. Al pošto imas vec iskustva u trgovini, najbitnije za intervju bice ti fluent english i positive attitude.