Author Topic: Virgin Voyages  (Read 2943 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Virgin Voyages
« on: 07/February/2019 »
Kad se ovako pogleda too good to be true ali dajmo sansu. Fleet chief enginieer je nas covek Nikola i jedan od prvih ko je dobio posao. Polako krecu da traze osoblje, za sada jedino preko likendin i samo land based jobs ali uskoro krecu i onboard pozicije  evo link ako nekog zanima da prati pozicije  :plovim:
https://www.linkedin.com/company/virgin-voyages


Offline htupark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: sebourn
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: n/a
Re: Virgin Voyages
« Reply #1 on: 07/February/2019 »
Trebalo bi da bude super priča. Meni su odgovorili na mail da ce crew u staff pozicije krenuti od sredine godine da traže.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Virgin Voyages
« Reply #2 on: 22/November/2019 »
Imate li i vi dojam da su ciljano tržište ove kompanije retardi koji samo po cijeli dan vise na Instagramu a ne zanimju ih ni brod ni more, ni destinacije, niti imaju ideju kamo brod uopće ide? Bojim se da ću te prosječni profil gosta biti još gori od onih koje imamo na tipičnim američkim mass market kompanijama kao što su Carnival i Royal. Vjerujem da će kompanija pružiti uvjete iznad propsjeka industrije, ali da bi moglo biti jako frustrirajuće za sve one koji imaju intenzivniji kontakt s gostima.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Virgin Voyages
« Reply #3 on: 22/November/2019 »
Prvih nekoliko godina ce putnici biti radoznalci svih profila i nista drugo im nece biti zajednicko osim znatizelje. Ovisno o tome sta ce oni pricati kada se vrate kuci, polako ce se profilirati ljubitelji Virgin-a. Mene impresionira to sto dozvoljavaju da posada bude tetovirana, dapace, nikada to ne bih ocekivao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Virgin Voyages
« Reply #4 on: 23/November/2019 »
Virginu je cilj imati vrlo neformalan, ležeran image, ne znam je li ti poznato za uniforme kakve su najavili, pa se tetovaže uklapaju u to. Ali to više nije tako neuobičajeno danas. NCL i Royal i također toleriraju, čak sam i znao viđati na nekim više rangiranim oficirima. Čini se da se vremena mijenjaju, očito se radi o tome da tetoviranih ljudi ima sve više. Ono što mene doista čudi su konobari s bradama. Ne vidim ništa loše u urednoj bradi neke normalne dužine, ali onaj tko radi s hranom definitivno ne bi trebao imati bradu.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Virgin Voyages
« Reply #5 on: 07/February/2020 »
Bivsi kolega se ukrcao pre neki dan,radi kao server ( nema head,junior, assistent- jednakost jbt  :rofl:) plata 3250$ apropo finansijskog dela. Uniforma- Pantalone i majice. Bez ikakvih formalnosti i kad malo bolje pogledam vise nista novo nema da se donese klasicnom kruz iskustvu ( ili bar ja tako mislim) pa je matori lisac Branson odlucio da ide bas na tu kartu- mi smo drugaciji,opusteni,neformalni,rock star punk rebel kompanija. Imao sam prepisku sa restoran menadzerkom ( nasa devojka) kratku doduse na LinkedIn-u i upravo je moje pitanje bilo vezano za bradu ( inace izsarana je pa bar duplo nego ja) i odogovor je bio moze ako je uredna, pa cak i ove moje duzine.
Finansijski su tu u rangu ostalih ali ceo koncept te neformalnosti bi bar mene privukao da se vratim na okean bar jos jednom i razmisljam se poprilicno. Inace na LinkedIn-u su najavili intervju-e za Februar koliko se secam Zagreb i Beograd, preko Sinise.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Virgin Voyages
« Reply #6 on: 07/February/2020 »
Koliko sam ja čuo od ljudi koji imaju kontakt sa visokim funkcionerima iz Harding Retail, ciljna grupa kompanije Virgin biće tzv. milenijalci. Znači ljudi rodjeni 1980. godine ili kasnije, koji imaju para i traže nešto sasvim drugačije. Generacija novog doba, i krstarenje će biti samo za odrasle. Ilustracije radi, sa strane prodavnica, ovo će biti verovatno prva kompanija koja će imati prodavnicu sa seksualnim pomagalima. Harding je koliko sam čuo ozbiljno pristupio ovome i biće koncesionar na ovoj kompaniji. Mislim da je Šef u pravu i da će u početku biti svakojakih gostiju, jer treba pre svega popuniti brod, pogotovo na početku, a kasnije će se možda izdvojiti ovi milenijalci kao ključna grupa.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Virgin Voyages
« Reply #7 on: 08/February/2020 »
Slazem se I ja sa Sefom totalno, ali posle kristalizacije bice milenijalci, Vivivan Westwood generacija i skorojevici, moje misljenje. Najavljeno od Bransona licno da ce dovoditi popularne DJ-eve i multimedijalne umetnike poznate sirom sveta sto moze da proizvede da kompnaija postane Bahama cruise line samo sa platezno potentnijim gostima i eksluzivnijim brodovima i lukama... A opet ne mora da znaci.  Nisam pametan  -()- :pop1:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Virgin Voyages
« Reply #8 on: 12/March/2020 »
Naleteo danas na Virgin, pozicija Broadcast Technician ima finu platu 3600$, tek imaju jedan brod i u narednih 5 godina nema mesta za ovu poziciju. Takodje ostale pozicije su isto dobro placene.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Virgin Voyages
« Reply #9 on: 19/May/2020 »
Naleteo danas na Virgin, pozicija Broadcast Technician ima finu platu 3600$, tek imaju jedan brod i u narednih 5 godina nema mesta za ovu poziciju. Takodje ostale pozicije su isto dobro placene.
Drugi brod je trebao da izadje sledece godine. Sad zbog ove situacije ko ce ga znati... isto vasi i za tvoju poziciju a moze biti da su vec odradili recruitment.