Author Topic: Sezona 2019  (Read 5199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Sezona 2019
« on: 10/February/2019 »
Pozdrav da li je netko vec dobio ugovor za ovu sezonu? Ja jos cekam, receno mi je u agenciji samo da 30.4. idem na Viking Gefjon ali ugovor jos nisam dobila, nestrpljiva sam.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #1 on: 10/February/2019 »
Poceli su stizati ugovori, trebala bi dobiti u ovome mjesecu ugovor i detalje ukrcaja,

Je li ti ovo prva sezona?

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #2 on: 10/February/2019 »
Joj hvala ti na odgovoru. Da ovo mi je prva sezona zato sam sva napeta. Viking mi se ne javlja a u Feronu agenciji su mi jos u 12mj javili da bi isla 30.4. na Viking Gefjon a u 3.mj samo tjedan dana na trening.
Znaci ti si dobio ugovor? Na koji brod ides?
Mislis da mogu ocekivat da mi do kraja mjeseca posalju ugovor? Jao sto sam nestrpljiva.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #3 on: 10/February/2019 »
Sestra ide nisam ja...ja sam svoje otplovio hehe

Imali su tehnickih problema sa sustavom pa su tek neki dan se javili, sestra doduse direktno sa uredom suradjuje, nije preko Feferona. Polako budi strpljiva, ides sigurno. A sto je najbolje dobila si posao ako ne na najboljoj onda TOP 3 kompanije na EU rijekama. Dosta ces raditi, dosta zaradjivati ali i bas dosta odmarati, 9 tjedana odmora u toku sezone, placenih :) Sto se tice treninga mozda ga i neces imati nego ces odmah poceti raditi, sve ovisi od stanja na terenu.

Hajde kad si vec tu da ne trazim druge Vikingovce pa da te pitam....Posto se ona oko toga nije raspitivala nazalost...imas li informacije o primanju naknade sa biroa preko zime dok se ne plovi? Zanimaju me svi detalji sta kako to ide ako ako imas mozda informacije?


Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #4 on: 10/February/2019 »
Puno ti hvala na odgovoru. To za biro stvarno ne znam, ali mislim da nemamo pravo na naknadu jer to pravo ostvarujes samo ako si 9mj u komadu zaposlen u Hr. Znaci ako radimo negdje vani u inozemstvu onda to nema veze s biroom. Jedino ako ima nekog staza kod nas pa moze pitati dali ima pravo na biro, ali mislim da ne posto smo zaposleni u inozemstvu.
Da znam Viking je top 3, najbolje uvjete imaju. Samo da ja odem na taj brod i da mi posalju ugovor pa da sam sigurna u to.
Pitaj sta god te zanima 😊

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #5 on: 10/February/2019 »
Javi se nemoj bjezati  s foruma cim stigne datum ukrcaja . Ma njoj iz Francuske salju stalno papire neke da ispuni a nit ja znam kako sta to ide nit ona. Pa ako saznas molim te javljaj, ako se moze izvuci jos koja kinta preko zime  to bi bilo extra.

Vidim da ti je super ruta. Od Budimpeste do Amsterdama. Blizu kuca, jeftine karte. Super krajolik, pogotovo kroz Austriju, bit ce ti super

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #6 on: 10/February/2019 »
E top sta govoris znam da Viking ima nekakvu naknadu kada ne radis, znam da sam to procitala na njihov oglasu ali ni ja ne kuzim sta je to tocno i tko to daje, valjda oni. Reci sestri da njih direktno pita i mene zanima.
Bila sam ovu zimsku sezonu na Sea Chefsu isto austrija, njemacka, madjarska. Da lijepo je tamo. Ma samo da odem na Viking, za pocetak da dobijem ugovor pa da sam na miru.

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #7 on: 10/February/2019 »
Ma javljat cu se naravno jad god imam vremena, znam koliko znaci bilo kakva info dok cekas.

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #8 on: 16/February/2019 »
Ugovor ima, vize nema  :hmm: :hmm:
Trebalo bi Feron da javi termin, ali jos nista

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #9 on: 26/February/2019 »
Stigao je ugovor!!!  :run: 12.3.-20.3. trening u Kelnu i onda 30.4. ukrcaj u Budimpešti na Gefjon. Jedva cekam!!! Ako jos netko ide nek javi.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #10 on: 26/February/2019 »
Bravo bravo!

Super odlicne vijesti. Jos malo znaci

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #11 on: 26/February/2019 »
Je je još malo, sad se mučim sa tim Viking Collegom, tečaj šta li već... ajme koliko toga traže kao da se u Nassu zapošljavam  +U+

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #12 on: 26/February/2019 »
haha je je zamorno je dosta. Ima dosta nekih detalja koje je potrebno nauciti, pogotovo od ove godine. Iako ima lekcija koje samo treba odgledati, svejedno oduzme dosta vremena. I svake sezone opet ispocetka. Gledaj da sve rijesis dok si kuci, ako nesto ostane nedovrseno morat ces na brodu. A tada i nemas bas vremena za to plus jako los internet

Offline Dubi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Cabin stewardess
Re: Sezona 2019
« Reply #13 on: 26/February/2019 »
Hvala ti BoškanBoškovic! ja ne znam odakle uopće da počnem huh. pa dosta toga ima da! šta se desi ako padnem te testove???
evo panika me već hvata  oT

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sezona 2019
« Reply #14 on: 26/February/2019 »
heh nema na cemu. Bas si cool. samo veselo i samo opusteno i bit ce sve pod controlom

Budi koncentrirana i dobro slusaj predavanja. Tesko je prvi put, vec iduce godine ces zakucati. A ukoliko padnes ima popravni u 8. mjesecu tada imas drugu sansu za Viking.

Salim se, imas bodovanje svakog testa. Mislim da je minimalno 80% da odgovoris tocne odgovore za prolaz i dobijes potvrdu da si polozila tu lekciju. Ukoliko imas manje tocnih odgovora, moras ponovo slusati predavanje i onda opet tu lekciju polazes. Nema pravila koje ces najprije polagati. Mozda je bolje najprije da polazes ono sto ti se cini zanimljivo tako da se malo opustis i oslobodis i vidis kako to ide. Na svom profilu imas notifikacije koje ti naglasavaju sta ti je ostalo sve da uradis, koje korake. Isto tako moras upload neke dokumente, tipa ugovor, socijalno, neke izjave bla bla bla :)