Author Topic: Obuka kod agencija? Iskustva?  (Read 1876 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Obuka kod agencija? Iskustva?
« on: 13/February/2019 »
Pozdrav drugari!

Pojedine agencije nude obuku i pripremanje za intervju za odredjenu poziciju (npr : Konobar,Fotograf itd)..
Kakva su vasa iskustva sa tim?

Naime, da li je neko odradjivao obuku za neku poziciju u nekoj od agencija i platio im za te usluge,a zatim dobio posao?

Ova agencija (da je ne imenujem) kaze da su posle obuke sanse velike za zaposlenjem,a takodje i refundiraju 90% iznosa ukoliko se ne dobije zaposlenje. (medjutim to nigde ne pise na ugovoru,vec su rekli cisto ovako u toku naseg kontakta)

Cekam vasa iskustva i savete :)

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Obuka kod agencija? Iskustva?
« Reply #1 on: 13/February/2019 »
Nemam licno iskustvo ali znam na koju pricu ide. Obuke su u proseku 250 -400e. Nije garantovano da ces proci ali fora obuke je da prolazis bukvalno sva pitanja koja obicno budu na intervju-u. Uglavno to rade agencije koje su imale vec dugogodisnje iskustvo sa kompanijama. Po mom misljenju je to bacanje para, pogodovo ako vec imas nekog iskustva. Bolje knjiga u ruke pa uci, pogotovo za konobara. Ako se kojim slucajem ide na neke nize pozicije samo osmeh tokom intervjua ( znas da si se dobro smeskao kad posle toga dobijes grceve  :rofl: ) i sto neznas kazes da ces da pitas ili naucis i prolazis sigurno.  :D

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Obuka kod agencija? Iskustva?
« Reply #2 on: 13/February/2019 »
Na primer pre je bilo na sajtu ferona obuka za sobara kad sam zvao kazu nemaju to vise...ne znam sto je onda pisalo na sajtu
Isto safecruise pise obuka za fotografa kad sam zvao kazu trenutno ne drzimo obuku kad se skupi dovoljan broj ljudi javicemo...tako sam pitao i za nemacki jezik i isti odgovor...tako da ne znam sto onda stavljaju to na sajt ako ne drze obuke..

Znam da je i kouzon pre imao neku hospitality akademiju ali ne vidim nesto da odrzavaju u Beogradu,samo vrte Skoplje uglavnom a nije svakome Skoplje bas blizu...

Da i kouzon je pre trazio pare za nekakav trening pre glavnog intervjua bilo je da se da 100 ili 200 evra a ne znas ni da li ces posao dobiti...skroz nekorektno...

Offline Jagodinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • Sve je moguce...Sve je u glavi ...
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Obuka kod agencija? Iskustva?
« Reply #3 on: 13/February/2019 »
Hmmm...  Bacilo me ovo malo na razmisljanje..   :waiting:

Shvatam da ako neko nema iskustva recimo kao fotograf - to je lepa zamisao da se uz obuku u agenciji koliko-toliko osposobi kandidat i da dobije posao..
Medjutim...   :embarrased:
Sve mi se cini da je u realnosti to malo drugacije,nisam optimista po tom pitanju jer ipak platiti od 200 do 400 eura i plus nikakva garancija za zaposlenjem -a i pitanje je da li se refundira uopste taj iznos (jer verovatno nigde nece biti ugovor sklopljen  u vezi te obuke sa agencijom) ..
Kontam  da bi onda ipak bila bolja solucija otici negde i steci to iskustvo koje bi trebao imati radi tog zeljenog posla pa se vratiti u agenciju sa preporukama i nekoliko meseci rada u toj struci.. Sta vi mislite??

Moze biti mac sa dve ostrice koliko vidim.

Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Obuka kod agencija? Iskustva?
« Reply #4 on: 13/February/2019 »
Pored ovoga foruma mislim da su te "akademije" jedno veliko gubljenje vremena i novca ukoliko se radi o nizerangiranim pozicijama.
Toliko toga je napisano iz prve ruke, toliko savjeta, uputa, smjernica...doduse sve je razbacano i dosta je nebitnih komentara vezano za odredjenu temu

Dovoljno je visiti na forumu nekolika dana, uzet tekicu i olovku i prepisivati sve ono sto vas zanima, sve detalje.
Plus youtube pretrazivac gdje je dosta toga slikovito opisano, mozete "nauciti" upravljati helikopterom...tako da ciscenje sobe uistinu nije velika nauka. Dovoljno je ukucati HOW TO...i sve ono sto vas zanima je jako dobro objasnjeno.

Ukoliko osjetite napredak i sazvakate materiju znat cete je li se isplatilo. Tako da taj  ili dio tog novca mozete donirati u humanitarne svrhe ili SEFU foruma, ipak je on tata mata ovog sporta


Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Obuka kod agencija? Iskustva?
« Reply #5 on: 14/February/2019 »
Realno covek je skroz upravu.  :D
Ja sam preko employment powera zavrsio obuku za sommeliera, uz pricu da im ta pozicija dosta trazena. Ispostavi se da vec ima njih 5 koji cekaju skoro god dana na ukrcaj za Oceaniju i da narednih god dana nece uopste imati intervjue za tu poziciju.Niti su mi ikada ponudili bilo sta vezano za posao sommeliera, kao rezervu sam dobio Thomson da idem kao bar waiter...  oT
Mada to je moje iskustvo... no;;;